Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Beta Karoten

Beta karoten A vitamininin en önemli maddelerinden biridir. Vücuda girdiğinde A vitaminine dönüşen beta karotenin popüler olmasındaki etken hücre yıkımını önleyici rol oynamasıdır. En fazla turuncu sebze ve meyvelerin içeriğinde bulunan beta karoten, bağışıklık sisteminden zihin sağlığına kadar çok geniş bir faydaya sahiptir. Beta karotenin vücutta depolanabiliyor olması büyük avantaj sağlıyor. Düzenli sebze ve meyve tüketimiyle ya da takviye alımıyla beta karoten vücutta depolanır ve ihtiyaç duyulduğundan A vitaminine dönüşür. Beta karotenin antioksidan özelliği taşıması, A vitamini içermesi cilde, göz sağlığına iyi geliyor. Vücudumuzda dolaşan kötü bakteriler, serbest radikallerle savaşmada beta karoten takviyelerinin etkisi vardır.   

Beta Karotenin Faydaları

Sebze ve meyvelerde bol miktarda bulunan beta karoteni almak aslında çok kolay. Mevsim meyvelerini, sebzelerini düzenli tüketmek bata karotenle birlikte birçok önemli maddenin, vitaminin ve mineralin alınmasına yardımcı oluyor. Beta karotenin vücuttaki görevleri ve etkileri şöyledir: yemek borusu, ağız, bağırsak, mide, meme ve akciğer kanseri gibi kanser rahatsızlıklarına karşı koruma sağlar, riskleri düşürür. Serbest radikallerle savaşır, bünyeyi güçlendirir. Karaciğer yağlanmasını önler. Kalp ve damar sağlığını korur, damar sertliğinin oluşumunu önler. Göz sağlığını korur, katarakt oluşumunu önler. Bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı kalkan oluşturur. Beta karotenin önemli görevlerinden biri de A vitaminine dönüşümünü gerçekleştirdikten sonra, karanlık ortamda iyi görebilmek için gerekli olan pigmente dönüşür ve gözün retina tabakasına taşınarak akşamları görüş kalitesini yükseltir. Kolesterolü dengeler, kötü kolesterolü düşürür. Zihin sağlığı açısından kişiyi destekler, uzun vadeli beta karoten takviyesi ya da beslenme şekliyle hafıza, beyin fonksiyonları desteklenebilir.  

Beta Karoten Bulunan Besinler

Beta karoten ağırlıklı olarak sarı turuncu sebze ve meyvelerde bulunur. Havuç, bal kabağı, kabak, dolmalık biber, domates, kayısı, sarı kabak, kavun, şeftali, marul, lahana, patates, ıspanak, yeşil biber, kaypa biber gibi A vitamini yüksek tüm meyve ve sebzelerde beta karoten bulunuyor. Beta karotenden yararlanmak için elbette düzenli beslenme şart. Aksi halde beta karoten ekstreleri ile günlük alım yapılmalıdır. Beta karoten gıda takviyeleri ile her gün önerilen dozda beta karoten yüklemesi yapabilir, sağlığınızı içten koruyabilirsiniz. Cilde oldukça iyi etkileri olan karoten, cilt rengini koruyor, cilt yenilemeye yardımcı oluyor. Bu anlamda cilt için ideal bir besin desteğidir. Cilt sağlığınızı dış etkenlerden korumak, sağlık sisteminizi güçlendirmek ve yaşam kalitenizi artırmak için beta karoten içerikli besinlerden ya da desteklerden yararlanmalısınız.

Beta Karoten Takviye Fiyatları

Vitamin Kozmetik bünyesinde tüm besin desteklerini barındırıyor. Yıl içerisinde çokça indirim yapan ve gıda takviye fiyatlarını güncelleyen web mağazamız, beta karoten fiyatları ile beğeni topluyor. Sitemizdeki tüm takviyeler uygun fiyat avantajıyla satışa sunuluyor. Her takviyenin içeriğine ve gramajına göre fiyatlar çeşitlilik gösterir. Web mağazamızdan güvenli ödeme yöntemleriyle vitamin – kozmetik alışverişinizi yapabilirsiniz.