• Şubat 22, 2021

  Covid-19 AşılarıHangi Aşılar Hangi Teknolojileri Kullanıyor?

  Covid-19 pandemisi dünya üzerinde tüm hızıyla devam ederken, aşı geliştirme süreci hızlı bir şekilde devam etmektedir. Hatta küresel bir amaç haline geldi diyebiliriz. Bu sebeple çok sayıda covid-19 aşı çalışması yapılmaktadır. Preklinik olarak ya da klinik aşamalarda aşı çalışmaları hızla devam etmektedir. Aşı çalışmalarında, geleneksel başvurulan yöntemler dışında daha önce hiç ruhsatlandırılmamış bazı teknolojiler bulunmaktadır. Bunlar daha yeni teknolojilerdir. Klinik çalışmalarda toplumun bilgilendirilmesi de çok önemli bir faktördür. Çünkü bu tür çalışmalarda gönüllüler ve katılım sayısını doğrudan etkilemektedir.

  covid19, koronavirüs, covid-19 aşısı, aşı, covid-19 aşısı bulundu mu,
 • Şubat 16, 2021

  Plaza Kuşağını Gelecekte Bekleyen Tehlike: Diyabet , Diyabet (Şeker) Hastalığı

   

  Plaza kuşağını gelecekte bekleyen tehlike nedir? Sorusuna; Teknoloji gelişimi ile birlikte hareketsiz yaşam ve beslenme stili diyabet hastalığının sayısını arttırması olarak yanıt verebiliriz. Hareketsiz yaşam, kötü beslenme, evden çalışma gibi sebeplerle diyabete yakalanma yaşı neredeyse 30-35 yaş civarına düştü. Hareketsiz yaşamın ne yazık ki hastalığa yakalanma riskini arttırdığı da biliniyor.

  şeker hastalığı, diyabet hastalığı, tip 1 diyabet, tip 2 diyabet, diyabet
 • Şubat 06, 2021

  Son Dönemde Patlama Yapan Besin Takviyesi; Çinko. Çinko Nedir? Çinko Takviyeleri Ne İşe Yarar?  Bilinenin aksine vitamin değil bir mineraldir. Sağlıklı bir bağışıklık sistemi için gereklidir. Çinko eksikliği olan bireyler hastalanmaya daha çok yatkındır.Doğal beslenme ve besin takviyesi olarakta vücuda alınabilir. Çocuklarda büyüme ve gelişim için oldukça önemlidir.

   

  çinko, çinkonun faydaları, çinko takviyesi, çinko asetat, çinko ne işe yarar
 • Ocak 23, 2021

  Hayatımıza Yeni Giren Kelimeler ve Farkları Pandemi, Endemi Ve Epidemi Ne Demektir? Koronavirüs herkesin gündemini etkileyen, sosyal yaşamını, seçimlerini vs. neredeyse günlük yaşamda birçok kararımızın değişmesine neden olan bir virüstür. Dünya Sağlık Örgütü Coronavirüs’ü bir pandemi olarak tanımladığından beri dünya üzerinde bu kelimeler internette çok aranılan kelimeler haline gelmiştir.

  pandemi, epidemi, endemi, covid-19, koronavirüs, korona, covid aşısı, dünya sağlık örgütü,
 • Ocak 14, 2021

  C Vitamini, Lipozomal C Vitamini, Askorbik Asit, Ester C Vitamini formları bulunan C Vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirmek için en önemli vitamin olarakta bilinir. C Vitamini vücuda alınması gereken en önemli vitaminlerden biridir. Bağışıklık sistemi için de oldukça önemlidir. C Vitamini Formları , Lipozomal C Vitamini Nedir?

  C vitamini, Ester C, Lipozomal C Vitamini Nedir, Askorbik asit