Ekinezya (Beta Glukan)
₺58,50 KDV Dahil
₺65,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Yeni Ürün
Omega-3 (Çocuk)
₺199,00 KDV Dahil
₺240,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Çocuk Sağlığı

İnsan farklı yaş aralıklarında farklı gelişim süreçlerinden geçer. Fakat gelişimin en önemli olduğu yaş aralığı herkesin bildiği üzere 0 - 6 ile 6 - 12 yaş aralığıdır. Hem bedensel hem de bilişsel açıdan insan biyolojisi, ilerleyen yaşlarda yaşamın sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi adına 0-12 yaş aralığında büyük gelişim kaydeder. Fakat her çocukta gelişim ne yazık ki olması gereken düzeyde ilerlemez. Sağlıksız beslenme, çevresel faktörler ve kalıtımsal nedenlerden dolayı bedensel - bilişsel gelişim sekteye uğrayabilir.

Bu noktada gelişimde en önemli konu başlıklarından olan çocuk sağlığı, beslenme ve gerekli bileşenlerin alınmaması gibi durumlardan olumlu veya olumsuz etkilenebilir. Çocuklarda gelişimin sürdürülebilir olması adına gerekli minerallerin, proteinlerin ve vitaminlerin düzenli olarak alınması elzemdir. Alınmadığı durumlarda bir takım gelişimsel sağlık problemleri ortaya çıkar. Bunların önüne geçmesi içinse destekleyici vitamin takviyeleri gibi sağlık ürünleri ebeveynlerin işini kolaylaştırır.

Çocuklarda Gelişim ve Çocuk Sağlığı Ürünleri Önemi

Yukarıda da anlatılan etkenlerden kaynaklanan çocuk sağlığı problemleri arasında; pişik gibi cilt sorunları, beyin gelişimini sekteye uğratan veya solunumla alakalı sorunlar sıralanabilir. Bu bağlamda kategori genelinde çocuklar için multivitamin takviyeleri, öksürük şurupları ve çocuğun bilişsel gelişimi için Omega 3 takviyeleri gibi ürünler yer alır. 0-2 yaş arasındaki bebeklerde en çok gözlemlenen cilt sorunlarından olan pişikler için krem seçenekleri gibi opsiyonlar da mevcuttur.

Aynı şekilde arı sütü gibi besleyici ve bilişsel gelişimi hızlandıracak çocuk besin takviyeleri de kategori genelinde kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünlerden biri olarak öne çıkar. Omega 3 gibi besleyici içerikler de aynı şekilde gelişim çağındaki çocukların düşünsel becerilerinin gelişmesine yardımcı olan takviyeler olarak değerlendirilebilir. Çocuklarda bağışıklık güçlendirici şurup seçeneklerinin de yer aldığı kategoride çocuklar için vitamin takviyesi, multivitamin seçenekleri ve multi şurup olarak da adlandırılan onlarca ürün her ihtiyaca yönelik çözümler sunar.

Her biri organik koşullarda katkı maddesi içermeyen içeriklerle zenginleştirilmiş çocuk sağlığı ürünleri, sağlıklı bir gelişim için takviye sağlarlar. Çocuk vitamin takviyeleri gibi onlarca farklı seçeneğin yer aldığı kategoriden multivitamin ve Omega 3 takviyesi gibi ürünleri hemen inceleyebilirsiniz.