Milk Thistle
Tükendi
₺139,00 KDV Dahil
₺228,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Milk Thistle Deve Dikeni

Doğanın içinden çıkan şifa kaynaklarından biri deve dikeni bitkisidir. Milk thistle markasıyla sıklıkla karşınıza çıkan deve dikeninin müthiş faydaları bulunuyor. Karaciğer hastalıklarının önlenmesinden depresyon tedavisine kadar vücudumuzun her alanında olumlu etkilere sahip Karaciğerde görülen problemlerin tedavisinde deve dikenine rastlamak çok da imkânsız değil. Öte yandan deve dikeni çayı tüketmek ya da deve dikeni ekstresi kullanmak aynı oranda yaygın bir durumu yansıtıyor. Bu değerli bitkiyi aktarlardan kurutulmuş şekilde satın alabilir ya da Vitamin Kozmetik web mağazamızdan gıda takviyesi formuyla alıp kullanabilirsiniz. Deve dikeninin bağışıklık sistemi üzerindeki güçlü etkileri biliniyor ancak bu bitkinin asıl popüler olduğu alan karaciğerdir. Bitkinin tohumları yüksek antioksidan ve anti inflamatuar özelliktedir. Bu iki önemli özellik karaciğer hücrelerini koruyor, onarıyor ve dış etkenlere karşı direncini artırıyor. Elbette deve dikeni takviyesinin tek faydası karaciğeri korumak ve iyileştirmek değil. Araştırmalar bitkinin; depresyon, yüksek kolesterol, mevsim alerjileri, reflü, şeker hastalığı, Parkinson rahatsızlığı, Alzheimer, regl problemleri, safra kesesi hastalıkları, İnsülin direnci, bağışıklık sistemi gibi çeşitli rahatsızlıklarda kullanılabileceğini ve olumlu etkiler göstereceğini gözler önüne seriyor. Deve dikeni bitkisinin aniden takviye gıda olarak popüler olmasında bitkinin faydalarının anlatılması ve günlük alımın ne denli etki ettiğinin fark edilmesi etkili olmuştur. Deve dikeni ekstresi kullananlar sağlık döngülerinde iyileşme ve yaşam kalitelerinde artış gözlemlediklerini belirtebiliyorlar.

Deve Dikeni Faydaları

Deve dikeni takviyesinin bilinen faydaları ise şöyledir: Toksik maddelerin vücut içerisinde dolaşmasını özellikle karaciğere bağlanmasını engeller. Siroz hastalarında olumlu sonuçlar verir, tedavinin ilerlemesine katkıda bulunur. Hepatit C rahatsızlığına iyi gelebileceği belirtilir. Çalışmalar hepatit c ve deve dikeni ilişkisinde bitkisinin olumlu sonuçlar verdiğini göstermiştir. Diyabet hastalarının yaşam kalitesini yükseltir. Diyabetle ilgili yapılan araştırmalar ve deneyler, deve dikeninin etkili sonuçlar verdiğini, deve dikeni kullanan kullanıcıların diğer gruba göre daha iyi olduğunu göstermiştir. Bahar alerjilerinde oldukça etkilidir, kişinin nefes almasını ve solunum yolunu rahatlattığı bilinmektedir. Deve dikeni takviyesi, faydalarına rağmen nadir de olsa görülen yan etkilere sahiptir; ishal, bulantı, kusma, baş ağrısı gibi etkiler görülebilmektedir. Alerjik bünyeye sahip kişilerde ise deve dikeni alerjisi ortaya çıkabilir. Bu nedenle deve dikeni ekstreleri ve çayları hassas bünyeler tarafından dikkatli ya da uzmana danışarak kullanılmalıdır.

Deve Dikeni Kullanımı ve Fiyatları

Deve dikeni ekstresini tablet, kapsül, yağ formunda satın almak mümkündür. Deve dikeninden taze ya da kurutulmuş şekilde faydalanmak istemeyenler, daha kolay ve tat problemi olmadan yararlanmak isteyenler deve dikeni takviyeleri kullanabiliyor. Deve dikeni takviye fiyatlarını Vitamin Kozmetik’ten en güncel şekilde öğrenebilirsiniz. Ucuz gıda takviyesi satın alabileceğiniz Vitamin Kozmetik, güvenli ve keyifli alışverişin ilk tercih edilen noktasıdır. Web sitemiz üzerinden herhangi bir kaygı duymadan güvenle sipariş verebilir, kısa sürede ürünlerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.