Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Cod Liver Oil

Cod liver yağı, morina balığının karaciğerinden elde edilen yağ anlamına geliyor.  Balık yağında bol miktarda bulunan Omega 3, çeşitli yöntemlerle takviye haline getiriliyor. Morina balığında da tıpkı diğer balıklarda olduğu gibi ideal seviyede Omega 3 yağları bulunuyor. Omega 3 haricinde A ve D vitaminlerinin de kaynağı olan cod liver takviyesi, sağlığa çok faydalı besin destekleri arasında yer alıyor. Sağlık sisteminde işlevini yerine getiren organlarda yaşanılan sıkıntıların temelinde vitamin ve mineral eksikliği görülüyor. Morina balığı karaciğerinden elde edilen yağ, yaşanılan sağlık sorunlarına çözüm oluyor, yaşam kalitesini yükseltiyor. Cod liver oil, Omega 3 ve Omega 6 içermesine rağmen klasik balık yağı takviyelerinden biraz daha farklıdır. Cod liver içerdiği zengin A ve D vitaminiyle etki alanını genişletiyor.  

Cod Liver Yağının Faydaları

Morina karaciğer yağı sayısız faydaya sahip: Düzenli kullanımda göz enfeksiyonlarından korur, kuru göz problemini yener. Cilt problemlerine yardımcı olur; A vitamini içeren cod liver, cildin genç kalmasını sağlarken aynı zamanda sivilce, güneş gibi etkenlere bağlı gelişen lekelerin geçmesinde etkili sonuçlar sağlar. A vitamini cilt yaralarının iyileşme hızını artırır. D vitamini eksikliğini giderir; bağışıklık sistemini güçlendirir, soğuk algınlığına iyi gelir, öksürüğü keser, kemiklerin dayanıklılığını artırır. Zihinsel gelişimi destekler, Omega 3 ve 6 yağ asitleri beyin fonksiyonlarını canlı tutar, hafızaya iyi gelir. Cod liver yağının güçlü bileşenleri zihni canlandırır ve bilişsel becerileri güçlendirir. Karaciğer yağının en bilinen faydası vücuttaki enfeksiyonlarla mücadele eder, vücuttan atılımını sağlar. Antioksidan kaynağıdır, içerdiği vitamin ve bileşenler vücuttaki zararlı bakterilerle savaşır. Kemik erimesiyle mücadele eder, bir yaştan sonra zayıflayan kemik yapısını güçlendirir. Morina balığında bulunan vitaminler bağırsak sistemini çalıştırır. Kalsiyum emilimini artırır. Karaciğer yağı takviyesi en çok beyaz yakalılar ve kapalı ortamda zaman geçiren, güneş görmeyen kişiler için faydalıdır. Eklem ağrılarına iyi gelir ve eklem iltihaplarını azaltır. Kalp hastalıklarına iyi gelir, birçok kalp hastalığı riskini düşürür, tedavi sürecini destekler. İyi kolesterolün yükselmesini sağlar, kolesterolü dengeler. Bilişsel gelişimi destekleyen cod liver oil, depresyon belirtilerini azaltır ve kişiyi depresif duygulardan uzaklaştırır.

Cod Liver Yağı Takviyesi

Cod liver takviyesi, tablet, kapsül ve yağ olarak karşımıza çıkıyor. Farklı formlarda geliştirilen besin desteğiyle gün içerisinde kişiler kendini daha sağlıklı, dinç, enerjik hissediyor. Günlük vitamin ihtiyacı karaciğer yağı takviyesiyle sağlanıyor. Cod liver yağının kullanımıyla ilgili özel bir durum yok: Önerilen dozda her gün kullanılması yeterlidir.

Cod Liver Yağı Takviye Fiyatları

Değerli morina balığının karaciğer yağının takviye haline getirilmesi yaşam kalitesini etkileyen ürünlerin artmasını sağladı. Cod liver yağını web mağazamızdan dilediğiniz formda satın alabilirsiniz. Güvenli ödeme yöntemlerimizi kullanarak alışveriş yapabilir, kısa sürede ürününüzü teslim alabilirsiniz.