C Vitamini
₺79,90 KDV Dahil
₺89,90 KDV Dahil
C Vitamini
₺49,90 KDV Dahil
₺57,00 KDV Dahil
Besin Destekleri
₺79,00 KDV Dahil
₺189,90 KDV Dahil
C Vitamini
₺69,00 KDV Dahil
₺149,90 KDV Dahil
C Vitamini
₺23,40 KDV Dahil
₺39,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

C Vitamini

Bağışıklık sisteminin en önemli destekleyicisi kabul edilen C vitamini, suda eriyen ve ısıya dayanıklı olmayan vitaminlerdendir. C vitamininin yer aldığı birçok besin yüksek ateşte pişirilerek tüketildiğinden ve vitamin vücutta depolanamadığından vücudunuzun sürekli olarak C vitaminine ihtiyacı doğuyor. C vitamininden eser miktarda yararlanmak, vücuda girişini sağlamak amacıyla pişmiş ürünler yerine sebze ve meyveler tüketmek daha mantıklıdır. Çiğ besinlerdeki vitamin, değerini kaybetmez ve tükettikçe vücudunuza fayda sağlar. Özellikle kış boyunca portakal, limon, mandalina, greyfurt gibi turunçgillere yönelmek bol miktarda vitamin almanıza yardımcı olur. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, kış soğuklarında hasta olmamak, metabolizmanızı hızlandırmak, cildinizi dış etkenlerden korumak istiyorsanız C vitamininden bolca yararlanmaya özen gösterin.

C Vitamini Eksikliği Belirtileri

Hastalıklara karşı müthiş bir koruma sağlayan C vitamininden eksik kalmak birçok probleme yol açıyor. C vitamininizin eksildiğini anlayabileceğiniz belirtiler şöyledir: Kronik yorgunluk, kas yorgunluğu, kırgınlık hissi, diş etlerinde şişme ve kanama, kollajenlerde azalma ve buna bağlı gelişen cilt problemleri, anemi, burun kanaması ilk hissedilen belirtilerdir. Belirtilerin devamında deri lekeleri, cildin alt yüzeyinde ince kanamaların meydana gelmesi ve cilt yüzeyine morarma şeklinde yansıması, eklemlerde ağrı ve şişkinlik, yaraların çok geç iyileşmesi, kıl dönmesi, saçlarda cansızlık ve kırık, diş minesinde zayıflama, cilt kuruluğu, metabolizma yavaşlaması, kilo artışı gözleniyor. C vitamini eksikliğinin giderilmesinde ya düzenli beslenme ya da takviye alma seçenekleriniz bulunuyor. Ciddi seviyelerde olan vitamin eksikliğiniz için vitamin takviyelerinden faydalanmanız belli bir süre sonunda şikâyetlerinizin azalarak bitmesine zemin hazırlar.

C Vitamini Faydaları

Sağlığınızı koruyan, bağışıklık sisteminizi daha mücadeleci hale getiren C vitaminden yararlanmak için birçok sebebiniz var. İşte C vitamininin faydaları:

Kan pıhtılaşmasını önler, diş eti kanamalarının önüne geçer, ciltteki yanık ve yaraların hızlı iyileşmesini sağlar, deri onarımını hızlandırır. Güneş ışınlarının zararlarını ortadan kaldırır. Akne ve sivilce izlerini giderir. Ciltteki hücrelerin yenilenmesini ve kollajen üretiminin artmasını sağlar. Yaşlanmayı geciktirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklarla mücadele eder. Grip, nezle ve soğuk algınlığı tedavisini hızlandırır. Kansere karşı koruma sağlar. Serbest radikallerle mücadele eder. Kalp ve damar sağlığını korur. Doku yenilenmesine zemin hazırlar. Çocuklardaki büyüme ve gelişimi destekler. iskorbüt hastalığını önlemede etkilidir. Yüksek tansiyonu dengeler. Daha birçok problemin ortadan kalkmasına, riskin düşmesine ve iyileşmesine yardımcı olan C vitaminlerini her gün almak zorundasınız. C vitamini içeren besinlere yönelerek ya da günlük takviye alarak vitamin sorununu çözüme kavuşturabilirsiniz.

C Vitamini Fiyatları

Bağışıklığınız ve genel sağlık bütünlüğünüz için ihtiyaç duyduğunuz C vitaminini takviye edici ürünler şeklinde düzenli alabilirsiniz. Takviye fiyatları gramaja ve içeriğe göre değişkenlik gösterdiğinden farklı bütçelere hitap edebiliyor. Web sitemizdeki C vitaminlerini inceleyerek en uygun ürünü bulabilir, kısa sürede sipariş edebilir ve vitamin tedavinize hemen başlayabilirsiniz.