Omega 3
₺124,90 KDV Dahil
₺149,00 KDV Dahil
Multimineraller
₺59,90 KDV Dahil
₺79,00 KDV Dahil
D Vitamini
₺49,00 KDV Dahil
₺57,50 KDV Dahil
D Vitamini
₺89,00 KDV Dahil
₺119,00 KDV Dahil
Besin Destekleri
₺139,00 KDV Dahil
₺189,90 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim
Ücretsiz Kargo
D Vitamini
₺79,00 KDV Dahil
₺94,00 KDV Dahil
D Vitamini
₺64,90 KDV Dahil
₺75,00 KDV Dahil
Multimineraller
Tükendi
₺179,10 KDV Dahil
₺398,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

 

 

D Vitamini

 

Çocuklarda ve yetişkinlerde olması gereken önemli vitaminlerden biri kabul edilen D vitamini, vücutta eser miktarda bulunmalıdır. D vitamini yağda çözülebilen ve yine yağda depolanabilen bir vitamin olduğundan, günlük yeterli dozda alınması yeterlidir. Aslında D vitamininin temel kaynağı güneştir. Güneşle temas eden tenimiz, vücudumuzdaki vitamini harekete geçiriyor. Türkiye’de en çok D vitamininin eksik olduğu görülüyor. Doğrudan güneşten alabiliyor olmamıza rağmen ülkedeki vitamin eksikliği raporları şaşırtıyor. Uzmanlar bu durumun en büyük sebebi olarak iş yaşamını örnek gösteriyor. Kapalı ofislerde çalışan kişiler, sabahın ilk ışıklarıyla işe gidiyor güneş battıktan sonra işten çıkıyor. Güneş ışığı görmeyen çalışanlar vitamin eksikliğiyle karşılaşıyor.

 

D Vitamini Eksikliği

 

D vitamini eksikliğinde kişileri birçok rahatsızlık bekliyor. Vücut sistemini doğrudan etkileyen vitamin eksikliği, hastalıklara zemin hazırlıyor. Yetersiz beslenmek ve güneşten mahrum kalmak en başta kemik erimesi hastalığına yol açıyor. Bilindiği üzere risk grubu daha çok kadınlar olduğundan belli bir yaştan sonra düzenli besin desteği alınması gerekiyor. D vitamini eksikliği belirtileri şöyledir:

·       Kronik yorgunluk ve halsizlik hali

·       Vücut ağrıları; kas ve kemiklerde sızı

·       Yürüme ve denge kurma problemi

·       Saç dökülmesi

·       Aşırı terleme

·       Uykusuzluk

·       Depresif ruh hali

·       Baş ağrısı

·       Eklem ve parmak ağrıları

·       Kilo verme zorluğu

·       Üşüme hissi

·       Gözaltı morlukları

 

D Vitamininin Faydaları

 

D vitamini ihtiyacı olup olmadığını anlamak için belirtiler iyi gözlenmeli ve kan tahlili yaptırılmalıdır. Durumun önemsenmemesi sadece kişinin günlük yaşamını kötü etkilemez aynı zamanda farklı hastalıklara yakalanmasına neden olur. D vitamininden mahrum kalmamak için günlük beslenmeye takviye ya da D vitamini içeren besinler eklemek gerekiyor. D vitamininin sağlığa faydaları şöyledir:

·       Kas ve kemik sistemini korur, kemik erimesini önlemede mücadele eder.

·       Bağışıklık sistemini güçlendirir.

·       Kalp ve damar sağlığını korur.

·       Kanser riskini düşürmede rol oynar.

·       Diyabete yakalanma riskini düşürür.

·       Sağlıklı bir hamilelik geçirmeye yardımcı olur.

·       Kilo verme sürecini olumlu etkiler.

D vitamini eksikliğinin yol açtığı birçok hastalık, düzenli vitamin desteği ile tedavi ediliyor. Özellikle uykusuzluk, kilo vermede zorluk, yorgunluk, baş ağrısı, kas ve kemik ağrıları gibi sorunlar vitamin eksikliği giderildikçe ortadan kalkar. 

 

D Vitamini Fiyatları

 

D vitaminleri jel, kapsül, tablet, sprey, sıvı gibi farklı formlarda satışa sunuluyor. Her bir vitamin çeşidinin kullanımı farklıdır. Ancak her biri günlük vitamin desteğini gidermek üzere hazırlanmıştır. D vitaminlerinin içerisinde bulunan demir, çinko gibi önemli başka minerallerin olması sağlığı olumlu yönde etkiliyor. D vitamini takviyesi fiyatları vitaminin içeriğine, formuna göre değişkenlik gösterebiliyor. Web sayfamızdaki vitamin takviyelerini inceleyerek size en uygun vitamini güvenle sipariş edebilir, kısa sürede teslim alabilirsiniz.