Saw Palmetto
₺189,00 KDV Dahil
₺218,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Afrika Eriği (Pygeum)

Afrika eriği, Afrika kıtasının dağlık bölgelerinde yetişen sağlığa çok faydalı bir meyvedir. Afrika eriği bitkisi tohumları, yeşil bölümü ve meyvesiyle vücut sağlığı üzerinde önemli etkilere sahiptir. Afrika meyvesinin sağlığa etkilerinden ötürü meyve gıda takviyesi formuna dönüştürülüyor. Bugün yaşam desteği sağlayan bitkisel takviyelere baktığımızda birçok hastalığın korunmasında, önlenmesinde ve iyileştirilme aşamasında Afrika eriğinin öne çıktığını görebiliyoruz. Afrika eriği yapraklarından tohumuna kadar çok faydalı bir gıda takviyesidir. Pygeum ağacı olarak da bilinen şifalı bitki, idrar yolu rahatsızlıklarından mide rahatsızlıklarına kadar geniş bir şifa ağına sahiptir.

Afrika’da alternatif tıpta kullanılan ağaç, sağlıklı yaşam için elzem kabul ediliyor. Afrikalı şifacılara göre erkeklerde sık yaşanılan prostat ve idrar yolu rahatsızlıklarında Afrika eriğinin iyileştirici gücü bulunuyor. Modern tıp teknolojileriyle yapılan araştırmalar da Afrikalı şifacıların bu görüşünü destekliyor. Elde edilen sonuçlar Afrika eriğinin prostat tedavisinde önemli seviyede rol oynadığını gösteriyor. Prostat söz konusu olduğunda akıllara ilk cüce palmiye takviyesi geliyor ancak Afrika eriğinin de aynı oranda güçlü etkilere sahip olduğu biliniyor. Meyvenin özündeki değerli maddeler takviye haline getirilip kullanılmasını sağlarken kabuğu ise ağrı kesici ve anti inflamatuar özellikte olduğundan tıp dünyasında yer ediniyor. Meyvenin kabuğu toz ya da kurutulup çay olarak tüketiliyor. Günümüzde Afrika eriği ekstresi ile tablet, kapsül gibi daha pratik formlarda bitkiden yararlanılabiliyor. 

Afrika Eriğinin Sağlığa Faydaları

Afrika eriğinden hazırlanan gıda takviyesi, meyvenin en değerli faydalarını taşıyor ve kapsül, tablet, saşe gibi farklı formlarda kullanmamıza yardımcı oluyor. Afrika eriğinin sınırları aşan sağlığa yararları genel çerçevede şöyledir: Erkeklerde idrar yolu sorunlarının tedavisini güçlendirir, çoğu zaman idrar yolunu korur hastalığın oluşumunu önler. Erkeklerde sık yaşanılan ve yaşam kalitesini düşüren, kansere dönüşmesiyle hayatı tehlikeye atan prostat sorunlarına iyi gelir. Sıtma ve yüksek ateşin geçmesini sağlar. Mide hazımsızlıklarını önler, mide ağrılarını azaltır. Anti inflamatuar özelliğiyle mideyi korur. Bağırsak sisteminin çalışmasına, bağırsak bozukluklarının önlenmesine ve bağırsaktaki zararlı bakterilerin atılmasına yardımcı olur. Regl dönemi şikâyetlerini azaltır. Böbrek hastalıklarından korur, riskleri düşürür, tedavi sürecine destek olur. Kısırlık problemlerine kullanılmıştır ancak kesin bir faydası olup olmadığı bilinmemektedir. Ruh sağlığını iyileştirdiği iddia edilir ve bazı toplumlarda Afrika eriğinin akıl sağlığı için kullanıldığı bilinir.  

Afrika Eriği Takviye Kullanımı ve Fiyatları

Afrika eriği takviyesinin kullanımı tipiktir: Ürünün kutusunda yer alan prospektüsteki önerilen dozda takviye alınmalıdır. Aşırı kullanım zarar verir, az kullanım ise beklenilen etkiyi göstermede zayıf kalır. Bu nedenle önerilen doza sadık kalınmalıdır. Afrika eriği takviye fiyatları uygun seviyelerle Vitamin Kozmetik mağazamızda satışa sunuluyor. Vitamin Kozmetik, Afrika eriği takviyesi ile birlikte piyasada yer alan tüm besin desteklerini, vitamin takviyelerini stoklarında bulunduruyor. İhtiyacınız olan takviyeyi güvenli ödeme sistemleriyle satın alabilir, kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz.