Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

5-HTP

5-htp içeriğinde farklı bileşenlerin yer aldığı bitkisel bir gıda takviyesidir. Serotonin artırmak amacıyla kullanılan bu destek, uykusuzlukla ve depresyonla mücadelede sık kullanılıyor. Gerçek ve uzun ismiyle 5-hidroksitriptofan olan 5htp, bir bitkiden elde ediliyor. Serotonin üretiminde önemli bir destek sağlıyor. Serotonin hormonu ya da yaygın bilinen yönüyle mutluluk hormonu kişiye enerji, zindelik, keyif veren ve eksik olduğunda kişiyi depresyona, bunalıma, mutsuzluğa, yorgunluğa iten çok önemli bir hormondur. Günlük sıradan yaşamın keyifle devam etmesinde, dinç olmada, mutlu olmada hatta açlık – tokluk hissinin normal seviyede olmasında dahi serotonin etkisi vardır. Bu yüzden 5-htp depresyon semptomlarını iyileştirir ve kişinin daha canlı, kaliteli bir yaşama sahip olmasını sağlar. Özellikle uykusuzluktan şikâyet eden, sürekli yorgun ve mutsuz hisseden kişilerin önemli bir destekçisidir. Her soruna bir çözüm sağlayan gıda takviyeleri, yaşam kalitesini artırmak, hastalık oluşumunu önlemek, bünyeyi güçlendirmek, kişiyi daha zinde ve mutlu etmek gibi önemli amaçlara sahiptir. 5-htp doğrudan mutluluk hormonunu artırdığı için yaşam kalitesine ciddi etkilerde bulunuyor.  

5-HTP Etkileri ve Kullanım Alanları

5-htp’nin kullanım alanları şöyledir;

Depresyon: Modern çağın en büyük ruhsal rahatsızlıklarından biri ne yazık ki depresyon. Depresif duygular kişiyi yaşamdan soyutladığı gibi mutsuzluğa, yalnızlığa ve kötü, tehlikeli düşüncelere sevk ediyor. Depresyon kontrol altına alınmadığında daha ciddi noktalara ulaşıyor, kişinin kendine zarar vermesine zemin hazırlayabiliyor. 5-htp besin desteği depresif duyguların azalarak ortadan kalkmasına ve kişinin kendini daha mutlu hissetmezine zemin hazırlıyor. Düzenli kullanım sonucunda 5htp desteğinin işe yaradığı gözleniyor.

Uykusuzluk: Uyuyamamak, uyku esnasında sık uyanmak, deliksiz uyumaya rağmen sabahları yorgun ve mutsuz uyanmak uyku ve mutluluk hormonuyla alakalıdır. 5-htp gıda takviyesi kullanmak uzun vadede uykusuzluğun çözülmesine yardımcı oluyor. Uyku problemini aşan kişiler günlük yaşamlarına daha keyifli, enerjik ve dinlenmiş başlıyor.

Anksiyete: Serotonin hormonunun ideal seviyede olmaması, artış göstermemesi Anksiyete yani kaygı bozukluğu durumunu ortaya çıkarıyor. Anksiyete basit bir rahatsızlık gibi algılansa da aslında kişinin özel ve iş yaşamını çok ciddi seviyelerde kötü etkiliyor, birçok şeyin aksamasına yol açıyor. 5-htp takviyesi, serotonin seviyesini yükselterek kaygı bozukluğunun ortadan kalkmasına yardımcı oluyor.

Kontrolsüz beslenme: Kontrolsüz beslenme açlık hissi olmadığı halde sürekli yemek anlamına geliyor. Bu tür durumlarda kişi sadece mutsuz olduğu için yemek yer ve kesinlikle tokluk hissi duymazlar. 5-htp desteği bu tip rahatsızlıklarda kişinin ruh halini iyileştiriyor ve kontrolsüz beslenmeye yol açan etkileri azaltarak sağlıklı beslenme döngüsü kazandırıyor.

5-HTP Fiyatları

Ruh ve beden sağlığına önemli etkileri bulunan 5-htp takviyesini Vitamin Kozmetik farkıyla çok ekonomik fiyatlara satın alabilirsiniz. 5-htp fiyatları bütçenize hitap edecek seviyelerle yıl boyunca alıcılarını bekliyor. Güvenli ödeme, hızlı teslimat ve müşteri memnuniyeti odağında alışveriş yapmanın keyfini yaşamak için Vitamin Kozmetik’i tercih edebilirsiniz.