Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Çemen otu (Fenugreek)

Baklagiller familyasına ait çemen otu, küçük yapraklardan, sarı çiçeklerden oluşan otsu bir bitkidir. Anavatanı Ortadoğu olsa da çemen otunun ve tohumunun Uzak Doğu ülkelerinde geleneksel tıpta kullanıldığı biliniyor. Çemen otu tohumu, hem yemeklere lezzet katan hem de sağlığımıza şifa sağlayan bir besin kaynağıdır. Uzun yıllar geleneksel tıpta kullanılmış olan çemen bugün hala modern tıbbın içerisinde yer alıyor. Toz, tohum, yağ gibi farklı formlara dönüştürülen çemen, tablet ve kapsül şeklinde kullanılabiliyor. Piyasada fenugreek marka çemen otu takviyeleri sıklıkla öne çıkıyor. Çemen otunun içeriğinde yer alan birçok önemli bileşen bağışıklık sistemi destekleyici haline geliyor. Hastalıklarla mücadelede güçlü bir bağışıklık savunması kazanmak için çemen otu gibi önemli takviye gıdalardan destek alınıyor. Çemen otu güçlü bir antioksidan kaynağı olduğundan vücudu toksik maddelerden arındırmada çok başarılı sonuçlar veriyor. Adeta detoks etkisi yaratan bitki, düzenli kullanıldığında sağlığı tehdit eden küçük – büyük onlarca problemin önlenmesini, hızlı iyileşmesini sağlıyor. Çemen otu besin destekleri bu yönüyle ideal bir koruyucu kabul ediliyor. Yıl boyunca bağışıklık sistemini korumak ve güçlendirmek için düzenli beslenemeyen kişiler çemen otunun mucizevî etkilerinden yararlanıyor. Uzmanlar çemen otunun yararları ile ilgili yaptıkları araştırmada günlük yaşamı etkileyecek önemli sonuçlara ulaşıyor.

Çemen Otunun Sağlığa Faydaları

Antioksidan kaynağı çemen otunun ve çemen otu takviyelerinin faydaları şöyledir: Çemen otundan düzenli yararlanmak kolesterolü dengeler, kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olur. karaciğerdeki toksik maddelerin atılmasını sağlar ve vücudu toksiklerden temizler. Çemen otuyla ilgili yapılan araştırmalar çemen oyunun iltihap kurutucu özellikte olduğu ve kanserle mücadele edip riskleri düşürdüğü gözlenmiştir. Bu nedenle çemen otu iltihap, enfeksiyon gibi tedavilerde doğal destek sağlar. Çemen otu güçlü bir demir kaynağıdır, sadece günlük yüz gram çemen otu ya da gıda takviyesi ile günlük demir ihtiyacı karşılanır ve kansızlık, demir eksikliği sorunu ortadan kalkar. Çemen otu müthiş bir diyet ürünüdür, tokluk hissi verir, içerdiği yüksek lif oranıyla beslenmeyi düzenler. Bağırsakları hareketlendirir, kabızlıkla mücadele eder. Vücuttaki genç hücreleri destekler, yaşlı hücrelerin atılımını kolaylaştırır. Hücre yenileme özelliği vardır. Sinir sistemini olumlu etkiler. Zihinsel yorgunluk, stres ve depresyonda etkili sonuçlar verir. Kan şekerini dengeler. Mideyi ülser, reflü gibi hastalıklardan korumaya yardımcı olur. Diyabetin ilerlemesini önler. Kas ve kemik yoğunluğunu destekler, dayanıklılığı artırır. Adet dönemini rahatlatır, emzirme döneminde süt miktarını artırır. Emzirme döneminde kullanılmadan önce doktora danışılması önerilir.

Çemen Otu Takviye Fiyatları

Çemen otu takviye fiyatları Vitamin Kozmetik sayesinde oldukça ekonomik seviyelerdedir. Vitamin Kozmetik, sağlıklı yaşam için gerekli olan besin desteklerine herkesin erişim sağlayabilmesi için ekonomik fiyatlarla satış yapmaya özen gösteriyor. Çemen otu besin desteği fiyatlarını en güncel şekilde 7/24 web sitemizden öğrenebilir, sorunsuz alışveriş yapabilirsiniz.