Bebek Pişik Kremi
Tükendi
₺359,10 KDV Dahil
₺399,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Bebek Pişik Kremi

 

Bebek pişik kremi, çok eski dönemlerde suyla yapılan popo ve genital bölge temizliğinin, bakımının daha sağlıklı, temiz şekilde yapılmasını sağlıyor.  Kullanılan bebek bezleri ne kadar kaliteli olursa olsun bebeğin altına yaptıktan sonra o şekilde kalma süresi özellikle de gece boyunca aynı bezle kalması pişiğe zemin hazırlıyor. Bebekte pişik çok sık karşılaşılan bir durumdur ancak etkili kremlerle bu sorunun önüne geçmek ve hiç karşılaşmamak da mümkün. Her bebek bakım çantasında bebek pişik kremleri mutlaka olmalıdır. Bebekler sadece idrar ya da kakadan değil sıcaktan, bezin yapısından da etkilenir ve pişik olur. Pişik bebeklerin özel bölgelerinde kaşıntıya bazense sızıya neden olur ve huzursuz olmalarına yol açar. Bebeğinizin huzurla uyuması, keyifli olması için pişik kremlerini düzenli kullanmanızda fayda var.


Pişik Kreminin Önemi

 

Kızarıklık ve tahriş, bebeklerin narin cildinde en görmek istemediğimiz görüntülerdir. Pişik tam olarak popo, bacak arası ve genital bölge çevresinde yoğunlaşır. Cildi tahriş eden, bebeklerin huzursuz olmasına sebep olan pişik, kaliteli bir pişik kremiyle düzenli kullanımda geçiyor. Pişik kremlerinin içeriğinde onarıcı vitaminler yer alıyor. Bebeğinizin hassas cildine uyan bir kremle pişik görüntüsünü ortadan kaldırabilir, bebeğinizi rahatlatabilirsiniz. Bebeğin bezini çok düzenli değiştirmemek pişiğin en büyük sebebi olarak görülüyor. Bebek dışkısı ek gıdaya geçmeden önceki haliyle bile uzun süre tenle temas ettiğinde cilt tahrişin yol açıyor. Pişik önleyici kremler kullanmak ve bebek tuvaletini yaptıktan sonra altını değiştirmek pişiğe elveda etmeyi sağlıyor. Pişik kremleri, bebeğiniz büyüyüp tuvalet eğitimi alana kadar kullanılması gereken ürünlerdir. Bebek ciltleri daha hassas ve alerjik olduğundan cilt yapısına uygun kremler en az beslenmesi kadar önem taşıyor.

 

En İyi Pişik Kremi Seçimi

 

Her anne için en iyi pişik kremi markası farklıdır. Ancak genel anlamda öne çıkan ve çok tercih edilen bebek pişik kremlerini biliyor olmak mümkün. Örneğin Mustela pişik kremleri yenidoğan bebek ciltleri için çok uygun ve kaliteli bir içeriğe sahiptir. Bepanthol baby ise Mustela ile birlikte en iyi pişik kremleri arasında yer alıyor. Pişik kreminin içeriği tenle ve kıyafetlerin tenle temasındaki tahrişi önleyecek düzeyde olmalıdır. Kremlerin yapısı onarıcı, tedavi edici olmalıdır. Pişik olmaması için önleyici, pişik olması halinde ise içerdiği vitamin ve minerallerle cildi onarmalıdır. Kremler bebeklerin cildini nemli tutar, kullandıkça onarır, cildin kolajen üretmesini destekler. Krem seçiminde paraben, alkol, parfüm, boya, kimyasal maddeler bulunmamalıdır.

 

Pişik Kremi Fiyatları

 

Bebeklerin popo ve bacaklarının iç kısmında gördüğümüz cilt tahribatı, pişik kremleriyle etkili şekilde tedavi ediliyor. Web mağazamızda Mustela, Bepanthol gibi annelerin en sevdiği, en iyi pişik kremleri yer alıyor. Ürünlerimizi içerik olarak inceleyebilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Web mağazamızdan bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını güvenle satın alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.