Biotin
Gün Saat Dakika Saniye
₺104,90 KDV Dahil
₺218,00 KDV Dahil
Çinko (Zn)
₺49,90 KDV Dahil
₺56,50 KDV Dahil
Besin Destekleri
₺139,00 KDV Dahil
₺189,90 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim
Ücretsiz Kargo
Multimineraller
Tükendi
₺179,10 KDV Dahil
₺398,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

 

 

Çinko

 

Çinko, sağlıklı bir vücut sisteminde birçok işleve sahip önemli bir elementtir. Çinko üreten organlar tükürük bezi, prostat bezi ve pankreastır. Çinkonun vücutta belli seviyede olması gerekiyor. İdeal seviyenin altına düşmek hastalıklara davetiye çıkarmak anlamına geliyor. Çinkonun işlevleri arasında büyüme, gelişim, sağlıklı beyin, güçlü bağışıklık sistemi, sistemli üreme fonksiyonları yer alıyor. Çinkodan eksik kalmanız bu ve daha birçok işlevin yerine getirilememesine sebep olur. Besinlerden alınamayan ya da organların üretimde yetersiz kaldığı hallerde mineral eksikliği yaşamamak için çinko desteği alınmalıdır.    


Çinko Eksikliğinin Belirtileri

 

Vitamin ve minerallere olan ihtiyacınız arttığında vücudunuz çeşitli sinyaller göndermeye başlar. Bu sinyalleri iyi gözlemlemeniz sorunun büyümeden tedavi edilmesine yardımcı olur. Çinko eksikliği yaşadığınızda karşılaşacağınız belirtiler şöyledir: Büyüme ve gelişmeyi kötü etkiler. Cinsel üremeyi sekteye uğratır. Vücuttaki sağlıklı hücrelerin üremesini ve büyümesini önler. Hızlı kilo verilmeye başlanır. Uyku isteğini artırır. Koku ve tat alma duyusunda azalma yapar. Sindirim sistemini fazla çalıştırır, kilo verme sürecini sağlıksız bir döngüye ulaştırır. İştah kaybı yaşatır. Ciltte açık yaraların oluşmasına ve geç iyileşmesine neden olur. Yeterli çinko alımı gerçekleşmezse tüm bu sağlık problemleri kendini göstermeye başlar. Bilhassa hamileler ve emziren annelerde çinkonun eksik olmaması gerekiyor. Çünkü çinkonun işlevleri arasında bebek gelişimini desteklemek de bulunuyor. Yeterli seviyede olmazsa bebek anne karnında sağlıklı bir büyüme süreci geçirmez. Çinkonun eksik olması hamile kalmayı bile zorlaştırıyor.    

 

Çinkonun Sağlığa Faydaları

 

Vücudunuz için iyi bir şey yapmak istiyorsanız eğer her meyve ve sebzeyi mevsiminde tüketmeye özen göstermeli, hazır gıdalardan uzak durmalı ve sağlıklı beslenmeye çalışmalısınız. Örneğin kırmızı et, yabani pirinç, Çiya tohumu, istiridye, buğday, kümes hayvanları, kuru fasulye, bezelye, kaju, badem gibi çinko içeren besinler tüketerek vücudunuzun ihtiyaç duyduğu çinkoyu doğal yollardan alabilirsiniz. Çinkonun sağlığınız için faydalarını incelediğimizde karşımıza şunlar çıkıyor: Sarı nokta hastalığına iyi gelir, görme yetisini güçlendirir. Kronik yorgunluğu yener, enerji seviyesini yükseltir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar. Cilt yaralarını daha hızlı iyileştirir. İshalden korur özellikle çocuklarda görülen ishale bağlı enfeksiyonu önler. Saç dökülmesini durdurur, saçı güçlendirir. Cilt sağlığını korur, birçok problemin önüne geçer.

 

Çinko Desteğinin Kullanımı

 

Tablet, kapsül, damla, jel şeklinde farklı formlarda hazırlanan çinko takviyeleri, çoğunlukla D vitamini, C vitamini gibi farklı vitamin ve mineraller içerebiliyor. Çinkonun içeriği zenginleştikçe faydası artıyor. Vücuttaki çinko miktarı hangi ürünü alacağınızı kolaylaştırıyor. Çinkonun faydasını tam anlamıyla görebilmek için düzenli kullanım sağlamalısınız.

 

Çinko Takviye Fiyatları

 

Besin destekleri, kendi içinde farklı fiyat seviyelerinden satışa sunuluyor. Ürünlerdeki tablet, kapsül sayısı farklıdır. Ürün içeriğinin değişkenliği fiyatı doğrudan etkiler. Vücudunuzdaki çinkonun seviyesini öğrendikten sonra tedavi sürecinize göre hangi boy ürünün size uyacağını belirleyebilirsiniz. Web sitemizde farklı form ve ölçülerde bulunan çinkoları, güvenli ödeme yaparak satın alabilirsiniz.