Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Omega 3 Çocuk

Eskiden beri çocuk gelişiminde özelliklede boy uzama yöntemlerinde balık yağı takviyesi kullanılmıştır. Anneler, çocuklarının ideal boy seviyesine ulaşması, fiziksel gelişimini sürdürebilmesi için Omega 3 yağ asitleriyle beslenmeyi destekliyor. Omega 3 küçükten büyüğe herkes için değerli yağ asitleri olduğundan gelişim çağındaki çocukların bu değerli yağdan alması çok önemseniyor. Çocuklar için Omega 3 desteğinden yararlanan anneler, piyasadaki aromalı takviye gıdalarla bu süreci daha lezzetli hale getirebiliyor. Uzmanlara göre Omega 3’ün her gün ideal miktarda alınması gerekiyor. Besinlerden ve yağlı balıklardan alınan Omega 3, vücut tarafından üretilemeyen ve depolanamayan bir özelliğe sahiptir. Beslenme rutinine Omega 3 içeren besinleri dâhil etmek ya da doğrudan balık yağı desteği almak yeterlidir.  

Omega 3’ün Çocuklara Faydaları

Omega-3 yağ asitleri saymakla bitmez bir faydalar zincirine sahiptir. Her şeyden önce bebeklerde ve çocuklarda zekâ gelişimi için fayda sağlayan yağ asitleri, anne karnından itibaren bebeğin gelişimini destekliyor. Ceviz, badem, keten tohumu, balık gibi ürünlerde öne çıkan Omega 3, anne sütünde de bol miktarda bulunduğundan ilk 6 ay anne sütü verilmesi büyük önem taşıyor. Omega 3’ün diğer faydalarını gözlediğimizde karşımıza şunlar çıkıyor: Çocuklarda okul başarısını artırır, zihinsel gelişimlerini destekler, odaklanma problemini yenmeye yardımcı olur. Cildi besler, cildin yenilenme sürecini hızlandırır ve bu sayede yaraların hızlı iyileşmesini sağlar. Ciltteki faydası nedeniyle erken yaşlanmayı da önleyici güçtür. Çocukların ihtiyaç duyduğu günlük enerji, besin desteği Omega-3 yağ asidi ile sağlanabiliyor. Yağ asitleri vücuttaki organların ve beynin işlevlerini yerine getirmesinde etkilidir. Kalp ve damar sağlığını koruyucu özelliktedir. Omega-3 her yaş grubundan insan için çok önem taşıdığından yaş fark etmeksizin kullanımı öneriliyor.  

Çocuklarda Omega 3 Nasıl Kullanılır?

Omega-3 çocukların zihinsel gelişimlerinde önemli ilerleme kaydettiğinden gelişim döneminde her gün alınması öneriliyor. Günlük Omega-3 alımında miktar 1 ila 3 gram arasında belirleniyor. Bu oran tüm yaş gruplarında genellikle aynıdır. Sadece hamilelik sürecinde anne adaylarının doktor önerisiyle farklı ölçülerde ve sürelerde Omega-3 alması istenebiliyor. Omega-3 desteğinde balık yağı tercih ediliyor. Şurup ya da kapsül formunda hazırlanan takviye gıdada öncelik epa ve dha oranı yüksek olanlara verilmelidir. Özellikle E vitaminiyle desteklenen balık yağları çok tüketiliyor. Besin desteklerinin kullanımı genellikle aynıdır: Her gün önerilen dozda kapsül ya da şurup içilir. Satın alacağınız ürünün üzerindeki kullanma talimatını okumadan besin desteğine başlamayın.

Omega 3 Fiyatları

Vitamin Kozmetik mağazamızda gebeler, çocuklar, gençler, yetişkinler ve yaşlı bireyler için envai çeşit Omega 3 besin takviyeleri bulunuyor. Hangi ürüne ihtiyacınız olduğunu ürünlerimizi inceleyerek karar verebilirsiniz. Sitemiz üzerinden alacağınız tüm besin takviyeleri, farklı gramajlarla farklı fiyat seviyelerinden satışa sunuluyor. En uygun Omega 3 takviyesi için ürünlerimizi fiyat ve gramaj odağında incelemenizi öneririz. Vitamin Kozmetik’ten güvenli ödemeyle keyifli alışverişler yapabilirsiniz.