Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Bebek Islak Mendilleri 

 

Islak mendiller anne ve bebek bakımının en önemli ürünlerinden. Bebeğin alt değiştirme sürecinde ve ek gıdaya geçişten sonra yemek yerken çok lazım olan bebek ıslak mendilleri, katkısız içeriğiyle anneler tarafından güvenle kullanılıyor. Islak mendillerin kullanım alanı bebek bakımında çok yaygın olduğundan piyasada yüzlerce model bulunuyor. Bebeğinizin cildini korumak için içerik anlamında en doğal, katkısız olan mendili bulmanız şart. Bebeğinizi emzirirken, ek gıda sürecinde yeni şeyler tattırırken, altını değiştirirken, ellerini temizlerken ıslak mendiller aradığınız hijyeni sunar. Minimal tasarımlarıyla taşıması kolay olan mendiller, kimyasaldan arındırılmış sadece saf suyla ıslatılmış, özel olarak üretilen mendil türleridir. Klasik ıslak mendil türlerinden çok farklı olduğundan bazen alışılmışın dışında bir markaya geçiş yapıldığında bile bebeğin cildi reaksiyon gösterebiliyor. Alerjik, hassas ciltler, ıslak mendil tercihlerinden çok çabuk etkilenebiliyor.


Yenidoğan Islak Mendilleri

 

Bebeğiniz doğduğu andan itibaren kullanacağınız temel bakım ürünlerinden biri ıslak mendillerdir. Dokuz ay kavuşmayı beklediğiniz bebeğinizin narin cildini, yoğun kimyasalla buluşturmak yerine yenidoğan ıslak mendilleri ile temizlemek istemeniz her bilinçli annenin yapacağı bir davranıştır. Yenidoğan bebeklere özel tasarlanan ıslak mendilleri, sadece su ile ıslatılmış olup, içeriğinde alkol ve parabenin bulunmadığı mendillerdir. Mendilin özünde su haricinde herhangi bir madde olmaması gerekiyor. Bebeklerin altını değiştirirken pişik görüntü ile karşılaşmamak için sadece düzenli alt değiştirme yeterli olmaz, kullanılan pişik kremleri ve ıslak mendilleri de pişik yapabiliyor. Bebekler hassas tenleri kadar narin bir ıslak mendille temizlenmelidir. Hoş kokulu mendil yerine saf suyla ıslatılmış kaliteli mendiller her zaman daha sağlıklıdır.

 

Islak Mendil Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Bebeğiniz için kullanabileceğiniz ıslak mendiller sandığınızdan daha fazladır. Piyasada yüzlerce mendil çeşidi bulmak mümkündür. En kaliteli ıslak mendil her zaman alkolsüz, parabensiz, sabunsuz ve parfümsüz olan mendildir. Bu dört maddenin içermediği, saf suyla dokunulmuş mendilleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin cildine uygun mendil arayışınızda farklı markaları deneyebilirsiniz. Ek gıda döneminde uygulanan üç gün kuralını mendil seçiminde hatta bebek bezi tercihinde de deneyebilirsiniz. Yenidoğan bebek mendillerinin hemen hepsi saf suyla üretilmiş olsa da markadan markaya farklılık olabiliyor. Bu nedenle mendil paketinin üzerindeki uyarılar, içerik bilgileri çok dikkatli okunmalıdır. Bebeklerin hassas ciltleri, kimyasal maddeleri çok çabuk algılıyor ve kızarıklık, leke, isilik gibi farklı şekillerde tepkiler veriyor. Islak mendil tercih ederken kokusuz, kimyasal madde içermeyen, yumuşak dokulu mendiller seçmeniz önemlidir. Mendildeki bir diğer unsur da boyutudur. Çok küçük mendillerle bebeğinizin altını rahat değiştiremezsiniz, avucunuzdan daha büyük mendiller seçmenizi öneririz.

 

Bebek Islak Mendil Fiyatları

 

Bebeğinizin cildine uygun en kaliteli ıslak mendiller için web mağazamızdan alışveriş yapabilirsiniz. Anne ve bebek bakım ürünlerindeki çeşitlilik, ihtiyacınız olan her şeyi bulmanıza yardımcı oluyor. Bebeğinizi büyütürken sağlığından ödün vermeden ancak yüksek ücretler de ödemeden sağlıklı ürünlere web mağazamızdan ulaşabilirsiniz. Güvenli ödeme yöntemleriyle satın alacağınız mendilleriniz, kısa sürede adresinize teslim edilecektir.