Rhodiola
₺185,25 KDV Dahil
₺195,00 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Ücretsiz Kargo
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Altın Kök (Rhodiola)

Altın kök ya da bilinen orijinal ismiyle Rhodiola bitkisi, Çin tıbbının yıldızlarından biri sayılıyor. İlk kez geleneksel Çin tıbbında boy gösteren Rhodiola kökü, soğuk algınlığı, kronik baş ağrısı, ruhsal bozukluklarda ve kişilerin fiziksel kondisyonunu artırmak için kullanılmıştır. Altın kök bitkisi uzun yıllar boyunca farklı milletler tarafından farklı amaçlarla kullanılmıştır. Bitkinin günümüzdeki en yaygın kullanımlarından biri kronik yorgunluk sendromu olmuştur.

Modern yaşamın gürültüsü, kalabalığı, stresi ve kişilerin günlük hayatındaki koşuşturma, yüklendikleri sorumluluk, düzensiz beslenme, uykusuzluk gibi etmenler yorgunluğun sürekli olmasını kılıyor. Üstelik bu yorgunluk sadece bedensel değil ruh halini de olumsuz etkileyen depresif bir yorgunluğa zemin hazırlıyor. İnsanlar bu durumu değiştirmek ve yaşama adapte olabilmek için altın kök bitkisinin ve diğer birçok bitkisel takviyenin desteğine ihtiyaç duyuyor. Altın kök, ruh halindeki olumlu değişimi, bedensel dayanıklılığı artırması ve ağrılarda hafifletici etkiye sahip olmasıyla daha çok kişiye ulaşıyor.

Kök olarak ele alınan bitki, özel işlemlerden geçirilerek sağlığa faydalı, yaşamı destekleyen ve kişiye bedenen olduğu kadar zihnen ve ruhen de destek sağlayan bir besin desteğine dönüştürülüyor.  Geleneksel tıpta rol oynayan şifacılar, doğadaki tüm bitkilerin çeşitli tedavilerde kullanarak faydalarını keşfetmiş ve modern yaşama armağan etmişlerdir. Modern yaşamın etkili desteklerinden olan Rhodiola takviyesi, yaşamın daha kolay, sağlıklı ve sürdürülebilir olmasına yardımcı oluyor.  

Altın Kök Takviyesinin Faydaları

Yaşamınıza sağlık ve enerji katacak olan altın kökün bilinen faydaları şöyledir: Altın kök Vikingliler tarafından fiziksel gücü arttırmak amacıyla kullanılmıştır. Günümüzde Rhodiola takviyesinin sporcular tarafından tercih edildiğini görmek mümkündür. Altın kökün antrenman süresini olumlu etkilediği ve fiziksel dayanıklılığı artırdığı iddia ediliyor. Sibiryalılar ise altın kökün soğuk algınlığı, nezle, grip gibi solunum oylu rahatsızlıklarında sonuç verdiğini görmüş ve bu yönde kullanım sağlamıştır. Altın kök içeriğindeki değerli besin kaynaklarıyla bağışıklık sistemini hastalıklara karşı daha dirençli hale getiriyor ve hastalıkların daha kısa sürede geçmesini sağlıyor. Rus araştırmacılar Rhodiola bitkisinin ve takviyesinin odaklanma problemini yendiğini, hafızayı güçlendirdiğini, akademik başarıyı artırdığını gözlemlemiştir. Bitki uzmanlarına göre altın kök konsantrasyonu sağlamada oldukça etkili sonuçlar veriyor. Genel anlamda altın kökün stres, kaygı, Anksiyete, depresif ruh hali, kronik yorgunluk, halsizlik gibi daha çok ruhsal, sinirsel hallerde iyileştirici güce sahip olduğu biliniyor. Altın kök takviyeleri çoğunlukla bu amaçlarla kullanılıyor.  

Altın Kök Takviyesi Nasıl Kullanılır?

Altın kök takviyesini kullananlar günlük doza uygun şekilde sabah ya da gün içinde takviyeden yararlandığını belirtiyor. Ürün kutusunda uyarılar, öneriler, yan etkiler ve kullanma talimatları verildiğinden takviyenin nasıl kullanılacağına dair tüketiciler endişe yaşamıyor.

Altın Kök Takviye Fiyatları

Altın kök takviye fiyatları hakkında bilgi ya da takviye gıda satın almak isterseniz Vitamin Kozmetik’in güvenli sisteminden alışveriş yapabilirsiniz. Vitamin Kozmetik; uygun fiyat, hızlı teslimat ve müşteri memnuniyeti garantisiyle, çok keyifli bir takviye gıda alışverişi deneyimi yaşatıyor.