Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Cat's Claw

Cat claw Türkçe bilinen adıyla kedi pençesi otu, antiviral özelliğiyle geleneksel tıbbın en popüler bitkilerinden kabul ediliyor. Birçok hastalığa fayda sağlayan bu mucizevî bitki, güçlü bileşenleri sayesinde astımdan kansere kadar koruyucu rol oynuyor. Kedi pençesinin Amazon ormanlarında yetiştiği biliniyor. Uzun yıllardan bu yana kedi pençesi kutsal bitki kabul edilmiş ve bitkinin gücüne inanmışlardır. İnanıldığı gibi güçlü etkilere sahip olan bitki, günümüzde etkili bir gıda takviyesi olarak sağlıklı yaşam destekleri arasındaki yerini alıyor. Kedi pençesinin görünüşü birkaç santim uzunluğundadır. Sarı renklere sahip olan bitki, kedi pençesine benzediğinden ve dikenlere sahip olduğundan pençe ismini almıştır. Bitkinin bir diğer özelliği ise dikenleri sebebiyle yırtıcı hayvanları uzak tutmasıdır. Bitkinin yetiştiği bölgelerdeki yerel halk, doğanın her türlü hastalığa karşı güçlü olduğu inancıyla kedi pençesini hastalıkların tedavisinde kullanmış ve olumlu sonuçlar almışlardır. Bu nedenle kedi pençesi astım, böbrek rahatsızlığı, enfeksiyon, kas ve eklem ağrıları, romatizma, bel soğukluğu, iltihap, kanser, yüksek ateş, bağırsak sistemi problemleri ve dahi doğum kontrolünü sağlamak için kullanılmıştır. Kedi pençesinin kabuğu ve kökleri kullanılarak elde edilen ilaç neredeyse her türlü rahatsızlık üzerinde aktif kullanılmıştır. Yüksek oranda başarı sağlayan ve beklenilen şifayı sunan kedi pençesi, günümüzde takviye gıda olarak satın alınabiliyor.  

Kedi Pençesinin Faydaları

Kedi pençesinin sağlığa yararları şöyledir: Bağırsak sistemini çalıştırır; kabızlık, ishal, bağırsak kurdu, bağırsak tembelliği, hazımsızlık gibi birçok bağırsak probleminin tedavisini sağlar. Kanser hastalıklarına karşı koruyucudur, riskleri düşürür. Vücuttaki enfeksiyonun azalmasını, atılmasını sağlar. Artrit, romatizma gibi problemlere iyi gelir. Kas ve eklem sağlığını korur, eklem iltihabını önler. Sporcuların kas ve kemik gelişimini destekler. Böbrek rahatsızlıklarına iyi gelir; böbreklerde kum ve taş oluşumunu önler. Yüksek ateş görüldüğünde vücut ısısını dengede tutar. Doğum kontrolü sağlar. Astıma iyi gelir, solunum yollarını rahatlatır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kronik yorgunluğu yener. Kemik erimesini önler. Gastrit, ülser gibi mide hastalıklarının tedavisini destekler, mide problemlerinin ortaya çıkma riskini düşürür. Mideyi ve bağırsak sistemini dış etkenlere, zararlı bakterilere karşı koruma altına alır. Bağışıklık sistemi direncini artıran kedi pençesinin HIV probleminde de kullanıldığı görülmüştür.

Kedi Pençesi Takviye Gıda

Kedi pençesi gıda takviyesini tüketerek bitkinin tüm etkilerinden yararlanabilirsiniz. Kedi pençesini takviye olarak kullandığınızda dikkat etmeniz gereken şey aşırı doz alımıdır. Bitki her ne kadar faydalı olsa da aşırı kullanım her zaman risklidir. Önerilen dozda düzenli kullanmak ise oldukça yararlıdır. Kedi pençesi otunu farklı formlarda ve gramajlarda Vitamin Kozmetik’ten sipariş edebilirsiniz.

Kedi Pençesi Takviye Fiyatları

En uygun kedi pençesi takviye gıda fiyatları için Vitamin Kozmetik’i tercih edin, hesaplı alışverişler yapın. Yaşam desteği sağlayan ve ömrü uzatan tüm bitkisel takviyeler, vitaminler ve yağlar en ucuz fiyatlarla web sitemizde sizleri bekliyor. Güvenilir, hızlı, memnuniyet odaklı alışveriş için Vitamin Kozmetik’i 7/24 ziyaret edebilirsiniz.