Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Kabak Çekirdeği Yağı

Kabak çekirdeği yağı, kabuksuz kabak çekirdeğinin çeşitli işlemlerden geçirilmesi neticesinde elde ediliyor. Keyif için günlük yaşamda çok sık yenilen ve beğenilen bir lezzete sahip olan kabak çekirdeği, yağ formunda birçok kültürde, tıpkı ayçiçeği, zeytinyağı gibi yemeklerde ve salatalarda kullanılarak tüketiliyor. Ülkemizde ise kabak çekirdeği yağının en yaygın faaliyet alanı güzellik sektörüdür. Çekirdeğin yağı genellikle güzellik sektöründe ve evde hazırlanan güzellik, bakım maskelerinde kullanılıyor. Kabak çekirdeği, e vitamini içerdiğinden cilde ve saç sağlığına çok iyi geliyor, dış etkenlere karşı koruma sağlıyor. Kabak çekirdeğinin içerdiği güçlü bileşenler yağıyla etkisini sürdürüyor. Vitamin Kozmetik mağazasında da bulabileceğiniz yağ, ideal ölçülerde kutulanarak satışa sunuluyor.  

Kabak Çekirdeği Yağının Faydaları

Kabak çekirdeği A, B, E vitamini içermekle birlikte Omega 6, Omega 9, çinko, demir, bol miktarda selenyum ve çinko içeriyor. Vitamin ve mineral anlamında değerli olması faydalı olduğunu gösteriyor. Kabak çekirdeği yağı faydaları cilt ve saç yoğunluğunda olsa da aslında birçok alanda faydasını gösteriyor. Her şeyden önce kabak çekirdeğinden elde edilen yağ çok güçlü bir antioksidandır. İltihap önlemede müthiş yararlıdır. Enfeksiyon oluşumunu önler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Dikkat çekici bir diğer faydası ise prostat büyümesini önlemedeki ciddi etkisidir. Kanser hastalıklarına yakalanma riski yine kabak çekirdeği yağıyla düşürülebiliyor. İdrara çıkamayanlar için idrar söktürücüdür. Romatizmayı dindirmede etkilidir. Saça faydalarını incelediğimizde ise yeni saç oluşumunu desteklediğini, saç dökülmesini önlediğini, saç rengini koruduğunu, kaş ve kirpik sağlığını güçlendirdiğini, saçı ideal nemde tuttuğunu biliyoruz. Kabak çekirdeği yağının cilde faydalarına geçtiğimizde ilk göze çarpan şey cilde pürüzsüzlük kazandırabiliyor olması ve cilt lekelerinde etkili sonuçlar vermesi oluyor. Saç ve cilt problemlerinizde ya da bakımında kabak çekirdeği yağını kullanarak iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.  

Kabak Çekirdeği Yağının Kullanımı

Kabak çekirdeği yağını kullanmak isteyenler, ürün üzerindeki talimat ve uyarıları dikkate alarak bir rutin oluşturabilir. Yağın genel kullanımı saça ve cilde doğrudan sürmek şeklindedir. Saç bakımı yapacaksanız eğer banyodan önce ortalama bir saat saçınıza yağı sürerek bekletebilirsiniz. Cildinize ise çok az miktarda parmak uçlarınızla masaj yaparak sürebilirsiniz. Saç ve cilt sağlık sorununuz neyse kullanım sıklığını soruna göre ayarlayabilirsiniz. Yağı eser miktarda kullanmak, aşırıya kaçmamak önemli. Özellikle alerjik bir bünyeye sahip olanların dikkat etmesi gerekiyor.

Kabak Çekirdeği Yağı Fiyatları

Kabak çekirdeği yağ fiyatları ortalama bir seviyeye sahiptir. Herkesin erişebileceği fiyatlarla satışa sunuluyor. Web mağazamız Vitamin Kozmetik’te çok uygun fiyatlarla kaliteli soğuk sıkım kabak çekirdeği yağı satın alabilirsiniz. Saç ve cilt bakımını kaliteli hale getiren kabak çekirdeği yağının faydasını sürekli kılmak için bakım programınıza göre birkaç ürün birden sipariş edebilirsiniz. Güvenli ödemeyle satın alabileceğiniz ürünlerinizi kısa sürede adresinize teslim ediyoruz.