Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Brewer’s Yeast

Brewer’s Yeast çok bilinen ve tercih edilen bir b 12 takviyesidir. B12 vitamini bilindiği gibi eksikliği halinde vücutta pek çok soruna neden olabiliyor. En bilinen etkisi hafızada yarattığı zayıflıktır. Unutkanlık, dalgınlık, odaklanamama gibi problemlere B12 vitamini eksikliği neden olur. B12 başta olmak üzere bütün vitaminler vücutta aktif bir işleve sahiptir. Vitaminler olmadan hücreler kendini yenileme döngüsüne ulaşamaz. Hücrelerin büyümesi, gelişmesi, yenilenmesi, enerji üretebilmesi, organların görevlerini yerine getirmesi için vitamin desteğine ihtiyaç vardır. Bu vitaminlerin büyük bölümü gıdalar aracılığıyla alınır. Besinlerden alınamayan vitaminler, takviye gıdalar yardımıyla vücuda aktarılır. B12 bu önemli vitaminlerden biri olup eksikliğinde sağlığı olumsuz etkiler. B12 vitamini sinir sistemi üzerinde canlandırıcı etkiye sahiptir. Hafızanın güçlü olması, b12 vitamin oranına bağlıdır. B12 içerisinde kobalt minerali bulunduğu için kobalamin olarak bilinir. Vücutta neredeyse hiç depolanamayan b12’yi besinlerden ya da besin desteklerinden almak gerekir. B12’nin vücuttaki temel işlevlerinden biri olan kırmızı kan hücrelerinin üretimi, sağlıklı bir vücut için çok önemlidir. Dengesiz ve düzensiz beslenme b12 eksikliğinin en büyük sebepleri görülür. Sıfırlanan ya da azalan vitamin depolarını sadece iyi beslenmekle doldurmak mümkün olmadığından vitamin desteği şarttır.

B12 Vitamin Eksikliği

B12 vitamini eksikliği belirtileri şöyledir: Kansızlık b12 eksikliğinin belirtilerindendir. B12 eksikliği yaşayan kişilere genellikle demir takviyesi de verilir. Kansızlık çok çabuk yorulmaya, kronik halsizliğe, uyku bozukluğuna, odaklanma problemine, göz kararmasına neden olur. B12’nin eksikliğindeki bir diğer önemli problem el, ayak, bacak ve kollardaki uyuşukluk, karıncalanma hissidir. Beyin fonksiyonlarında bile bozulmalar olabilir. Ağızda sık yara çıkması, bacakların kasılması ve seğirmesi, dilde yanma hissinin yaşanması b12 eksikliğidir. Elbette b12 eksildiğinde ilk şikâyet edilen konu hafızadır; unutkanlık çok sık yaşanır. Metabolizmanın yavaşlaması bile b12 eksikliğinde görülür. Bu nedenle b12 eksikliği sürecinde istemsiz kilo verme durumu yaşanabilir.

B12 Vitamininin Faydaları

B12 içeren besinler süt, yoğurt, peynir, yumurta, karaciğer, kabuklu deniz ürünleri, uskumru, alabalık ve ton balığıdır. B12 yönünden zengin olan besinleri b12 takviye gıda kullanırken tüketmek hızlı sonuç almayı sağlar. B12 almaya başladıkça hissedeceğiniz faydalar şöyledir: Hafızanız günden güne güçlenir, gün içerisinde yaşadığınız unutkanlıklar azalır. B12’ye bağlı yaşanan kansızlık saç dökülmesi, vücutta uyuşukluk gibi fiziksel rahatsızlıklara sebep olur. B12 desteği ile saç dökülmeleriniz fark edilir oranda azalır, uyuşma ve karıncalanma hissi son bulur. Hücre yenilenmesini sağlar ve cildinizi onarır. Cilt yaralarının daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Yağ yakımını hızlandırır.

Brewer’s Yeast B12 Fiyatları

Brewer’s Yeast B12 vitamin takviyesi fiyatları için Vitamin Kozmetik mağazamızı düzenli kontrol edebilir, en uygun fiyatlarla b12 vitamini satın alabilirsiniz. B12 eksikliğinde yaşadığınız tüm problemleri vitamini kullandıkça geride bırakır ve daha kaliteli bir yaşama adım atarsınız. Vitamin Kozmetik kalitesiyle güvenli ve keyifli alışveriş yapabilirsiniz.