Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Aminoasitler

Proteinlerin yapı taşları şeklinde bir tanıma sahip olan aminoasitler, sağlıklı vücut için gerekli olan yapı taşlarıdır. Vücudunuzdaki genetik fonksiyonların çalışmasına aminoasitlerin doğrudan etkisi vardır. Vücuda protein girdikçe proteinler aminoasitlere ayrılır ve işlevini yerine getirmek üzere vücutta faaliyete başlar. Kalp, bağırsak sistemi, kas ve kemiklerin gelişiminde, onarımında fayda sağlar. Herkes için gerekli olan bu önemli aminoasitlere en çok sporcular ve aktif bir yaşama sahip olan kişiler ihtiyaç duyuyor. Temel amino asitleri, kasları geliştiren bir özellikte olduğundan spor yapan ve vücut geliştiren kişilerin kullanılması öneriliyor. Sporcular genellikle protein odağında beslenmeyi tercih ediyor ve aminoasitlerden takviye şeklinde yararlanıyor. Böylelikle etki güçlendiriliyor ve daha hızlı sonuçlar alınabiliyor. Amino asit kullanan kişiler bir süre sonra kaslarındaki değişimi görebiliyorlar. Hem proteinlerden hem de besinlerden alınan bu değerli asitler kas kütlesinin istenilen yoğunluğa ulaşması için antrenman dönemlerinde takviye şeklinde alınarak tercih ediliyor.  

Aminoasitlerin Faydaları

Sporcuların vazgeçilmezi olan amino asit proteinleri, kas kütlesini artırırken aynı zamanda fiziksel ve ruhsal iyileşmeye zemin hazırlar. İhtiyaç duyulan motivasyon, enerji, uyku düzeni, bedensel faaliyetlerin sistemli çalışması gibi birçok alanda aminoasitlerin faydası bulunuyor. Fiziksel dengeyi sağlamada dahi faydası olan amino asitler, vücuttaki yağların yakımını da hızlandırıyor. Bu anlamda spor yaşamınız olmasa bile amino asit ihtiyacınız olduğunu söylemek mümkündür. Diyet yapan birçok kişi uzun süre aç kalacağı diyetler yerine kalorisi düşük olan besinleri amino asit desteğiyle birlikte tüketerek kilo verme sürecini hızlandırıyor. Kilo verirken ya da yoğun antrenman yaparken kaslarda protein oranı azaldığında ne yazık ki kas zayıflığı ortaya çıkabiliyor. Amino asitler vücuttaki işlevleri yerine getirirler; kas yapısını güçlendirerek dayanıklılığı artırırlar. Düzenli amino asit alımında sinir hücreleri beslenir, bağışıklık sistemi güçlenir, dayanıklılık artar, protein ihtiyacı karşılanır, kas gelişimi sağlanır, yağ dengesi korunur, kilo verme kolaylaşır. Sayısız faydası olan amino asitleri vücut anında işleyerek faydalı hale getiriyor. Amino asitler nasıl kullanılır iyi bilmek gerekiyor. Kas gelişimini desteklemek için kullanılıyorsa eğer spor sonrasında alınması öneriliyor. Ancak çok yoğun bir antrenman programı varsa ve kas gelişimi artırılmak isteniyorsa spor öncesinde ve sonrasında önerilen ölçülerde takviye şeklinde kullanılması öneriliyor. Düzenli kullanımda kaslarda gelişimi hızlandırıyor ve tüm kas gruplarında faydasını gösteriyor. Amino asitlerin sporcular için en büyük faydası, antrenman sürelerini uzatması, kişinin motivasyonunu ve enerjisini yükseltmesidir. Sporda ve müsabakalarda sık karşılaşılan sakatlanmaların ise en aza inmesine yardımcı olur.

Aminoasit Fiyatları

Amino asitlerin fiyatları tercih edilen ürünlere göre değişkenlik gösteriyor. Birbirinden farklı amino asitler Vitamin Kozmetik web mağazamızda sıralanıyor. Her bir ürün kapsül, aroma, gramaj gibi farklılıklara sahiptir. Sizin için en uygun takviyenin hangisi olduğunu ürünleri incelerek karar verebilir, güvenli ödemeyle hemen satın alabilirsiniz.