BAYER

Bayer, Aspirin yapmakla tanınan küresel bir ilaç şirketidir. Şirket 150 yıldan daha uzun bir süre önce başladı ve şu anda dünyanın en büyük şirketlerinden biri. Bayer, 2017'de yaklaşık 41 milyar dolar kazandı. Bayer, Aspirin'in yapımcısıdır. Popüler ağrı kesiciler, şirketin en eski ve en ikonik ürünlerinden biridir. MiraLAX, Claritin, Alka-Seltzer, Midol ve Aleve, Bayer’in diğer tanınmış tüketici ürünleridir. Ancak reçeteli ilaçlar Bayer’in satışlarının çoğunu oluşturmaktadır. Popüler ilaçlarından bazıları Levitra, Nexavar, Avelox, Cipro, Mirena ve Xarelto'dur. Şirket ayrıca kimyasallar ve veterinerlik ürünleri konusunda uzmanlaşmıştır. Şirketin genel merkezi Almanya'dadır. Ancak erişim alanı Amerika, Avrupa, Asya, Afrika, Avustralya ve Yeni Zelanda'ya kadar uzanmaktadır. Ülkemizde de 1954 yılından bu yana faaliyet göstermektedir.

 Bayer Ürünleri

Bayer, ürünlerini dört kategoriye ayırmaktadır. İlaçlar, tüketici sağlığı, mahsul bilimleri ve hayvan sağlığıdır. İlaç bölümü reçeteli ürünlere odaklanmaktadır. Buna kardiyoloji ve kadın sağlığı ürünleri dahildir. Tüketici sağlığı bölümü reçetesiz ürünler üretmektedir. Bunlar dermatoloji, beslenme, sindirim sağlığı ve kardiyovasküler önleme içindir. Diğer alanlar alerji, öksürük ve soğuk algınlığı, ayak bakımı ve güneş bakımıdır.

Bayer vitaminleri arasında yer alan ve televizyona reklamları verilen besin takviyelerinden birisi de  Redoxon Üçlü Etki 20 Efervesan Tablettir. Bağışıklık sistemini destekleyen Redoxon Üçlü etki, C ve D vitaminleriyle çinkonun formülize edilmesiyle ortaya çıkmıştır. Çocuklar içinde Redoxon Kids Çiğnenebilir 25 Tablet  bağışıklık sistemlerini en üst düzeye çıkarmaktadır.

Bayer’in kendi ismini bile geçen en ünlü markalarından biri olan Supradyn fiyat açısından en uygun multivitamin takviyesidir.

Bayer firmasının ayrıca saç güçlendirici ürünleri de bulunmaktadır. Priorin ınstense, içerisinde bulunan etken maddeler ile saçların bakımı için kullanılan bir gıda takviyesidir.Içerisinde kalsiyum, biotin ve akdarı ekstresi bulunmaktadır.Kullanımı sayesinde saçların korunmasına, cildin korunmasına ve vücut için gerekli olan enerjinin karşılanmasına yardımcı olmaktadır.Priorin ıntense kullanımı için tavsiye edilen miktar yemeklerden sonra olmak üzere günlük maksimum iki tane kapsül şeklindedir.

Bayer’in diğer ürünleri için sitemizin bayer kategorisini kontrol etmeyi unutmayın.