1

Bebek ve Çocuk Güneş Ürünleri

 

Güneş kremi, sütü, koruyucu krem, sprey ve daha birçok farklı formda hazırlanan koruyucu ürünler güneş bakım ürünleri çerçevesinde, bebeklerden yaşlılara kadar herkes için önem taşıyor. Özellikle bebek bakımında güneş ürünleri mutlaka yer almalıdır. Zira bebeklerin ve çocukların cildi aşırı hassas bir yapıya ve inceliğe sahip olduğundan, güneşin zararlı ışınlarına karşı korunaklı olmakta fayda var. Güneş ışınları faydalı olduğu kadar zararlıdır. Cildi yıpratır ve tenin yanmasına sebep olur. Bebeklerin cilt gelişimi ergenlik dönemine kadar sürdüğünden bebek güneş ürünleri kullanarak ideal bir cilt bakımı yapmak ve cildi güneşten korumak mümkündür. Bebek bakım çantasında mama, su, bez, pişik kremi gibi temel eşyalarla birlikte mutlaka güneşe karşı koruyucu ürünler de bulunmalıdır.


Güneş Ürünlerinin Bebek Cildine Etkileri

 

Bebeklerin cildi yetişkinlere oranla hassastır. Dokunurken bile bu hassasiyeti hissetmek mümkündür. Güneş ışınları cilde doğrudan temas ettiğinde ilk etki kızarıklık, ten renginde koyulaşma, güneş lekesi şeklinde ortaya çıkar. Çocuk güneş ürünleri aslında bu etkilerin oluşmasını önlemek ve hassas cilde sahip çocukların tenini korumaya yönelik güçlü ürünlerdir. Güneşin olduğu her gün mevsim fark etmeksizin güneş bakım ürünleri kullanılmalı, bebeğin ve çocuğun teni korunmalıdır. Sadece yaz mevsimiyle sınırlı kalmak, kış güneşinin zararlarını ortaya çıkarır. Bebek ve çocukların güneşten faydalanacağı saatler sabah ya da akşamüstü güneşinde on ya da on beş dakika ile dengede tutulabilir. Uzun saatler güneşe maruz kalan çocuklarda ten rengi değişimi haricinde alerjik reaksiyonlar, kaşınma, ten soyulması gibi çocuğun canını yakacak, huzursuz edecek durumlar meydana gelir. Bebek güneş kremleri, yıl boyunca kullanılarak bu tür sorunların oluşmasını önler ve bebeklerin narin cildini en güçlü şekilde korur.

 

Bebek Güneş Kremi Seçimi

 

Güneş koruyucu ürünler onlarca farklı marka ve faktör korumasına sahiptir. En ideal güneş ürünü hangisi sorusunun cevabı kişiye göre değişkenlik gösterir. Ten ve yapı farklılığı ideal ürün tercihini çeşitlendirir. Bu nedenle çocuk güneş koruyucusu alırken, ürünlerin içeriğine, koruma kapasitesine, faktörüne ve kimyasal maddelere dikkat edilmelidir. Cilt yapısına zarar vermeyecek ve cildi güneş ışınlarından yüksek oranda koruyacak bir güneş sütü seçip bebeğinizin cildinde denemelisiniz. Tıpkı ek gıdaya geçişte olduğu gibi birkaç gün kullanıp etkilerini gözlemleyerek ürünü kullanmaya devam edebilir ya da bırakabilirsiniz.

 

Bebek Güneş Ürünlerinin Fiyatları

 

Bebek güneş spreyi, kremi ve sütü gibi güneş ışınlarına karşı korumayı artıran kozmetik ürünler, bebeklerin hassas cildini korur. Web mağazamızda da göreceğiniz onlarca ürün, özellik, içerik ve koruma kapasitesiyle birbirinden farklıdır. Bebeğiniz, çocuğunuz için aradığınız koruyucu ürünler için güneş ürünlerimizi dikkatle inceleyerek beğendiğiniz ürünü güvenli ödeme yöntemlerinden yararlanarak satın alabilirsiniz. Satın aldığınız müşteri memnuniyeti kapsamında ürün kısa sürede adresinize teslim edilir.