Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Badem Yağı

Kuru yemiş olarak tüketilen, salatalara, pasta ve yöresel yemeklere lezzet katan badem, yağıyla mucizeler yaratıyor. Badem yağı, badem ağacı tohumlarından elde edilen şifa dolu bir yağ türüdür. Mutfaklarda kullanılabilen bu yağ daha çok cilt ve saç bakımı için tercih ediliyor. Saç maskelerinin vazgeçilmez yağı kabul edilen badem, aslında tek başına çok güçlü etkilere sahiptir ancak farklı yağlarla karıştırılarak da kullanılabiliyor. Kaşlara ve kirpiklere sürüldüğünde dökülmeleri önleyen, yeni kaş ve kirpik çıkmasına yardımcı olan badem yağının faydalarına baktığımızda cilde, saça dost, kozmetik bir yağ olduğunu görebiliyoruz.

Badem Yağının Sağlığa Faydaları

Badem yağının sağlığa yararları şöyledir: Cilt kuruluğuna birebir iyi gelir özellikle dirsek gibi kuru bölgelerde yumuşatıcı etkiler gösterir. Cildin doğal nem dengesine kavuşmasına yardımcı olur. Sık kilo alıp vermeye bağlı oluşan deri yırtıklarını onarır, cildin sıkılaşmasını sağlar. Saç dökülmesini önler ve saçların uzamasını hızlandırır. Hafif ve faydalı bir yağ olduğundan yemeklere, salatalara ve diyet tariflerine konulduğunda kilo kontrolü sağlar. Sıkılaştırıcı ve onarıcı etkisiyle tam bir selülit gidericidir. Cilde, saça düzenli uygulandığında beklentileri karşılayan badem yağı, cilt tonunu eşitler ve yaşlanma karşıtı etki gösterir. Pürüzsüz, lekesiz, renk eşitliği olan yumuşacık bir cilt için badem yağı kullanmak yeterlidir.

Badem Yağının Kullanım Alanları

Badem yağının kullanım alanlarında öne çıkan üç temel unsur var: Saç, cilt ve hamilelikte cilt bakımı. Saçlarda yaşanılan dökülme, saç derisindeki pullanma, saçın hacmini kaybetmesi, eskiye oranla daha cansız olması, parlaklığını yitirmesi ve seyrelmesi aslında vitamin, mineral eksikliğini işaret ediyor. Badem yağında bulunan değerli vitaminler ve bileşenler saç derisini onarır akabinde ise saç tellerine hacim kazandırır. Yoğun saç problemlerinde başlangıçta haftada iki kez saç derisine badem yağıyla maske yapmak bir süre sonra saçlardaki problemlerin azalmasını sağlar. Badem yağını cildinizde kullanmak istediğinizde sorunlu bölgeleri esas alarak özel bir bakım uygulamalısınız. Cildinizde leke, pullanma, kuruluk hissettiğinizde tonik gibi badem yağı kullanabilirsiniz. Banyo sonrasında avucunuzda ısıttığınız badem yağını tüm vücudunuza az miktarda sürerek cildinizi yumuşatabilirsiniz. Badem yağının hamilelikteki kullanımı ise göbek çatlaklarıdır. Kilo almaya bağlı gelişen karın çatlakları aslında derinin iç bölümden yırtılması, esnemesi anlamına gelir. Badem yağını hamilelikte ya da hamilelikten bağımsız kilo alıp verme döneminde göbek, kol içleri, basen, kasık gibi bölümlere sürerek çatlak görüntünün oluşmasını önleyebilirsiniz. Cilde ve saça muhteşem bir dost olan badem yağı her evde mutlaka bulunmalı.

Badem Yağı Fiyatları

Badem yağı fiyatları için Vitamin Kozmetik web mağazamızı takip edebilirsiniz. Farklı ölçülerde farklı markalarla bulabileceğiniz badem yağı, en uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Vitamin Kozmetik, kaliteli, onaylı, sağlığa yararlı ürün satışıyla dikkat çekiyor. Sağlığınız için gereksinim duyduğunuz tüm ürünleri web mağazamızdan güvenle satın alabilirsiniz.