Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Alfa Lipoik Asit (ALA)

Alfa Lipoik Asit ala kısaltmasıyla bilinen, besinler aracılığıyla alınabilen, vücutta sentezlenebilen bir bileşiktir. Genellikle ALA kısaltmasıyla bahsedilir. Vücudumuzdaki doku, hücre ve organların işlevlerini yerine getirmesi için ihtiyaç duyulan enerji üretimini Alfa Lipoik Asit sağlar. Kan şekeri, Lipoik Asit ile enerjiye dönüştürülür ve vücutta kullanımı sağlanır. Bu yüzden şeker hastaları ve diyabet problemi için Lipoik Asit önemli bir bileşiktir. Alfa Lipoik asidin aslıda çok güçlü bir antioksidan olması fayda alanını genişletiyor. Lipoik asit aslında hayvansal gıdalarda yer alır. Metabolizmanın sağlıklı işlemesi için çok önemli ve gereklidir. Hücrelerdeki enerji üretimini desteklemesinde Ala faktörü rol oynar. Ala bileşikleri vücudun üretebildiği bir madde sayılıyor ancak ihtiyaç duyulan hallerde yetersiz kalması, kötü beslenmenin olması Lipoik asidin takviye şeklinde alınmasına zemin hazırlıyor. Alfa Lipoik asit cilde etkisiyle o kadar bilinen bir takviye ki cilt sağlığını korumak, erken yaşlanmayı önlemek için takviye şeklinde alınıyor.

Alfa Lipoik Asit Faydaları

Alfa Lipoik asidin cilde faydaları dışında bilinen diğer faydaları şöyledir: Alfa Lipoik doğal ve güçlü bir antioksidan kabul ediliyor. Saç, cilt, tırnak, doku, kas, hücre gibi birçok alanda iyileştirici, canlandırıcı özelliğe sahiptir. Cildin yaşlanmasını, sarkmasını, renk kaybına uğramasını, zarar görmesini engeller. Şeker hastalarını koruma altına alır; şeker hastalığından kaynaklanan karıncalanma, uyuşma gibi etkileri azaltır. Kötü gıda tüketiminin zararlarını azaltır. Ciltteki protein azalmasını önler, kolajen üretimindeki yavaşlamayı önler ve kolajen üretimini ve ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Cilde etkisi nedeniyle birçok doğal cilt bakım tariflerinde ve kozmetik ürünlerin içeriğinde Lipoik asit yer alır. Alfa Lipoik asitlerin asıl kullanım şekli gıda takviyesi şeklindedir. Birkaç aylık süreyle kullanılabilen Lipoik asit takviyesi, farklı miligramlarla günlük alınır. Lipoik asit ihtiyacı kullanılacak miligram dozunu belirlemede etkendir. Lipoik asidin bir diğer önemli etkisi hafızaya iyi gelmesidir: Bunama, Alzheimer gibi ciddi ve tedavisi olmayan beyin rahatsızlıklarına karşı koruyuculuk sağlar, riskleri düşürür. Beyin hücrelerini canlı tutması, beyin faaliyetlerinin işlevini sürdürmesini sağlar ve hastalıkların ortaya çıkışını önlemede yardımcı olur.  

Alfa Lipoik Asit Takviyesi

Alfa Lipoik asit gıda takviyeleri tablet, kapsül, saşe gibi farklı formlarla tüketicilere sunuluyor. Gıda takviyelerinin hepsi farklı miligramlarla hazırlanır. Böylece ihtiyaca ve kullanma takvimine göre en uygun gıda takviyesi belirlenir. Lipoik asit besin destekleri Vitamin Kozmetik aracılığıyla değişen miligramlarla satışa sunulur. Lipoik asitten yararlanmak için öncelikle miligram seçeneklerini incelemenizi ve hangi ürünü satın alacağınıza karar vermenizi öneririz. Takviyeyi kullanmadan önce kutu içeriğindeki prospektüsü okumanızı ve olumsuz bir etki görüldüğünde doktorunuza görünmenizi öneririz.

Alfa Lipoik Asit Takviye Fiyatları

Alfa Lipoik asit gıda takviyesi fiyatları Vitamin Kozmetik farkıyla uygun seçeneklerle satın alınabiliyor. Lipoik asit fiyatları her bütçeye hitap edecek seviyededir. Web sitemizdeki indirimler ve özel kampanyalarla birçok gıda takviyesini, vitamini çok daha ekonomik fiyatlardan alabilirsiniz.