Sivilce İzleri İçin Cilt Bakım Rutini Nasıl Oluşturulur?

Sivilce İzleri İçin Cilt Bakım Rutini Nasıl Oluşturulur?

Sivilce Eğilimli Cilt Tipinde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

İşte sivilce izleri için bir cilt bakım rutini oluştururken yapmanız gereken ve yapmamanız gerekenlerin adım adım anlatımı.

Adım – 1: Nazikçe ve iyi bir şekilde temizleyin

Sadece parmak uçlarınızı veya elinizin yumuşak yerini kullanarak; çeneniz, boynunuz ve kulaklarınızın önündeki ve arkasındaki alanlara kadar yüzünüzü iyice temizleyin. Sert pedler veya sert bir şekilde fırçalamaya ihtiyacınız yok. Çünkü bu bir temizlik sağlamaz. Cildiniz için doğru temizleyiciyi kullandığınızdan emin olun. Salisilik asit veya benzoil peroksit içeren temizleyicilerden birini seçin. Halen reçeteli sivilce ilaçları kullanıyorsanız, bunun yerine yumuşak ve içeriği saf olan bir temizleyiciye ihtiyacınız olacaktır.

Yüz makyajı yapıyorsanız veya cildiniz gündüz fazla kirleniyor veya terliyorsa gece iki yıkama birden yapın. Temizleyin, iyice durulayın ve aynı işlemi yine tekrarlayın. Sivilce izleri açısından cildinizi düzenli bir hale getirmek için sabırlı olmalısınz.

Bilgi: Yüzünüzde sert kalıp sabunlar, antibakteriyel sıvı sabunlar ve benzeri şeyler kullanmayın. Sert sabunlar sivilcenizi temizlemez, aksine cildinizi tahriş eder.

Adım – 2: Tonik veya sıkılaştırıcı kullanın

İçerdikleri bileşenlere bağlı olarak, sıkılaştırıcı veya tonikler aşırı yağ, cilt tonu, fazla nemin giderilmesine ve aynı zamanda siyah noktalarla ve lekelerle savaşmaya yardımcı olabilir. Bir pamuğa veya temizleme pedine tonik uygulayın. Yüzünüzde kalan makyaj, temizleyici kalıntıları ve yağları gidermek için yüz ve boyun üzerinde hafifçe pürüzsüz bir şekilde uygulayın.

Sıkılaştırıcılar, fazla yağları ciltten uzaklaştırmak üzere üretilmiştir. Bu nedenle yağlı ciltler için en iyisidir. Cildiniz doğal olarak kurumaya meyilliyse veya sivilce tedavisinde iseniz nemlendirici bir tonik sizin için daha iyi bir seçimdir. Ayrıca üründeki alkol içeriğine dikkat etmelisiniz.  Çünkü özellikle hassas cilt tipleri için alkol kurutucu ve tahriş edici etki yaratır. Cildiniz kuru veya sivilce tedavisi nedeniyle tahriş olmuşsa, alkol içermeyen ürünler en iyi seçenektir.

Cildiniz inanılmaz derecede kuru veya hassas olmasa bile, alkol bazlı toniklerin açık sivilcelere yol açabileceğini unutmayın. Ne olursa olsun, eğer tonikler veya sıkıtırıcılar cildinizi aşırı kurutuyor veya tahriş ediyorsa kesinlikle kullanmamalısınız.

Adım – 3: Sivilce Tedavisi için size verilen ilaçları uygulayın

Yüzünüze uyguladığınız tonik sonrası, sivilce tedaviniz için size verilen kremleri belirtildiği gibi yüzünüz pürüzsüz hale gelene kadar uygulayın. Bu krem veya jel, doktorunuz tarafından verilen bir ilaç, reçetesiz bir sivilce jeli veya kremi ​​olabilir. Bir sonraki adıma geçmeden önce ilacın tamamen cildiniz tarafından emilmesini sağlayın. Bir sivilce tedavisi ilaç seçiminde yardıma mı ihtiyacınız var? Dermatoloğunuza veya aile hekiminize danışmayı unutmayın.

Adım-4: Yağsız Nemlendirici veya jel uygulayın

Zaten yağlı cildi nemlendirmek tuhaf olabilir. Ancak bu önemli adımı atlamayın. Sivilce ilaçları cildi kurutup nem için susuz bırakabilir. Cildin kurumasını ve soyulmasını azaltmak için günde iki kez hafif nemlendirici uygulayın.

Günümüzde yağlı cilt tipleri için tamamen emilen ve sivilceyi ağırlaştırmayacak birçok nemlendirici türü var. Nemlendirici jeller ve losyonlar genellikle kremlerden daha hafiftir. Her iki durumda da yağsız ve komogenojenik1 olan ürünleri seçin. Beğendiğiniz bir tane bulmak için birkaç farklı marka denemeniz gerekebilir.

Vitaminkozmetik.com, konusunda uzman bir ekibin özenle hazırladığı ürün yelpazesinden cilt tipinize en uygun sivilce izleri için cilt bakım ürünlerini seçebilirsiniz. Daha fazla bilgi ve online alışveriş için hemen mağazamızı ziyaret edin!

  1. Komogenojenik : Cilt bakım ve makyaj ürünlerini gözenek tıkanıklıkları ve kopmalara neden olmayacak şekilde formüle edildiği halini tarif etmek için kullanılan bir terimdir.
Etiketler: Sivilce İzleri İçin Cilt Bakım Rutini Nasıl Oluşturulur?
Aralık 23, 2019
Listeye dön