Ekinezya (Beta Glukan)
₺58,50 KDV Dahil
₺65,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Yeni Ürün
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Çocuk Multivitamin

Vitamin ve mineraller küçükten büyüğe herkesin hayatının tümünde ihtiyaç duyduğu önemli bileşenlerdir. Vitaminler vücudumuzdaki tüm organların işlevini yerine getirir, bağışıklık sistemi dayanıklılığını artırır, beyin fonksiyonlarını canlandırır, bedenen, zihnen ve ruhen daha iyi olmamızı sağlar. Gelişim çağındaki çocukların vitaminlere yetişkinlerden çok daha fazla ihtiyacı var. Büyüme evresinde her şeyin olması gerektiği gibi ilerlemesinde çocuk multivitamin desteğinin önemi büyük.

Multivitaminler, içerisinde çok sayıda vitaminin yer aldığı komplike vitaminlerdir. Çocukların ihtiyaç duyduğu vitaminler çoklu vitamin takviyesi şeklinde alınabiliyor. Ebeveynler, bebeklikten itibaren çocuklarının sağlıklı gelişimini desteklemek, zekâsını geliştirmek ve öğrenme becerisini artırmak için başta Omega 3 yağ asitleri olmak üzere tüm vitamin, mineral ve yağ desteğinden yararlanıyor. Vitamin takviyeleri, gelişme çağındaki çocukların bağışıklık sisteminin dayanıklılığını artırıyor. Böylece çocuklar okulda, sokakta, parkta kısacası hayata karıştığı her alanda mikroba, bakteriye karşı daha dirençli hale geliyor.

Bünyesi zayıf çocuklar dışarıya çıktığında, okula başladığında çok çabuk hastalık kapma özelliğine sahiptir. Çocukların direncini artırmak için sağlıklı ve dengeli beslenme düzeniyle birlikte multivitamin desteği almak gerekebiliyor. Üstelik vitaminler sadece hastalıklardan korunmak için alınmamalıdır. Düzensiz, yanlış, yetersiz beslenmek kan değerlerindeki vitamin seviyelerini azalttığından sağlıklı bir vücut işlevi için de vitamin alımına dikkat etmek gerekiyor. Zira gelişim çağındaki çocuklarda vitamin eksiklikleri ciddi rahatsızlıklara sebep olabiliyor. Öğrenme yetisini bile olumsuz etkileyen vitamin eksikliği, akademik başarısızlığa zemin hazırlıyor.

Çocuklarda Multivitamin Kullanımı Ne İşe Yarar?

Çocukların düzenli olarak her vitaminden alması gerekiyor. Aksi halde hastalıklar ortaya çıkar. Bazı vitamin eksiklikleri uzun süre kendini göstermiyor ve ne yazık ki ciddi hastalıklara zemin hazırlıyor. Düzenli beslenme vurgusu yapan uzmanlar, beslenme problemi yaşayan çocuklara multivitamin takviyesi verilebileceğini belirtiyor. Çocuklar için multivitamin kullanmanın faydaları şöyledir: Zekâ gelişimini destekler; öğrenme becerisini artırır, odaklanma problemini yener, hiperaktiviteye yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalanma sıklığını azaltır, iyileşme sürecini kısaltır. Kas ve kemik gelişimini destekler. Ağız ve diş sağlığını korur. Kilo kontrolü sağlar, aşırı zayıflık ya da obezite gibi kilo problemlerine yardımcı olur. Büyüme ve gelişme sürecini destekler. Çocuklar düzenli olarak kalsiyum, çinko, potasyum; A, B, C, D, E vitamin ve mineralleri alması gerekiyor. Omega 3 yağ asitleri ise unutulmamalıdır. Gelişme çağında alınması gereken mineral ve vitamin desteği düzenli alınılırsa eğer gelişme süreci ideal şekilde ilerler, çocuklarda sık görülen büyüme ve gelişme geriliği riski ortadan kalkar.

Çocuk Multivitamin Fiyatları

Çocuk multivitamin fiyatlarını öğrenmek için Vitamin Kozmetik mağazamızı takip edebilirsiniz. Web sitemizde çocuklarınızın büyürken ihtiyaç duyacağı tüm vitamin, mineral, yağ destekleri farklı form ve gramajlarda satışa sunuluyor. Gıda takviyelerinin desteğinden yararlanarak çocuklarınızı bedenen, zihnen ve ruhen sağlıkla büyütebilirsiniz. Vitamin Kozmetik’ten 7/24 güvenle alışveriş yapabilir, müşteri memnuniyeti garantisiyle ürünlerinizi kullanabilirsiniz.