Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Astaksantin

Astaksantin, dünyanın en güçlü antioksidanlarından biri olup karides ıstakoz ve somon balığında bulunan kırmızı – turuncu renkli bir pigmenttir. Bağışıklık sisteminden beyin fonksiyonlarına kadar faydası bulunan Astaksantin, bilimsel araştırmalarla faydası kanıtlanmış bir antioksidandır. Astaksantin, somon balıklarının yaşam döngüsünde önemli bir yere sahip: Somon balıkları yumurtlama döneminde yumurtalarını güvenli alana bırakmak amacıyla hızlı akıntıda ters yüzerler. Somonların bu güçlü performansının tek nedeni kırmızı turuncu renk pigmentlerdir. Firmalar doğanın en güçlü antioksidanını gıda takviyesi olarak piyasaya sürmüştür. Astaksantin besin desteği, günlük yaşam kalitesini artırdığı gibi spor performansını da olumlu yönde etkiler ve antrenman süresinin artırır. Astaksantin takviyesi antioksidan özellikler taşıdığı için kansere ve birçok hastalığa karşı koruma sağlar. Astaksantin pigmentinin en önemli yönlerinden biri araştırmalarda herhangi bir yan etkiye sahip olmadığının ortaya çıkmasıdır.         

Astaksantin Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Yosun, çipura, karides, ıstakoz, somon, alabalık, yengeç gibi deniz ürünlerinde bulunan Astaksantin inflamasyona iyi geliyor, antioksidan özelliğiyle birçok hastalığın tedavisinde ve korunmasında destek sağlıyor. Antioksidan destekli Astaksantinin cildi yaşlanmaktan koruduğu, cilt yaralarına ve lekelerine iyi geldiği biliniyor. Öte yandan vücuttaki iltihabın dışarı atılmasında yine şifa kaynağıdır. Astaksantinin en önemli etkisi beyin ve kalp sağlığına faydasıdır. Özellikle beyin fonksiyonlarını canlı tutması ve hafıza problemlerine karşı riskleri düşürmesi Astaksantin takviyesini değerli kılıyor. Takviyeyi düzenli kullanmak bedensel enerji, zihinsel konsantrasyon ve dayanıklılık kazandırıyor. Astaksantinin diğer bilinen faydaları şöyledir: Kalp ve damar sağlığını korur, riskleri düşürür. Eklem ve kemik iltihaplarını azaltır. Saç dökülmesini önler, saç köklerini güçlendirir. Beyin sağlığını korur; hafızayı güçlendirir, beyin fonksiyonlarının çalışmasında etki eder. Cildi korur; cildin elastikiyetini artırır, cildin daha dinç görünmesine yardımcı olur. Göz sağlığına iyi gelir; görme bozukluklarının azalmasında etkilidir. Kan akışının daha hızlı olmasını sağlar. Sperm sayısını ve kalitesini artırır. Karaciğer yağlanmasını azaltır, karaciğer sağlığını korur. Mide problemlerini önler, sindirim sistemini çalıştırır. Güneşin zararlı etkilerine karşı cildi korur, yıpranmasını ve erken yaşlanmasını önler. Egzersiz sonrası bedensel yorgunluğun azalmasını sağlar. Bağışıklık sistemi üzerinde güçlendirici etkilerde bulunur.   

Astaksantin Nasıl Kullanılır?

Astaksantin besin destekleri otuz ve altmış adetten oluşan tablet ve kapsüllerden oluşur. Kullanım süresine göre kişiler içerik sayısını belirlemelidir. Her gün bir ya da iki, önerilen dozda kapsül ya da tableti içmek yeterlidir. Astaksantin gıda takviyelerini dikkatli kullanmak gerekiyor. Doz aşımıyla ilgili bariz bir yan etki bulunmasa bile alerjik ya da aşırı hassas bünyelerde olumsuz etkiler gözlenebilir.

Astaksantin Takviye Fiyatları

Vitamin Kozmetik, Astaksantin gıda takviyeleri satışına tablet ve kapsülle destek veriyor. Kullanmak istediğiniz tüm besin desteklerini web sitemizde bulabilirsiniz. Vitamin Kozmetik, müşteri memnuniyetinin yüksek olduğu bir alışveriş platformudur. Güvenli ödeme, hızlı teslimat güvencesiyle kozmetik ve sağlık alışverişinizi keyifle yapabilirsiniz.