Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Aspir Yağı (CLA)

Aspir yağı (cla), aspir bitkisinin tohumlarının kullanılmasıyla elde edilen bir yağ türüdür. Asya, Afrika ve Orta Doğu bölgelerinde yetiştirilen aspir bitkisini, ülkemizde genellikle kilo verme amacıyla kullanıyorlar. Aspir yağı nasıl kullanılır ya da ne işe yarar soruna yağın etkileyici faydaları cevap veriyor. Aspir hem yapraklarının hem de tohumlarının faydalı olduğu bir bitkidir. Aspir yağının faydaları incelendiğinde yağın içeriğinde Omega 6 yağ asitleri dikkat çekiyor. Omega 6, beyin, kalp ve damar sağlığındaki önemli etkileriyle biliniyor. Aspir yağının bir diğer faydası ise cildedir. Ciltteki birçok lekenin geçmesi, renk eşitsizliğinin azalması ve en önemlisi kalıcı sivilce izlerinin giderilmesinde aspir yağı başarılı sonuçlar veriyor. Kilo vermeye yardımcı olduğu için yağın içilerek tüketilmesi daha yaygındır. Böylece sindirim sistemini çalıştırmak, metabolizmayı hızlandırmak ve kilo verme sürecini hızlandırmak mümkündür. 

Aspir Yağının Faydaları

Aspir yağının yararları şöyledir: Omega 6 yağ asitleri kan şekeri seviyesini düzenler ve hem diyabet hastalarına yardımcı olur hem de diyabet riskini düşürür. Balgam söktürücü özelliğe sahiptir; öksürüğe ve boğaz enfeksiyonuna iyi gelir, boğazın yumuşamasını sağlar. Kilo vermede etkili bir sonuç verir, yağ yakımını hızlandırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Hormonları dengeler, adet düzensizliğine iyi gelir. Kas ve eklem ağrılarını dindirir. Saç dökülmesi ve saç uzamasında etkilidir. Cilde çok faydalıdır; siyah noktaları giderir, cilt lekelerini geçirir, cildin yenilenmesini sağlar. Uzmanlar aspir yağının kilo problemlerinde kullanılmasına yönelik destekleyici olarak mutlaka diyet ve egzersiz yapılmasını öneriyor.

Aspir Yağı Kullanım Alanları

Sıvı, tablet, kapsül formlarında satın alabileceğiniz aspir yağını, cilt ve saç bakımında kullanabilir ya da içerek tüketebilirsiniz. aspir yağını içecekseniz eğer yarım su bardağı ılık su içerisine bir tatlı kaşığı kadar aspir yağını koyup karıştırarak içebilirsiniz. Cildinize uygulayacaksanız eğer o zaman doğrudan bir şey karıştırmadan sivilce, yara, leke ya da benzeri problemli bölgeye günde iki kez pamuk yardımıyla pansuman yapar gibi uygulamanız yeterlidir. Aspir yağıyla ilgili bilmeniz gereken şey, her ürünün ortalama 45 günlük bir ömre sahip olduğudur. Yağın kapağını açtıktan sonra bu süre içerisinde buzdolabında muhafaza etmeli ve düzenli tüketmelisiniz. Sorunlu ciltlerde etkisini göstermesi için düzenli uygulama şart, aksi halde kalıcı bir sonuç alamazsınız.

Aspir Yağı Fiyatları

Geniş kullanım alanı ve faydası olan aspir yağından düzenli yararlanmak için her boyda yağ satın alabilirsiniz. Aspir yağı fiyatları yağın miligramına göre değişkenlik gösteriyor. Ancak en küçük boydan en büyük boya kadar çok ekonomik fiyatlara sahip olduğunu üstelik Vitamin Kozmetik mağazası olarak sıklıkla indirim ve ücretsiz kargo fırsatları oluşturduğumuzu belirtmek isteriz. Vitamin Kozmetik’ten ihtiyaç duyduğunuz tüm yağ çeşitlerini, vitamin desteklerini, kozmetik ürünlerini en uygun fiyatlarla satın alabilir, güvenli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.