Propolis
₺99,00 KDV Dahil
₺142,00 KDV Dahil
Çinko (Zn)
₺49,90 KDV Dahil
₺56,50 KDV Dahil
Ekinezya (Beta Glukan)
₺49,90 KDV Dahil
₺74,50 KDV Dahil
Multivitamin Yetişkin
₺81,00 KDV Dahil
₺102,00 KDV Dahil
Ekinezya (Beta Glukan)
₺58,50 KDV Dahil
₺65,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Yeni Ürün
Pastil
₺39,90 KDV Dahil
₺49,50 KDV Dahil
C Vitamini
₺69,00 KDV Dahil
₺149,90 KDV Dahil
Bağışıklık Sistemi
₺199,00 KDV Dahil
₺219,00 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
Bağışıklık Sistemi
₺226,10 KDV Dahil
₺238,00 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Ücretsiz Kargo
Multivitamin
₺149,00 KDV Dahil
₺250,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Bağışıklık Sistemi

Metabolizmamızı ayakta tutan ve hastalıklara karşı direncimizi ifade eden bağışıklık sistemi, biyolojik olarak her canlı için hayati önem taşıyan bir yapıdır. İnsanların zararlı biyolojik etmenlere karşı dirayetli olabilmeleri bağışık sistemlerinin ne denli kuvvetli olduğuna bağlıdır. Bağışıklık sisteminin ne denli iyi çalıştığı da beslenme alışkanlıkları, mineral - vitamin alımları gibi etkenlerle doğru orantılıdır. Bu noktada, bağışıklık sistemi destek ürünleri gibi yeni nesil tıbbi çözümler; biyolojik olarak metabolizmanın ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin takviye olarak alınmasına yardımcı olur. Bu gibi ürünler özellikle zayıf bağışıklık sistemiyle alakalı hastalık tanılarında veya tıbbi sorunlarda sistemin dirayetini arttıracak, metabolizmayı kuvvetlendirecek bileşenlerin takviyesine olanak verirler.

Bağışıklık Sistemi Takviye Ürünleri

Bağışıklık sistemi için en önemli bileşenlerden olan vitaminler, insanların belirli biyolojik işlevlerini yerine getirebilmeleri açısından hayati önem taşıyan bileşiklerdir. Farklı türlerde vitamin yapıları olduğu gibi her vitaminin de bağışıklık sistemi ve insan biyolojisi üzerinde çeşitli işlevleri bulunmaktadır. Bu noktada vitamin eksiklikleri, bağışıklık sistemini olumsuz etkileyen en temel nedenlerden biridir.

Vitamin eksikliklerinden kaynaklanan bağışıklık sistemi sorunlarını engelleyebilmek adına vitamin takviyesi ve benzeri tedavi metotlarını kullanmak doktorların en çok tavsiye ettiği yöntemler arasında yer alırlar. Bu noktada da bağışıklık sistemi takviye ürünleri devreye girer. Bahsi geçen ürünler arasında multivitamin takviyeleri, soğuk algınlığına yönelik C vitamini takviyeleri, çocuklar için fiziksel gelişimi hızlandıracak yardımcı vitaminler gibi ürün seçenekleri yer alır. Genel olarak bağışıklık sistemi takviye ürünlerinin avantajları ise aşağıdaki liste dahilinde sıralanabilir:

  • Özellikle kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirerek nezle, grip gibi hastalıklara karşı bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
  • Açlık hissini bastırarak ve metabolizmanın besin dengesini sağlayarak kilo vermeye yardımcı olur.
  • B12 vitamini gibi vitaminler, hafızaya ve düşünsel aktivitelere olumlu etki ederek özellikle ders çalışma veya iş esnasındaki odaklanma kuvvetini arttırır.

Tüm bunların haricinde doktorlar tarafından konulan farklı tanılara ve kronik hastalıklara yönelik takviye mineral & vitamin kaynakları da mevcuttur. Ürünler tamamen organik bileşenli olup herhangi bir katkı maddesi içermemektedirler. Dolasıyla kimyasal ve yapay olmadıklarından ürünlerin herhangi bir raf ömrü ve son kullanma tarihi de yoktur. Kategori genelindeki seçenekleri daha detaylı incelemek için aralarında C, D, B12, Pharmaton gibi Multivitamin kaynaklarının da yer aldığı bağışıklık sistemi güçlendirici ürünlere hemen göz atabilirsiniz.