Akne, Sivilce, Siyah Nokta
₺135,22 KDV Dahil
₺154,90 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Akne, Sivilce, Siyah Nokta
₺125,41 KDV Dahil
₺144,90 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Akne, Sivilce, Siyah Nokta
₺138,16 KDV Dahil
₺159,90 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Akne, Sivilce, Siyah Nokta
₺359,00 KDV Dahil
₺628,00 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Ücretsiz Kargo
Temizleyiciler
₺84,57 KDV Dahil
₺99,50 KDV Dahil
Akne, Sivilce, Siyah Nokta
₺253,00 KDV Dahil
₺329,90 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Ücretsiz Kargo
Akne, Sivilce, Siyah Nokta
₺139,83 KDV Dahil
₺164,50 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Akne, Sivilce, Siyah Nokta
₺259,00 KDV Dahil
₺499,00 KDV Dahil
%48 İndirim
%48İndirim
Ücretsiz Kargo
Akne, Sivilce, Siyah Nokta
₺337,99 KDV Dahil
₺399,90 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Akne, Sivilce, Siyah Nokta
₺169,57 KDV Dahil
₺199,50 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

 

 

Akne, Sivilce, Siyah Nokta

 

Cilt yüzeyinde meydana gelen kızarık kabartı bir süre sonra iltihaplanarak akneye dönüşür. Akne ergenlik yaşlarda çıkan bir cilt problemidir ancak net bir dönemi bulunmuyor. Yetişkin kişilerde uzun yıllar sivilce problemlerinin yaşandığını görmek mümkündür. Genellikle yüz bölgesi olmak üzere vücudun hemen her yerinde çıkabiliyor. En çok yüz, göğüs bölgesi, omuzlar ve sırt bölümünde kendini gösteren akneler, burun bölgesindeki siyah nokta oluşumundan da etkileniyor. Cildin alt tabakasında oluşan yağ bezeleri bir süre sonra yüzeye çıkarak akneye sebep oluyor. Bu döngüyü kırmak için geçici yöntemler, maskeler yerine daha kalıcı ve etkili ürünler kullanmak gerekiyor. Zira yaş ilerledikçe ciltteki kolajen seviyesi azalıyor, hücre yenileme yavaşlıyor. Cildin aknelerden temizlenmesi için zamanlama önemlidir.    


Akne ve Siyah Nokta Temizleyicileri

 

Aknelerin ciltte oluşma sebebi sebum adlı cilt sıvısıdır. Sebum aslında cildi ve saç derisini koruyan önemli bir sıvı kabul ediliyor. Ancak bu sıvının ideal seviyeden fazla olması cildin aşırı yağlanmasına neden olarak akne oluşumu ya da siyah nokta oluşumu için zemin hazırlar. Cilt gözenekleri yağlandıkça cilt kirlenir ve bezeler, noktalar, akneler oluşur. Bu durum aslında ciltle ilgili problemlerin işaretçisidir. İyi gözlemlemek ve doğru ürün kullanmak sorunu belli bir vadede kökten çözmeye yardımcı oluyor. Özellikle düzenli makyaj yapan kişilerde siyah nokta temizleme rutini mutlaka olmalı ve cilt derinlemesine temizlenmelidir. Aksi halde zaten sorunlu olan cilt, yoğun kozmetiğe maruz kalması sebebiyle nefes alamaz hale gelir.

 

Cilt Ürünleri Kullanmanın Faydaları

 

Akne tedavisinde ya da lekeli ciltlerde medikal cilt ürünleri kullanmak, kozmetik bakımda bu ürünlerden destek almak cildi birçok etkenden koruyor. Kimyasal ürünlerden, çevre kirliliğinden, kötü beslenmeden, soğuk ve sıcak havadan arınmak için doğal maskelerden ve doğal içerikli ürünlerden yararlanmak fayda sağlıyor. Örneğin limon cildin en önemli destekleyicilerinden biridir. İçerdiği asit ve C vitaminiyle limon suyu cildi derinlemesine temizleyen bir toniktir. Limon suyunun cilde bir diğer faydası ise çeşitli işlemlerden ötürü kararmış cilt rengini açmasıdır. Siyah noktalardan kurtulmak için bir yemek kaşığı limon suyuna bir çay kaşığı bal ekleyip maske haline getirebilir ve bu maskeyi 5 dakika sorunlu bölgede bekletip soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Bu bakımı düzenli uygulamak çözüm almanızı sağlıyor. Bakım rutininize cildinizle uyumlu doğru ürünler ekleyerek daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. 

 

Akne Bakım Ürünlerinin Fiyatları

 

Cildiniz doğrudan dış dünyayla temas ettiğinden bütün kiri içine çekiyor. Ne kadar temizlense de derinin alt tabakasına giden toz tanecikleri, cilt yağıyla birleşiyor. Cildi düzenli temizlemek, doğal ürünler kullanmak bu noktada tek çözüm. Zira iyi bir cildin sırrı daima cilt temizliğidir. Web sitemizde yer alan cilt ürünleri, tüm cilt sorunlarına özel geliştirilmiş, etkili ürünlerdir. Cilt bakım ürünleri etki alanı, gramajı ve içeriği gibi temel sebeplerle farklı fiyat seviyelerinde satışa sunuluyor. Web sitemizden cildinize uyan ürünü sepetinize ekleyerek birkaç dakika içerisinde güvenli sipariş oluşturabilirsiniz.