Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Anason Yağı

Anason yağı, Pimpinella anisum isimli hoş kokulu bir bitkidir ve Türkiye, İran gibi sıcak ülkelerde yetişir. Ülkemizin uçucu yağları arasında yer alan anason, çok köklü bir tarihe sahiptir. Saf anason yağı, bitkinin tohumlarının preslenmesi ve işlemlerden geçirilmesi sonucu elde edilir. Anason yağı nasıl kullanılır sorusu çok merak ediliyor çünkü alkollü içeceklerin içeriğinde olduğu bilinen anasonun saf kullanımı pek bilinmiyor. Anasonu çok uzun yıllar sağlık problemlerinde, tedavi amacıyla kullanmışlardır. Günümüzde anason aroması yine aynı şekilde sağlık için tercih ediliyor. Adının pek duyulmaması kullanım alanını kısıtlamıyor. Ancak anasonu saf şekilde bulmak ve kullanmak pek mümkün değildir. Anasonun sağlığa faydalarından yararlanmak isteyenler anason gıda takviyesi alabiliyor. Kapsül, tablet formunda hazırlanan anason, özel bir içeriğe sahiptir. 

Anason Yağı Faydaları

Anasonun yararları şöyledir: Güçlü bir gaz söktürücüdür. Bu nedenle şişkinlik önleyicidir. Anason yağını suya ya da çaya birkaç damla damlatmak gaz söktürücü özellik gösterir. Çok sık hıçkırığa yakalanan kişilerde rahatlatıcı etki gösterir. Astım hastaları, nefes almada zorluk yaşayan kişilerin şikâyetlerini azaltır. Mide bulantılarına iyi gelir, ishali kontrol altına alır. Bağırsaktaki zararlı bakterilerin atılımını sağlar.  Göğüs sarkmasına iyi gelir, yaşa bağlı ortaya çıkan sarkmaların önlenmesine yardımcı olur. Cilt yaralarını iyileştirmede etkilidir. Krampları kontrol altına alır. Balgam söktürücü özelliği vardır. Boğazı rahatlatır. Dikkatli alındığında müshil etkisi vardır. Kas ve kemik sağlığına iyi gelir, romatizma şikayetlerini azaltır.

Anason Yağı Takviyesi

Anason yağını saf şekilde ülkemizde ya da farklı bir yerde bulmak pek mümkün değil. Bu nedenle anason yağı gıda takviyeleri bulunuyor. Yağ diye anılan anasonu kapsül, tablet formlarında satın almak mümkündür. Anason yağı takviyesinin sağlığa faydaları çok bilinmese de iyi bir hedef kitlesi bulunuyor. Yaşamını daha iyi seviyeye taşımak, bunu yaparken düzenli beslenemeyen, uyuyamayan, sıvı tüketemeyen, hareket edemeyen birçok kişi anason takviyesi kullanmayı tercih ediyor. Uzmanlar da takviye gıdaların aşırı doz olmadıkça kullanılabileceğini, sağlığa yararları olduğunu belirtiyor. Tüm gıda takviyelerinde önerilen miktarda ve düzenli almak önemlidir. Takviye gıdayı aksatmak faydasını görmeyi zorlaştırırken fazla almak ise çeşitli yan etkilere sebep olur.

Anason Yağı Takviye Fiyatları

Vitamin Kozmetik web mağazamızdan anason yağı fiyatları hakkında en güncel bilgiye daima ulaşabilirsiniz. Sıvı, kapsül, tablet gibi farklı formlardaki tüm takviye gıdalar, gramajlarına göre farklı fiyat seviyelerine sahiptir. Satın almak istediğiniz takviye gıdayı ne kadar süre kullanacaksanız eğer otuz, altmış gibi adet sayısına bağlı kapsül ve tablet seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Vitamin Kozmetik’te anason yağı takviyesi başta olmak üzere aradığınız tüm besin desteklerini bulabilir, güvenli ödeme sistemlerimizden yararlanarak birkaç saniye içerisinde satın alabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti kapsamında kaliteli bir sağlıklı yaşam alışverişi denemek isterseniz 7/24 sistemimizden yararlanabilirsiniz.