Angelini

Angelini markası 20. yüzyılın başlarında İtalya'da kurulmuştur. İtalya’da başlayan ilaç sektöründeki tecrübesini 2015 yılından itibaren Türkiye pazarına taşımıştır. Angelini İlaç; Perebron, Tantum, Desyrel  gibi uzun yıllardır bilinen markaların yaratıcısıdır. Angelini ilaç, ağrı, enflamasyon, enfeksiyon ve merkezi sinir sistemi gibi teröpotik alanlara yönelik ilaçlar üretmektedir. Son yıllarda takviye edici gıda alanında da çalışan firma özellikle çocuk vitamini ve yetişkin vitaminleri konusunda da yarattığı Samigra markasıyla da bilinmektedir.

Çocuklar ve Vitaminler

Büyüyen çocuklar, özellikle de çeşitli besinler yemeyenler, bazen yeterli A ve C vitamini alamazlar. Ayrıca, yalnızca yiyeceklerle yeterli D vitamini almak da zordur. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı, 6 aydan 5 yaşına kadar tüm çocuklara her gün A, C ve D vitaminleri içeren vitamin takviyeleri verilmesini önermektedir. Ayrıca, annelerin kendi başına D vitamini içeren bir takviye alsa da almasa da, emzirilen bebeklere doğumdan itibaren günlük D vitamini takviyesi verilmesi önerilir. Günde 500 ml'den fazla bebek maması tüketen bebeklere vitamin takviyesi verilmemelidir. Bunun nedeni, formülün D vitamini ve diğer besinler ile güçlendirilmiş olmasıdır. Çok fazla vitamin almak zararlı olabilir. Etikette tavsiye edilen doza uyun ve çocuğunuza aynı anda 2 takviye vermemeye dikkat edin.

Hangi Çocukların Vitamin Takviyesine İhtiyacı Var?

Zaman sıkıntısı çeken ebeveynlerin gerçekliği göz önüne alındığında, bu çok yönlü, ev yapımı yemekler her zaman mümkün değildir. Bu nedenle çocuk doktorları aşağıda örneklerini verdiğimiz bazı durumlar için günlük multivitamin veya mineral takviyesi önerebilir:

  • Taze, bütün gıdalardan yapılan düzenli, dengeli yemekler yemeyen çocuklara
  • Yeterince yemeyeniştahsız çocuklara
  • Astım veya sindirim sorunları gibi kronik tıbbi sorunları olan çocuklar, özellikle ilaç kullanıyorlarsa. (Çocuğunuz ilaç kullanıyorsa, ek tedaviye başlamadan önce çocuğunuzun doktoruyla konuştuğunuzdan emin olun.)
  • Çok sayıda fast food, hazır yemek ve işlenmiş yiyecek yiyen çocuklara
  • Vejetaryen veya vegan beslenen çocuklara (demir takviyesine ihtiyaç duyabilirler), sütsüz diyet (kalsiyum takviyesine ihtiyaç duyabilirler) veya diğer kısıtlı diyetleri yapan çocuklara vitamin takviyesi önerilmektedir.

D vitamini

D vitamini, yağlı balık ve yumurta gibi yalnızca birkaç gıdada bulunur. Aynı zamanda yağ ezmeleri ve kahvaltılık tahıllar gibi bazı yiyeceklere de eklenir.

En iyi D vitamini kaynağı cildimizdeki yaz güneş ışığıdır. Ancak çocuğunuzun cildini güneşte güvende tutmak önemlidir.

Çocuklar sıcak havalarda çok uzun süre güneşte kalmamalıdır. Kızarmadan veya yanmadan önce cildini örtmeyi veya korumayı unutmayın.

Küçük çocuklar, güneşte çıksalar bile yine de vitamin damlaları almalıdır.

Doğumdan 1 yaşına kadar anne sütüyle beslenen bebeklere, yeterince aldıklarından emin olmak için günlük 8,5 ila 10 mikrogram D vitamini takviyesi verilmelidir. Bu, kendi başınıza D vitamini içeren bir takviye alıp almadığınızdır.

Bebek maması ile beslenen bebeklere günde 500 ml'den (yaklaşık yarım litre) fazla bebek maması içiyorlarsa D vitamini desteği verilmemelidir, çünkü bebek maması D vitamini ve diğer besinlerle güçlendirilmiştir. 1-4 yaş arası çocuklara günlük 10 mikrogram D vitamini içeren bir takviye verilmelidir.

A vitamini

A vitamini bebekler ve küçük çocuklar için önemlidir ve bazıları yeterince alamayabilir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, loş ışıkta görmelerine yardımcı olur ve cildi sağlıklı tutar.

İyi A vitamini kaynakları şunları içerir:

  • Süt Ürünleri
  • Havuç, tatlı patates, mango
  • Ispanak, lahana ve brokoli gibi koyu yeşil sebzeler

A ve C vitaminleri içeren vitamin takviyeleri, günde 500 ml'den fazla bebek maması almıyorlarsa, 6 aydan 5 yaşına kadar olan bebekler ve çocuklar için tavsiye edilir.

C vitamini

C vitamini, çocuğunuzun genel sağlığı ve bağışıklık sistemi için önemlidir. Ayrıca vücutlarının demiri emmesine yardımcı olabilir.

4-10 yaş grubu çocuklarda kullanabileceğiniz % 100 orijinal ürün Samigra Kids Kara Mürver Ekstresi 120 Ml C vitamini ve çinko takviyesi ile çocuklarınızın bağışıklık sistemini güçlendirir.

Samigra Hot Kara Mürver Çinko C Vitamini 15 Saşe de bir diğer C vitamini takviyesidir. Samigra fiyat açısından uygun ve ekonomik bir besin takviyesi olarak ön plana çıkmaktadır. Günde 2 defa 1’er saşe olarak kullanılmalı ve her 1 poşet içindeki 7,5 g toz 1 bardak sıcak suda eritilerek tüketilmelidir.

www.vitaminkozmetik.com web sitemiz ile ile satılan doğal destekli bitkisel-hayvansal  besin takviyeleri, vitamin destekli formüller gibi ürünler ilaç değildir. Tedavi amacıyla kullanılamaz. Besin takviyeleri normal beslenmenin yerine de geçemezler. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.