Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Alıç Ekstresi (Hawthorne)

Alıç ekstresi, alıç bitkisinden elde edilen bitkisel bir takviyedir. Hawthorne ekstresi olarak da bilinen bu takviye, damar sertliğinden hafıza güçlendirmeye kadar birçok alanda mucizevî etkilere sahiptir. Dağlık alanlarda yetiştirilen bitki, çiçekli bir yapıdadır. Birçok hastalığın tedavisinde doğal ilaç sayılıyor. Farklı türleri olduğundan her bir türün faydaları farklılık gösterebiliyor. Alıç bitkisinin şifalı gücü nedeniyle bazı bölgelerde bitkinin kutsal olduğuna inanılıyor. Alıç yıllarca Doğu ve Batı ülkelerinde tıbbi amaçlarla kullanılmıştır. Günümüzde alıç meyvesini, bitkisini ekstre olarak bulabiliyoruz ancak ilk zamanlar bitki ve çiçekler özel işlemlerden geçirilerek ilaç şeklinde kullanılabiliyordu. Yunanlı hekimler alıç bitkisini kalp yetersizliğinden muzdarip hastalarda kullanırken, Çinliler yüksek tansiyon, kalp krizi, damar sertliği gibi hastalıklarda kullanıyorlar. Orta Çağ döneminde ise uykusuzluk, iltihap, idrar zorluğu gibi amaçlarla alıç kullanılmıştır. Günümüzde alıç takviyelerinin kalp damarlarında görülen tıkanmaya iyi geldiği ve kalp yetmezliğinin ortaya çıkma riskini önlediği biliniyor. Alıç içerisindeki güçlü bileşenler kalbi güçlendirir ve vücudun daha rahat biçimde işlevlerini sürdürmesine yardımcı olur. Kan damarlarında meydana gelen yağ plakaları yine alıç takviyesiyle azaltılabiliyor. Alıç bitkisinin özündeki değerli bileşenler, modern tıpta çok tercih ediliyor, yaşamı desteklemek ve birçok hastalığı önlemek için alıç ekstreleri öneriliyor.  

Alıç Ekstresinin Faydaları

Alıç takviyeleri, şifalı etkileri nedeniyle çok yaygın bir kullanım seviyesine ulaştı. Günümüzde yaşam desteği alan kişiler, günlük yaşam kalitelerini yükseltmek ve hastalıklara karşı önlem almak amacıyla takviyelerin gücünden yararlanıyor. Bu güçlü takviyelerden biri olan alıç şöyle faydalara sahiptir: Alıç takviyesi iyi bir idrar söktürücüdür. Uykusuzlukla mücadelede rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Gırtlak iltihabında iyileştiricidir. Kalp rahatsızlıklarında koruyucu ve önleyici rol oynar. Nefes açıcı yönüyle astıma iyi gelir, astım hastalarını rahatlatır. Yorgunlukla mücadele etmede iyi sonuçlar verir. Göğüs ağrılarını dindirir. Yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur. Damar sertliğini önler. Kalbi rahatlatır, ritim bozukluğuna iyi gelir. Sinir sistemini yatıştırır, zihinsel yorgunluğu ve stresi alır. Ödem attırmada çok iyi sonuçlar verir. Beyin sağlığını korur, beyin fonksiyonlarını canlı tutar. İshalin geçmesinde etkilidir. Kabız yapıcı etkiye sahip olduğundan kontrollü kullanılması, aşırı doz alınmaması önerilir.

Alıç Ekstresi Kullanımı

Uzak Doğu’dan dünyaya yayılan alıç takviyeleri, kapsül, tablet gibi farklı formlarda alınarak günlük kullanılabiliyor. Vitamin Kozmetik’ten satın alabileceğiniz alıç ekstresi, her gün kullanılmak üzere hazırlanmıştır. Önerilen dozda tüketildiğinde günlük destek sağlanmış olur. Doz aşımı bazı yan etkilere sahip olduğundan dikkatli alım yapılması önerilir.  

Alıç Ekstresi Fiyatları

Vitamin Kozmetik, sağlıklı yaşam idealini gerçekleştiren takviye gıdalarıyla yıl boyunca 7/24 besin desteği satışı yapıyor. Vitamin Kozmetik’ten uygun fiyatlarla alıç ekstresi satın alabilir, ekstrenin size sağlayacağı etkilerden uzun vadeli yararlanabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti kapsamında güvenle alışveriş yapabileceğiniz Vitamin Kozmetik, yaşamınızı daha sağlıklı kılmak için kusursuz hizmet veriyor.