Boswellia
₺118,80 KDV Dahil
₺208,00 KDV Dahil
Boswellia
₺79,80 KDV Dahil
₺114,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Boswellia

Boswellia takviyesi sporcuların başta olmak üzere kişilerin günlük yaşam kalitesini yükselten, enerji veren bir ekstredir. Aynı isimli bir ağacın reçinesinden elde ediliyor. Boswellia bitkisi özünde bulunan bileşenler, reçinedeki etkili maddeler sağlık alanında çok sık kullanılıyor. Toz olarak ya da doğrudan kapsül, tablet olarak alınıp kullanılabiliyor. Genellikle kozmetik ürünlerinde karşımıza çıkan boswellia, iltihap önleyici özelliğiyle biliniyor. Eklem ağrılarına çok iyi geldiğinden ve eklemlerdeki iltihabı önlediğinden boswellia sporcuların antrenman sürecini destekliyor. Bitkinin özünden elde edilen bileşenler takviye haline getirilerek daha kolay ve düzenli bir kullanıma zemin hazırlıyor. Sporcular uzun vadede boswellia’nın gücünden yararlanarak eklem ve kemik rahatsızlıklarından korunabiliyor.

Boswellia Bitkisinin Faydaları

Boswellia’nın faydalarını incelediğimizde eklem iltihaplarına iyi geldiği, antioksidan özellikler taşıdığı, bağışıklık sistemini olumlu etkilediği gibi önemli unsurlar öne çıkıyor. Bitkinin diğer faydaları ise şöyledir: Astıma çok faydalıdır, astıma bağlı gelişen solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelir ve astımın etkilerini ciddi oranda azaltır. Öğrenme becerisini geliştirir, kişinin becerilerini destekler. Hafızayı güçlendirir, bilgilerin uzun vadeli hafızada depolanmasına yardımcı olur. Cilt yaralarının iyileşme hızını etkiler, yaraların kapanmasında etkilidir. Baş ağrısına çok iyi gelir; migren ve kronik ağrıları düzenler, çalışmaya bağlı ortaya çıkan baş ağrılarını dindirir. Yapılan araştırmalar boswellia reçinesinin beyne iyi geldiğini, depresyon tedavisinde fayda sağladığını, depresif duygulardan uzaklaştırdığını göstermiştir. Boswellia’nın bir diğer önemli etkisi inflamasyonu azaltmasıdır. Düzenli kullanıldığında boswellia özünden elde edilen bileşenlerin iltihaplarla savaştığı biliniyor. Kansere karşı koruyucu ve önleyicidir: Prostat kanseri riskini düşürür, tedavi sürecini olumlu yönde destekler. Antrenman performansını artırır, antrenman sürelerinin artmasına yardımcı olur. Diz ağrısına, romatizmaya, dizlerde görülen enfeksiyonu azaltmaya iyi gelir. Yürümekte zorlanan kişilerin günden güne daha iyi bir performansa sahip olmasını sağlar. Diş etlerine iyi gelir, diş eti iltihaplarını azaltmada etkilidir. Araştırmalarda boswellia’nın meme dokusunda koruyucu etkiye sahip olduğunu göstermiştir. Kansere karşı koruyuculuğuyla bilinen boswellia, meme rahatsızlıklarına iyi gelir, zararlı maddelerin azalmasına yardımcı olur. Ağrı kesici özelliği vardır, vücuttaki tüm ağrıların azalarak hafiflemesini sağlar. Karaciğer sağlığını korur, karaciğeri alkol ve yoğun ilaç kullanıma karşı koruma altına alır.   

Boswellia Ekstresi

Boswellia bitkisinin sağlığa faydaları keşfedildikten sonra takviye halinde üretilmesine karar verilmiştir. Boswellia besin desteğiyle birçok ağrıdan, iltihaptan riskten korunmak mümkündür. Vitamin Kozmetik üzerinden satın alacağınız boswellia ekstrelerini her gün önerilen dozda alarak bu mucizevî bitkisinin tüm faydalarını bedeninizde görebilirsiniz. Besin desteklerini kullandıkça daha güçlü ve zinde olduğunu fark etmeye başlarsınız.  

Boswellia Fiyatları

Boswellia takviye fiyatları Vitamin Kozmetik mağazasında indirimli fiyatlarla satışa sunuluyor. Yaşam kalitenizi yükseltecek, sportif yaşamınızı destekleyecek, eklem ve kemik problemlerinizi düzenleyecek olan boswellia takviyelerinden almak isterseniz güvenli ödeme sistemlerimizden, indirim fırsatlarımızdan yararlanarak keyifle alışveriş yapabilirsiniz.