Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Afrika Sardunyası (Pelargonium)

Afrika sardunyası, Afrikalı yerlilerin soğuk algınlığı gibi solunum yolu rahatsızlıklarında kullandığı bitkilerden biridir. Günümüzde Afrika sardunyası kökü gıda takviyesi olarak ürün halinde satılıyor. Afrika sardunyasının içeriği sağlığa faydalı olduğundan birçok besin desteğinin içerisinde etken madde olarak kullanılıyor. Soğuk algınlığının ortaya çıkışı basit belirtilerle önceden kendini belli eder. İlk 48 saatlik süreçte soğuk algınlığına karşı bir şeyler yapmak sürecin çok kısa sürmesini ve kişinin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlıyor. Afrikalıların geleneksel tıp keşfinden olan ve Afrika ile sınırlı kalmayıp tüm dünyaya yayılan sardunya kökü sıvı ekstresi, şimdilerde soğuk algınlığının çabuk geçmesindeki en büyük destekçidir. Uzmanlar soğuk algınlığının gribe, Zatürreye ya da farklı bir hastalığa dönüşmemesi için genellikle bu dönemde antibiyotik kullanıldığını belirtiyor. Gereksiz antibiyotik kullanımı vücuda zarar verip, karaciğeri yorduğundan Afrika sardunyasının iyileştirici gücünden yararlanılıyor. Özellikle çocuklarda, gençlerde antibiyotik kullanımı önerilmiyor. Soğuk algınlığı, grip gibi kısa süren rahatsızlıklarda gıda takviyeleri, doğal ve dengeli beslenme, dinlenme, bol sıvı tüketme döngüsü kurmak gerekiyor. Bağışıklık sistemi sardunya kökü ekstresiyle güçleniyor ve vücuttan hastalığın atılımını hızlandırıyor. Sardunya kökü aynı zamanda bakterilerin vücutta dolaşımını da önlüyor.    

Afrika Sardunyası Ne İşe Yarar?

Afrika sardunyasının faydaları arasında en temel unsur sardunya kökünün soğuk algınlığı üzerindeki iyileştirici etkileridir. Sardunya takviyeleri kullanarak soğuk algınlığı, nezle, grip üçlüsünden korunmak mümkündür. Hastalığa yakalandıktan sonra sardunya kökü kullanmak, hastalığın etkilerini azaltır, daha çabuk iyileşmeye yardımcı olur. Uzmanlara göre ilk 48 saat içerisinde sardunya kökü takviyesi almak hastalığın bir iki gün içerisinde vücuttan atılmasını sağlar. Sardunya kökü ekstresinin bir diğer faydası ise balgam söktürmesidir. Boğazda biriken ve doğal yollarla atılamayan balgam, sardunya takviyesi kullanarak daha kolay atılabilir. Sardunyanın diğer faydaları şöyledir: Bronşit ve sinüzite iyi gelir, vücut ağrılarını dindirir. Vücutta biriken enfeksiyonun ve zararlı bakterilerin vücuttan atılmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Sardunya kökünü düzenli kullanmak bünyeyi kuvvetlendirir ve soğuk algınlığı gibi gribal hastalıklara karşı daha dirençli olmaya yardımcı olur. Özellikle zayıf bünyeli, çabuk hasta olan kişilerde güçlü etkileri vardır.

Afrika Sardunyası Kökü Nasıl Kullanılır?

Afrika sardunyası kökü takviye gıda şeklinde kullanılabiliyor. Geleneksel tıbba yön veren bitkileri taze olarak bulmak pek mümkün olmadığından tablet, kapsül, yağ, saşe gibi farklı ve pratik formlarda satın alıp kullanabilirsiniz. Vitamin Kozmetik mağazamızda sardunya kökü ekstrelerini inceleyebilir, sağlığınızı korumak ve kış aylarında sık yaşanılan soğuk algınlığından korunmak için ürün sipariş edebilirsiniz.

Afrika Sardunyası Takviye Gıda Fiyatları

Vitamin Kozmetik, ucuz Afrika sardunyası takviyeleriyle sağlığınızı korumak için hazır bekliyor. Afrika sardunyası ve diğer tüm takviye gıdaları ekonomik fiyatlarla satın alabilirsiniz. Web sitemiz 7/24 hizmet veren ve müşteri memnuniyeti garantisi sunan güvenli ödeme sistemleriyle donatılmış bir sanal mağazadır. Keyifle, güvenle ihtiyaç duyduğunuz sağlık ürünlerinizi satın alabilirsiniz.