Biotin
₺109,00 KDV Dahil
₺164,90 KDV Dahil
Biotin
₺99,00 KDV Dahil
₺139,00 KDV Dahil
Biotin
₺34,90 KDV Dahil
₺70,90 KDV Dahil
Saç Besin Takviyeleri
₺111,86 KDV Dahil
₺139,00 KDV Dahil
Biotin
Tükendi
₺326,83 KDV Dahil
₺384,50 KDV Dahil
Biotin
Tükendi
₺199,00 KDV Dahil
₺218,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Biotin

 

Biotin, Türkçe ismiyle Biyotin, B7 vitamini olarak da bilinen B grubu vitaminlerinden biridir. Saç, tırnak ve cilde olumlu etkilerinden ötürü sıklıkla ‘güzellik vitamini’ tanımıyla öne çıkan biotin su vitaminlerindendir, suda çözülebilen bir yapıya sahiptir. Biyotin kalın bağırsaktaki bakteriler tarafından üretilebilen ancak yine de eksikliğinin yaşandığı bir vitamin olması sebebiyle sıklıkla biyotin takviyesiyle ya da düzenli beslenmeyle biyotin tedavisi uygulanabiliyor. Şeker seviyesini ideal seviyede tutması, hücre gelişimini desteklemesi, kemik iliğini koruması, saç ve cilde iyi gelmesi gibi birçok sebepten biyotin sağlıklı, kaliteli yaşam için gerekli ve önemli bir vitamin kabul ediliyor. Biyotin yetersizliğinin oluşması çeşitli semptomlarla hissedilmeye başlanır. En yaygın belirtisi ciltteki deri döküntüleridir.     


Biotinin Görevleri

 

B vitamin grubunda yer alan biyotinin faydaları şöyledir:

·       Saç sağlığını güçlendirir. Saç dökülmesi, saç miktarında azalma, saçlarda cansızlık, saç derisinde kuruluk, pullanma gibi sorunların hepsi biyotin yetersizliğiyle ortaya çıkıyor. Biyotin tedavisiyle saç problemleri ortadan kalkıyor.

·       Diyalizin yan etkilerini minimize eder. Diyaliz alan hastalarda sık görülen kas kramplarını azaltmada etkilidir.

·       İnme, kısmi felç riskini azaltır.

·       Alzheimer başta olmak üzere pek çok beyin rahatsızlıklarını önler, beyin sağlığını korur.

·       Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma sağlar. Kötü kolesterolün düşmesine, iyi kolesterolün ise artırılmasına yardımcı olur.

·       Kasların onarılması, kas gelişimi, büyüme gibi süreçlerde destekleyicidir. Kas ve eklem ağrılarına iyi gelir, iltihabı azaltır.

·    Saç dökülmesinin, deri kurumasının ve tırnak yapısının cansızlaşmasının temel sebebi olan biyotin eksikliği; saç derisini onarır, cildi nemlendirir ve tırnakları güçlendirir.

Günlük alınması gereken biyotin miktarı yetişkinlerde 30 ila 60 mcg; gebelerde ve emziren annelerde ise 35 mcg ve daha fazlasıdır.

 

Biotin Eksikliği Belirtileri ve Tedavisi

 

Yoğun antibiyotik ilaç kullanımı, bağırsak problemleri, tek tip beslenme ve diyet, genetik sebepler, yanlış beslenme, dengesiz beslenme programı gibi nedenler biotin eksikliği yaşanmasına neden oluyor. Biyotin eksikliğinin tespitinden sonra gerçekleştirilen biyotin takviyesi ile tedavi süreci başlatılıyor. Tedavi süresince takviyelerin aksatılmadan kullanılması iyi sonuçlar veriyor. Biyotin eksikliğinin belirtileri şöyledir:

·       Saçlarda beyazlık, saç dökülmesi, saç yapısında bozulmalar

·       Tırnaklarda kırılma

·       Yüz bölgesinde deri döküntüsü, cilt ve göz kuruluğu

·       El ve ayak gibi uzuvlarda karıncalanma hissi

·       Depresif ruh hali

·       Bilişsel bozukluklar

·       Mide bulantısı

·       Kas ve kemik ağrıları

·       İştah kaybına bağlı gelişen zayıflama

·       Sindirim sistemi sorunları

·       Kronik uykusuzluk ve yorgunluk

·       Enfeksiyona karşı duyarlılık

 

Biotin Takviyesi Fiyatları

 

Sağlığınız için önem taşıyan biyotin, takviye edici yönüyle sağlığınızı belli bir sürenin sonunda toparlıyor ve birçok sorunun ortadan kalkmasına yardımcı oluyor. Tablet, kapsül, yumuşak kapsül şeklinde üç farklı formda geliştirilen biyotin destekleri, uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Web sayfamızdan biyotin fiyatlarını inceleyebilir ve güvenle sipariş verebilirsiniz. Siparişiniz kısa sürede adresinize teslim edilir.