• Ocak 01, 2021

  COVID‑19 aşısı,Çin’de Sinovac firmasının ürettiği bir aşı bu CoronaVac. 23 Aralık’ta Brezilya’da aşıya dair çalışmaların sonuçları açıklandı. Ama covid 19 aşısı için söylenenler aydınlatıcılıktan uzak; hatta kafaların daha çok karışmasına sebep oldu. Zira etkinlik olarak ifade edilen oranlar, covid 19 aşısının başarı oranı olarak algılanınca, herkes “%50 etkinlik de nedir?” demeye başladı.Ülkemize Girecek Covid-19 Aşısı Nedir?

  covid19, koronavirüs, covid-19 aşısı, aşı, korona
 • Aralık 20, 2020

  Sindirim sisteminin sağlıklı ve düzgün bir şekilde çalışması kendimizi her zaman daha rahat ve daha sağlıklı hissetmemizi sağlamaktadır. Sindirim sisteminin sağlıklı çalışması hem organlarımız hem de beden sağlığımız açısından çok önemlidir. Sindirim sistemimizin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için de gerekli olan bazı vitaminler bulunmaktadır.  Özellikle günümüzde salgın sebebiyle sindirim sistemi başta olmak üzere bağışıklık sistemi ve daha birçok yapı, organımızın sağlıklı olması ve işlevini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi çok önemlidir. Sindirim sistemini güçlendiren vitaminler nelerdir?

  sindirim, sistemi, probiyotik, prebiyotik, vitamin, enzim
 • Aralık 20, 2020 Besin Destekleri

  Belirli dönemlerde veya bazı süreçlerde beslenme düzenimizde aksamalar yaşayabiliriz. Yani besinlerden yeterli miktarlarda vitamin, mineral veya vücudumuzun ihtiyaç duyduğu yapıları alamayabiliriz. Bunlara bağlı olarak vitamin ve mineral eksikliği yasayabilmemiz de kaçınılmazdır. Vitamin ve mineral eksikliği durumlarında ise sürekli bir yorgunluk hali, metabolizmamızın düzgün çalışmamasına bağlı olarak birçok sağlık sorunu, ciltte ve tırnaklarda bozukluklar, saç dökülmeleri, bağışıklık sistemimizde problemler oluşarak vücudumuz hastalıklara karşı korunmasız kalması gibi durumlarla karşılaşabiliriz.  Bu durumlar özellikle diyet yapılması durumlarında veya çeşitli hastalıklara bağlı olarak vücudumuzun yeterli besini alamadığı durumlarda ortaya çıkmaktadır.

  multivitamin, vitamin, pharmaton, ginseng, supradyn, ocean
 • Aralık 19, 2020 Besin Destekleri

  Kış aylarında soğuk algınlığı riski artar. Ayrıca, bol egzersiz, sıcak ortam ve dengeli beslenme önemlidir. Hastalanmaktan kurtulmak için kış vitaminleri beslenme alışkanlıklarında öncelikli olmalıdır. Bu noktada kışın neden vitamin tüketmeliyiz gibi bazı sorular akla gelir. Bunun yanında kışın kullanılması zararlı olan vitaminler de vardır. Peki, kışın sağlığı korumak için hangi kış vitaminleri almak gerekir? Bağışıklık güçlendiriciler nelerdir? Kışın neden vitamin tüketmeliyiz? Kışın kullanılması zararlı olan vitaminler nelerdir?

  kış vitamini, c vitamini, d vitamini, antioksidan, kara mürver, e vitamini, bağışıklık güçlendirici
 • Aralık 18, 2020

  Mevsimsel bazı alerjiler vardır. Kış alerjisi de bunlardan biridir. Çoğu insan alerjilerin sadece sıcak havalarda ya da baharda olduğunu düşünür. Mevsimsel polen alerjileri yaygındır. Kış alerjisi de sadece kış aylarında ortaya çıkan bazı bitki ya da ağaç polenlerden dolayı gelişebilir. Kış aylarında soğuk havalarda pek çok kişi kapalı mekanda vakit geçirir. Bu sebeple kışın en çok karşılaşılan alerji türleri ortaya çıkabilir. Bazı kış alerjisi türleri yaygındır. Kış alerjisi sebebiyle burun tıkanıklığı yaygın görülen bir semptomdur. Bu sebeple burun açıcılar kış aylarında daha çok rağbet görür. Kış alerjisi geliştiren bazı nedenlerle birçok insan muzdariptir.

  kış alerjisi, kış alerjisi nedir, kış alerjisi nedenleri, kışın en çok karşılaşılan alerjiler, kış alerjisi belirtileri,