Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Çatlak Kremi

 

Çatlak kremi, vücudun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkan beyaz tonlarındaki çizgilerdir. Ten renginden bir ton daha açık şekilde kendini gösteren vücut çatlağı, kadınların en büyük cilt problemlerinden biri kabul ediliyor. Çatlak oluşan bölgelerde bakımsız görüntü ortaya çıkması kadınların kıyafet tercihlerini kısıtlıyor, mayo giymek istememelerine neden oluyor. Çatlak elbette ciddi bir cilt sorunu değildir, tıbbi açıdan herhangi bir sorun yaşatmaz ancak estetik anlamda hoş görünmemesi kadınları rahatsız ediyor. Çatlak kremleri bu aşamada önleyici ve tedavi edici rol üstlenerek bölgesel çatlak oluşumuyla yakından ilgileniyor. Hamilelik sürecinde düzenli çatlak kreminin kullanılması hiç çatlak oluşmamasına yardımcı oluyor. Hamilelik dönemi, anne adaylarının hormonsal ve fiziksel birçok süreçten geçmesine neden oluyor. Anneler bebeklerini kucağına aldığında şüphesiz tüm sorunlar geride kalıyor ancak tekrar forma kavuşmak isteyen anneler, çatlak oluşumunun önüne geçmek istiyor.


Vücut Çatlaklarının Oluşumu

 

Çatlakların oluşma nedenleri sık kilo alıp vermek, hamilelik dönemi geçirmek ve cildin gerilmesidir. Doğum yaptıktan sonra ya da kilo verme sürecinin ardından kalça, basen, kol, karın, alt karın bölgelerinde oluşan çatlaklardan kurtulmak aslında imkânsız değil. Bakım yağları, onarıcı kremler ve losyonlarla yapılacak olan düzenli uygulama, çatlakların tedavi edilmesini sağlıyor. Çatlaklar, cildin iç bölümündeki minik yırtılmalardır aslında. Vücut kısa süre içerisinde yaşadığı kilo alıp verme döngüsüne bu şekilde tepki veriyor. Vücudundaki ince çatlaklarını geride bırakmak isteyenler, cilt tipine uygun, içeriği sağlıklı ve kaliteli ürünlerle bakım yapmalıdır. Piyasada birçok ürün olduğundan herkesin en iyi çatlak kreminin markası değişkenlik gösterebiliyor. Doğru ürün için kişinin tenini tanıması ve bilinçli seçim yapması gerekiyor. 

 

Çatlak Kreminin Faydaları

 

Anne adaylarının ciltle ilgili yaşadığı kaygıların başında yer alan çatlaklar, badem yağı başta olmak üzere birçok ürün, yağ, losyon, kremle onarılıyor. Çatlak görüntüden kurtulmak için tercih edilen ürünün çok düzenli kullanılması lazım. Aksi halde tedavi yarım kalır ve net sonuç alınamaz. Örneğin çatlaklar en çok karın bölgelerinde ortaya çıkar. Kilo alıp verdiğimizde göbeğimizde sürekli hareketlenme olduğundan ince yırtıklar, çatlaklar ortaya çıkar. Kremler, cildi yumuşak şekilde sarar ve hücrelerin yenilenme sürecini hızlandırır. Hücre üretimi geliştikçe, kolajen üretimi desteklendikçe cilt kendini yeniler ve eski sağlıklı yapısına kavuşur. Bu süreçte bol su tüketimi, kısa aralıklarla yürüyüş yapıp sıkılaşmak çatlak görüntüsünü yenmeyi hızlandırır.

 

Çatlak Kremi Fiyatları

 

VitaminKozmetik mağazasında satışa sunulan anne ve bebek bakım ürünleri, ihtiyaca göre zengin ürün seçeneğiyle hazırlanıyor. Web mağazamızda yer verdiğimiz çatlak kremlerinden satın alarak bölgesel çatlak onarımı yapabilir, çatlak oluşmasını önleyebilirsiniz. Çatlak kremlerini doğumdan sonra değil hamilelik sürecinde kullanmaya başlamalı ve ideal görüntünüze kavuşana kadar devam etmelisiniz. Çatlak kremlerimizi sitemizden inceleyebilir, diğer ürünlerle kıyaslayabilir ve beğendiğiniz ürünü birkaç saniye içerisinde güvenle sipariş edebilirsiniz.