Retinol Serum ile Cildinizi Güzelleştirin

Retinol Serum, Cilt bakımı, Güzellik

Retinol Serum ile Cildinizi Güzelleştirin

 

Günlük retinol serum uygulamasıyla yaşlanma ve akneyle savaşın.

Dermatolog ve güzellik uzmanlarının harika bir cilt bakım ürünü olan retinol serumları önermesi bir sır değil. Yine de insanlar retinolun ne olduğunu ve neden cilt bakımının en etkili aşaması olduğunu anlamayabilir.

 

Retinolün Temelleri

Retinol, A vitamininden elde edilen kimyasal ailesi olan retinoidlere aittir. Retionid ailesinin diğer bir üyesi ise reçeteli cilt bakım ürünü olan tretinoindir. Reçeteli ilaç kullanmak istemeyenler reçetesiz retinolü kullanabilir. Günün birinde reçeteli tretinoin denemek isteyenler bile ciltlerinin alışması için düşük doz retinol kullanabilir.

Retinolün Yaşlanma Karşıtı Faydaları

Retionidler yaşlanma karşıtı özellikleriyle tanınır. Araştırmalar, retinol ve diğer retionidlerin ciltteki kolajen üretimini desteklemeye yardımcı olabileceğini desteklemektedir. Kolajen cildin sıkı ve gergin görünmesinden sorumludur. Yaşla birlikte kolajenler azaldıkça kırışıklıklar çıkar. Bu nedenle kolajen üretimini arttırmak ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünmesini önleyebilir.

Etkilerini daha da arttırmak için retinol hücre yenilenme hızını da arttırır. Yani yaşlı hücreler dökülürken alttan yeni hücreler çıkar. Bu nedenle retinol, cildin parlak ve taze görünmesini sağlar.

Retinolün ana faydaları arasında kırışıklıkları azaltma ve cildi aydınlatma yer alsa da bu ürün aynı zamanda her yaştan kadının sorunu olan akneye de yardımcı olur. Retinol yeni sivilcelere neden olan tıkalı gözenekleri açmaya yardımcı olur. Bu kimyasal aynı zamanda gözenek görünümünü de azaltır.

Retinol Serum İpuçları ve Püf Noktaları

 

  • İlk defa retinol kullanmaya başladığınızda sabırlı olun. İlk etkilerin görünmesi için 12 hafta beklemek gerekebilir.
  • Yaşlanma karşıtı etkilerini görmeyenler bile önleyici olarak retinol kullanır. Bazı uzmanlar 25 yaşında başlamayı önerir.
  • Retinol serumu fazla kullanmaya gerek olmaz. Bezelye tanesi boyutunda bir damla tüm yüze yetecektir.
  • En iyisi retinolü gece uygulamaktır. Retinol sürdükten sonra güneşe çıkmak serumun etkisini azaltır ve tahrişe neden olabilir. Retinol uygulanması yaparken her zaman güneş koruyucu kullanın.

Cilt bakımı yaparken sık sık kullanılan peeling ürünleri ve peeling uygulama yöntemleri hakkında hazırladığımız  Adet Öncesi Sendromu ‘nu (PMS) Azaltmak için 7 Önemli Sır adlı makaeyi inceleyebilirsiniz.

 

Etiketler: Retinol Serum, Cilt bakımı, Güzellik
Eylül 25, 2020
Listeye dön