Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Astragalus

Astragalus, ülkemizde geven otu ismiyle bilinen, sağlığa faydalı bir gıda takviyesidir. Yaşlılığı geciktirmesi ve insanı genç tutmasıyla bilinen geven otu, Asya ülkelerinde yetişiyor. Astragalus baklagiller ailesindendir. Geleneksel tıpta uzun yıllar tedavi amacıyla kullanılmıştır. Günümüzdeki kullanımı ise gıda takviyesi şeklindedir. Modern teknolojiler, faydalı ot ve bitkileri işlemlerden geçirerek en faydalı bölümlerini bitkisel gıda takviyesi haline getiriyor. Astragalus bu bitkilerden biri olup bağışıklık sistemi üzerindeki güçlü etkileriyle öne çıkıyor. İnsan sağlığında tepeden tırnağa olumlu etkisi bulunan bu değerli bitkinin kalp ve damar sağlığından cilde kadar hastalık önleyici, hücre yenileyici olduğu biliniyor. Astragalus bitkisinin içeriğindeki önemli bileşenler, mineral ve vitaminler cilde dost etkiler sunuyor. Bu etkiler sayesinde Astragalus takviyesi kullanan kişiler erken yaşlanma sorununu uzak tutabiliyor. Bitkinin yaşlılığı geciktirmesi özelliği şüphesiz ilgi görmesindeki asıl etkendir. Astragalus modern tıpta gıda takviyesi olarak karşımıza çıksa da aslında kurutulmuş haliyle de kullanılabiliyor. Kurutulmuş bitki çay gibi demlenebilirken, bitki özel maske karışımlarına eklenerek krem formunda tercih edilebiliyor. Kapsül, tablet formları hap gibi günlük kullanılabiliyor. Gıda takviyeleri doğrudan bir hastalığı tedavi etme iddiasına sahip değildir ancak birçok hastalığın oluşumunu önler, bağışıklık sistemini hastalıklara karşı güçlendirir, gün içerisinde karşılaşılan sağlık problemlerini en aza indirger. Astragalus da tıpkı böyle bir besin desteğidir.   

Astragalus Faydaları

Astragalus bitkisel takviyenin sağlığa faydaları şöyledir: Vücutta biriken ödemin dışarı atılmasını sağlar. Vücuttaki iltihabın kurumasına yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir, bünyenin kanser başta olmak üzere diğer tüm hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlar. Vücudun çeşitli bölümlerinde görülebilen tümörlerin büyümesi önlemede etkilidir. Kemoterapi sürecinde kullanıldığında tedavinin olumsuz etkilerini azalttığı bilinmektedir. Kalp ve damar sağlığını korur, kan hücrelerinin yenilenmesinde yardımcı olur. Antioksidan yapıya sahiptir. Cildin erken yaşlanmasını önler, kırışıklıkları azaltır. Birçok cilt probleminde tedavi edicidir. Hücre yenileme özelliğindedir bu nedenle cilt başta olmak üzere hasarlı tüm hücrelerin yenilenmesini sağlayarak onarımını sağlar. Bu yönüyle Astragalus iyileştirici özelliğe sahiptir.  

Astragalus Nasıl Kullanılır?

İyileştirici, önleyici, koruyucu, güçlendirici ve destekleyici bir güce sahip olan Astragalus besin desteği, Vitamin Kozmetik mağazamızın popüler gıda takviyeleri arasında boy gösteriyor. Astragalus gıda takviyesini her gün kutu üzerinde yazan ya da doktorunuzun önerdiği miktarda tüketmelisiniz. Kapsül, tablet formlarında hazırlanan bitki, düzenli kullanımda faydalarını gösteriyor. Takviye gıda kullanırken aşırı dozdan kaçınmalı, olası yan etkileri gözlemlemeyi ihmal etmemelisiniz. Herhangi olumsuz bir durumda ise takviyeyi bırakıp doktorunuza danışmalısınız. 

Astragalus Takviye Fiyatları

Vitamin Kozmetik Astragalus gıda takviyesi fiyatları, fiyat – performans anlamında ideal sonuçlar veriyor. Gıda takviyesi kullanmaya karar verdiyseniz web sitemizden güvenli ödeme, hızlı teslimat ve müşteri memnuniyeti garantisiyle hemen şimdi alışveriş yapabilirsiniz. Vitamin Kozmetik, yaşam kalitesini yükseltmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm besin takviyelerine sahiptir.