Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

 


Ayak Bakımı

 

Gün boyu hareket halinde olmamız ayaklarımızın tüm yükü taşımasını sağlıyor. Ayakların ağır yükü, kapalı ayakkabılar, çoraplarla birlikte artıyor. Yaz günü hareketli olmak ayakların ekstra terlemesine sebep olurken kış mevsiminde ise ayaklar ne kadar korunmaya çalışırsanız çalışın soğuğun ve yorgunluğun etkisiyle zarar görüyor. Ayak bakım ürünleri bu zararı minimize etmek amacıyla hazırlanmış ürünler topluluğudur. Ayak topuklarındaki kuruluk, yüzeyindeki sert doku, tırnaklardaki deformasyon ayaklara gereken özenin gösterilmemesi sonucu ortaya çıkıyor. Özellikle ayak mantarı çok yaygın görülen bir durumdur. Ayak sağlığında yaşanan bir problem terlik, çorap aracılığıyla yayılabiliyor. Gereken temizliği ve bakımı yapmak ise başta ayak mantarı olmak üzere birçok ayak, cilt sorununu önlemeye yardımcı oluyor.   


Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

Ayak bakımı yaparken sadece su ve sabun etkili bir çözüm sağlamayabiliyor. Özellikle ayaklarında cilt sorunu olan ya da farklı bir seri, tırnak problemi yaşayanlar için daha kapsamlı bir bakım yapmak gerekiyor. Topuklardaki çatlak görüntüyü ortadan kaldırmak için öncelikle ölü derilerden kurtulmak gerekiyor. Vücut peeling ürünleriyle ayak topuğuna bakım yapabilirsiniz. Ölü deriden arındırılan ayaklarınıza nemlendirici kremlerin yer aldığı ayak bakım ürünleri kullanmanız etkili sonuçlar verir. Ayaklarınıza düzenli krem desteği sunmanız halinde uzun vadede ölü deri problemi yaşamazsınız. Her banyo sonrasında yumuşayan ayak derinizi bakım kremleri, losyonlarla masaj yaparak desteklemeniz birkaç kullanım sonrasında farkı gösterecektir. Ayak masajı sadece deri sağlığı için değil fiziken de rahatlamanıza yardımcı olduğundan mutlaka yapılmalıdır. Zira ayak sağlığının sekteye uğraması fiziksel hareketleri kısıtlar. Örneğin ayak tırnaklarında batma ya da deri deformasyonu olması ayakkabı giymeyi, ayakta uzun süreler durmayı önleyebiliyor.

 

Ayak Bakım Ürünlerinin Faydaları

 

Ayak bakımının önemi genellikle ayaklarda bir problem yaşandığında anlaşılıyor. Oysaki genel vücut bakımı içerisinde yer alan ayaklar, sadece banyo sonrası yapılabilecek kısa süreli bakımla korunabiliyor. Kullanacağınız her ürünün ayaklarınızı daha iyi hale getireceğinden emin olabilirsiniz. Peeling ile ayak topuğundaki ölü derilerden kurtulmak, nemlendirici kremlerle kuruma olasılığını ortadan kaldırmak, vitamin destekli kremlerle tırnak batığını ve ölü derilerden arınmak mümkündür. Ayak bakımınızı yaparken cildinizdeki sorunu iyi belirlemeniz alacağınız faydayı artıracaktır. Örneğin tek şikâyetiniz ayaklarınızdaki kuru ve sert görüntüyse sadece nemlendirici kullanarak bu sorunu aşabilirsiniz. Alacağınız ürünün içeriğinde cilde faydalı vitaminlerin, yağların ve bitki özlerinin olmasına dikkat edebilirsiniz. Ayak kremleri, losyonları geliştirilmiş özel formülleriyle verimli sonuçlar alınmasını sağlıyor.

 

Ayak Bakım Ürünlerinin Fiyatları

 

Ayaklarınızın genel sağlığını korumak ve daha estetik bir görüntüye ulaşmak için kullanabileceğiniz bakım ürünlerini web mağazamızda bulabilirsiniz. Satışa sunduğumuz ayak ürünleriyle pratik bakım gerçekleştirebilir, cildinize uyumlu ürünleri kullanmanın keyfini sürebilirsiniz. Farklı gramajlara sahip krem ve losyonlarımızı güvenli ödeme ile 7/24 satın alabilirsiniz. Ürünlerinizin kısa sürede adresinize teslim edileceğinden emin olabilirsiniz.