Omega 3
₺86,44 KDV Dahil
₺109,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

 

 

Omega 3 ve Balık Yağları (EPA & DHA)

 

 

Sağlıklı, kaliteli ve uzun ömürlü bir yaşam için gerekli olan temel destekleri besinler aracılığıyla alıyoruz. Düzenli ve dengeli beslenme vitamin, mineral ve değerli yağlardan yararlanmamızı sağlıyor. Ancak şehir yaşamı, yoğun tempo ve beslenme alışkanlıkları sağlıklı döngüyü zorlaştırıyor. Balık yağları desteği için haftada en az iki kez balık tüketmek gerekiyor. İstatistiklere baktığımızda Türkiye’nin balık tüketiminde çok geride kaldığını görebiliyoruz. Balık tüketimiyle alınamayan yağ asitlerini besin takviyeleri ile almak çoğu kişi için daha pratik ve sağlıklı kabul ediliyor. Özellikle gelişim çağındaki çocukların ve yoğun tempoda yaşayanların tercihi olan Omega 3 takviyesi, düzenli kullanımda gerekli besin desteğini sunuyor.   


Omega 3 Takviyesi Nedir?


Omega 3, vücut bütünlüğü için ihtiyaç duyulan ve alınması gerekilen temel yağlardır. Birçok faydası olan Omega 3, beyin sağlığını korumasıyla öne çıkıyor. Vücut kendi kendine yağ asitleri üretemez ya da alınan yağları depolayamaz. Omega 3 yağ asitlerine bir ömür boyu ihtiyaç duyarız. Bu nedenle beslenme ya da takviye şeklinde mutlaka almanız gerekiyor. Omega – 3 yağ asitleri keten tohumu, balık, ceviz, badem, yeşil mercimek, balık yağı, fesleğen gibi besinlerde bulunuyor. En yoğun şekilde somon, hamsi, uskumru ve benzeri yağlı balıklarda bulunduğu için Omega 3 dendiğinde akla balıklar geliyor. Omega 3’ün önemi ilk kez 1969 yılında, Eskimoların birçok topluma göre daha az hastalanmasının fark edilmesi üzerine yapılan araştırma ve gözlemler neticesinde ortaya çıkmıştır. Eskimolar, kalp hastalığı, romatizma, hafıza kaybı, astım ve benzeri birçok hastalığa karşı güçlü bir bağışıklığa sahipti. Bu durumun sebebi olarak Eskimoların yaygın olarak tükettikleri deniz ürünleridir. Balıklardaki doymamış yağların, pek çok rahatsızlığa iyi geldiği gözlenmiştir. Omega 3 ile ilgili yapılan derinlemesine araştırma ve çalışmalar hem EPA ve DHA ayrımının ortaya çıkmasını hem de Omega 3’ün trigliserid formunda kullanılabilmesini sağlamıştır.


Balık Yağının Faydaları

 

Balık yağlarını tercih etmek için pek çok unsur bulunuyor. En temel sebep Omega 3’ün vücut tarafından üretilmediği ve dışarıdan alınması gerektiğidir. Balık yağının sağlığa faydaları ise şöyledir:

·       Balık yağı kullanımıyla kalp ve damar hastalıklarına karşı önlem almak ve risk oranlarını düşürmek mümkündür. Hava kirliliği, yoğun stres, çevresel etkenler, düzensiz yaşam gibi faktörlerden kötü etkilenen kalbi korumak için balık yağı muazzam bir koruyucudur.

·       Yaşlanma belirtilerinin azalmasını sağlar. Hücre yaşlanmasına sebep olan telomer kısalması, Omega 3 alımıyla birlikte önlenebiliyor.

·       Kilo vermeye yardımcı olur, yağ yakımını hızlandırır. Omega 3 yağları, vücutta yağ şeklinde depolanmaz ve kişinin kilo almasını sağlamaz.

·       Kemik erimesine karşı müthiş bir koruma sağlar.

·    Anne karnındaki bebekten ilerleyen yaşlardaki kişilere kadar herkes için gerekli olan Omega 3 yağ asidi, zekâ gelişimini destekler ve hafızayı güçlendirir. Omega 3 desteği ile Alzheimer hastalığına önlem alınabilir.


Balık Yağı Fiyatları

 

Balık yağı takviyesinin sağlığa olan müthiş etkileri hakkında bilinçlenen her birey, balık yağı alımına ekstra özen gösteriyor. Beslenme yoluyla düzenli alınamayan yağ asitleri, besin destekleri ile alınmaya başlıyor. Yağ, şurup, hap, kapsül balık yağı formlarının olması kullanımı kolaylaştırıyor. Günümüzdeki Omega 3 desteklerinin çoğu lezzetli, kötü kokmayan özelliklere sahip olduğundan kullanıcılar bu önemli yağ asitlerinden kolayca yararlanabiliyor. Balık yağlarının fiyatları seçeceğiniz ürünün içeriğine, gramajına göre değişkenlik gösterebiliyor. Web sitemizden satın almak istediğiniz Omega 3 takviyesini seçtikten sonra güvenli ödeme ile siparişinizi tamamlayabilir ve kısa sürede balık yağlarını kullanarak sağlıklı bir rutin oluşturabilirsiniz.