Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Ceviz Yağı

Kuru yemişlerin şahı ceviz, Omega 3 yağ asitleri deposudur. İhtiyaç duyduğumuz birçok vitamin ve mineralleri ceviz tüketerek almak mümkündür. Yemiş olarak kullandığımız cevizi pastalarda, tatlılarda ve salatalarda çok sık kullanıyoruz. Cevizin sadece kendisi değil yağı da lezzetli ve faydalı. Ceviz yağı vücut sağlığı için birçok olumlu etkiye sahip önemli bir destekleyici kabul ediliyor. İçerdiği önemli bileşenler ve vitaminlerle ceviz güçlü bir antioksidandır. Bu nedenle bağışıklık sistemini destekler ve kişiyi daha korunaklı bir bünyeye kavuşturur. Ceviz yağının birçok bilinen faydası var; sadece tariflerde ya da bakım maskelerinde değil saç sağlığında da önem taşıyor. Ceviz yağı saç dökülmesini ve kepek oluşumunu önlemede etkili bir bakım uyguluyor, saç uçlarında görülen kırık görüntüyü önlemeye yardımcı oluyor. Ceviz yağının aktif kullanımı etkili sonuçlar veriyor. Vücudumuzun üretemediği doymamış yağlar olan Omega 3, zihin sağlığından sindirim sistemine kadar çok geniş alanda sağlığı düzenliyor ve koruyuculuk sağlıyor. Ceviz yağının faydaları bu anlamda saymakla bitmiyor. Tek başına her gün ceviz tüketmek bile cevizden ve yağından faydalanmaya zemin hazırlıyor, yaşam kalitesini yükseltiyor.

Ceviz Yağının Faydaları

Ceviz yağında müthiş bir vitamin, mineral, yağ üçlüsü bulunuyor. Çinko, potasyum, demir, bakır, Omega 3, Omega 9 yağ asitleri, magnezyum ve fosfor açısından zengin olan ceviz yağı; B1, B6, C ve E vitaminlerini barındırıyor. Ceviz yağının içerisinde doymuş ve doymamış yağ asitleri bulunduğundan fayda alanı genişliyor. Ceviz içerdiği yağ oranıyla cilde çok faydalı. Ceviz yağını cilt bakım maskelerine karıştırabilir ya da doğrudan temiz cildinize, sorunlu bölgelere masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Cildiniz yağ bakımıyla ideal nem dengesine kavuşur. Saç bakımında ise ceviz yağının saç çıkarıcı, dökülme ve kepek önleyici etkisi var. Banyodan bir saat kadar önce saç diplerine ceviz yağını tek başına ya da farklı yağlarla karıştırıp sürerek etkili bir sonuç alabilirsiniz. Saç dökülmesi ya da cilt problemleri yaşıyorsanız ceviz yağı kullanmanızı öneririz. Cevizin kendisi de yağı da insan sağlığına ciddi faydalar sunuyor. Her gün ceviz tüketmek Alzheimer hastalığının önlenmesini sağlıyor, konsantrasyon bozukluğunu önlüyor. Ceviz tüketimi beyin sağlığını koruyup geliştirdiği için uzun vadede yaşam kalitesini artırıyor.  

Ceviz Yağının Kullanım Alanları

Ceviz yağının kullanım alanları arasında yemekler, saç ve cilt bakımı var. Cevizin yağını tıpkı diğer yağlar gibi yemeklere katmak mümkündür. Yağı ısıya uğramadan salatalara, çorba ve yemeklere ekleyerek faydalarını alabilirsiniz. Ceviz yağını sıvı formda bulabileceğiniz gibi kapsül ve tablet formlarında da satın alarak tüketebilirsiniz.

Ceviz Yağı Fiyatları

En güncel ve uygun ceviz yağı fiyatları için Vitamin Kozmetik’i tercih edebilirsiniz. Vitamin Kozmetik, ihtiyaç duyduğunuz tüm yağ, vitamin, takviye ve bakım ürünlerini cazip fiyatlarla satışa sunuyor. Güvenli ödeme sistemlerimizden yararlanarak keyifle alışveriş yapabilirsiniz.