Omega 3
₺99,94 KDV Dahil
₺215,00 KDV Dahil
Selenyum
₺39,00 KDV Dahil
₺69,90 KDV Dahil
Omega 3
₺209,00 KDV Dahil
₺299,90 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Selenyum
₺67,05 KDV Dahil
₺74,50 KDV Dahil
Omega 3
₺134,90 KDV Dahil
₺189,50 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Omega 3
Tükendi
₺159,00 KDV Dahil
₺209,00 KDV Dahil
Koenzim QH
Tükendi
₺189,00 KDV Dahil
₺199,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Önerilen
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

 

 

Antioksidanlar

 

Söz konusu insan sağlığı olduğunda antioksidan şüphesiz en popüler önleyici ve koruyucu maddeler olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde sağlıklı yaşam kalitesine ancak destekleyicilerle kavuşabiliyoruz. Şehir yaşamına adapte olan insanlar, yoğun rutinlerinde sağlıklı beslenme ve düzenli spor döngüsünü kuramıyor. Sağlığın stresten, beslenmeden ya da hareketsizlikten kötü etkilenmemesi için vücudu gıda takviyeleri ile güçlü hale getirmek gerekiyor. Antioksidanların bu anlamda bağışıklık sistemini koruduğunu, çağın en büyük sağlık sorunu olan kansere karşı içten koruma sağladığını söylemek mümkündür. Hayatı tehdit eden ve yaşam kalitesinde düşüşe neden olan birçok etkeni ortadan kaldırmak ya da seviyesini düşürmek için besin destekleri, antioksidanlar ve detoks programları devreye giriyor. Hücrelerdeki tahribatı azaltmak ve daha sağlıklı bir rutine kavuşmak antioksidanların düzenli kullanımı ile daha mümkün hale geliyor.

 

Antioksidan Nedir?

 

Antioksidan, vücudunuzdaki serbest radikallerle mücadele eden ve sağlığınızı korumaya yönelik hareket eden kimyasal maddelerdir. Vücut tarafından da üretilebilen antioksidanlar çoğunlukla dışarıdan beslenme ya da takviye şeklinde alınıyor. Hücrelerimize zarar vermek üzere vücudumuzda dolaşan ve tümör, kanser gibi zararlı hücrelerin yayılmasını önlemede ve etkilerini azaltmada antioksidanlar savaşçı maddeler olarak görev alıyor. Antioksidanlardan besinler aracılığıyla yararlanmak için tam tahıllar, domates, böğürtlen, kırmızı erik, havuç, brokoli, ıspanak, yeşil çay tüketebilirsiniz. Özellikle yeşil çayın müthiş bir kaynak olduğunu ve kaliteli, uzun yaşamlarıyla öne çıkan Uzak Doğuluların yeşil çay sayesinde dinç bir yaşam sürdüklerini söylemekte fayda var.     

 

Antioksidanın Faydaları

 

Vücut için önemli ve gerekli olan antioksidanların faydaları şöyledir:

·       Antioksidanlar kalp ve damar sağlığı için koruyucu rol oynuyor. Özellikle C vitamini içeren antioksidanlar, kalp krizi ve inme riskini ciddi oranda düşürüyor.

·       Vitamin ve minerallere ihtiyaç duyan kişiler, antioksidanlarda bulunan ideal seviyedeki besin değeri ile vitamin – mineral alımı yapabiliyor. Vitamin ve mineral yönünden zengin olan antioksidanlar görme yetisini güçlendiriyor, göz hastalıklarına iyi geliyor.

·       Hafızaya iyi gelir, bilişsel sağlık problemlerinin oluşum riskini düşürür. E vitamini destekli antioksidanlar, beyin nöronlarını onarır ve yaşlanmaya bağlı gelişen Alzheimer, demans gibi rahatsızlıkların oluşmasını önlemeye çalışır.

·       Birçok vitamin içeren antioksidanlar, bağışıklık sistemine katkıda bulunur ve kişinin bünyesini daha dayanıklı hale getirir. Özellikle mevsim geçişlerinde ve kış aylarında müthiş koruma sağlar.

·       Karaciğer ve böbrek sağlığına iyi gelir.

·       İdrar yolu enfeksiyonlarını önler, enfeksiyonlarla mücadele ederek vücuttan atılmasını sağlar.

 

Antioksidan Fiyatları

 

A, C, E vitaminleri; çinko, demir, likopen, bakır, magnezyum, beta karoten, selenyum gibi önemli mineraller içeren antioksidan takviyeleri, kanser başta olmak üzere birçok hastalığın oluşumunu önlüyor, riskleri düşürüyor ve bağışıklık sistemini hastalıklarla mücadele edecek seviyeye ulaştırıyor. Antioksidanlar içeriğe, gramaja, özelliklerine göre farklı türlere sahiptir. Antioksidan fiyatları bu bağlamda farklılık gösterebiliyor. Öncelikle hangi antioksidandan alacağınıza karar vermeniz önemlidir. Web sitemizde yer alan antioksidanları inceleyebilir ve bütçenize uyum sağlayacak en ucuz antioksidan ürününe ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünü sipariş ettikten sonra kısa sürede teslim alabilirsiniz.