Pastil
₺36,90 KDV Dahil
₺45,50 KDV Dahil
Propolis
₺99,00 KDV Dahil
₺142,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

 


Diğer Besin Takviyeleri

 

Sağlıklı, dengeli ve dinç bir ömür için gerekli olan en önemli şey dengeli beslenmektir. Beslenmeyle birlikte egzersizi ve ideal uyku süresini de yaşamınıza dâhil etmek uzun ömürlü, kaliteli bir hayatı beraberinde getiriyor. Besin takviyesi, modern çağın en büyük destekçisi olarak hayatınızın daha kaliteli olmasına zemin hazırlıyor. Günlük mineral, vitamin ve enerji ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olan, antioksidan desteğini sunan besin takviyeleri, bağışıklık sisteminin daha güçlü olmasını sağlıyor. Dengesiz beslenen ya da yoğun temposu nedeniyle beslenmesine özen gösteremeyenler günlük vitamin ve mineral alımını sağlıklı biçimde gerçekleştiremiyor. Gıda takviyeleri, bu eksikliği gidermede son derece pratik ve sağlıklı bir fayda sunuyor.   


Besin Desteği Nedir?

 

Gıda takviyesi veya besin desteği, kişinin vücudu tarafından üretilmeyen ya da beslenme yoluyla alamadığı ve eksik kaldığı besinleri takviye şeklinde almasıdır. Vitaminler, mineraller, yağ asitleri, antioksidanlar genellikle takviye yoluyla alınıyor. Takviyeler kapsül, şurup, tablet, hap gibi farklı formlara getirilerek kullanıcılara sunuluyor. Her besin desteğinin gramajı, dozu, etkisi, kullanım süresi farklılık gösterir. Takviyelerden en ideal şekilde yararlanabilmek için dozunda kullanım önemlidir. Sağlıklı yaşam döngüsüne sahip olmayan modern çağ insanlarının takviyeye ihtiyaç duyduğu kabul edilen bir gerçektir. Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde vitamin ve mineral, besin desteğiyle alınıyor. Omega – 3, demir, C ve D vitamini gibi takviyeler özellikle hamileler başta olmak üzere her yaş grubu tarafından kullanılıyor.    


Besin takviyelerinin faydaları

·       Günlük enerji ihtiyacını karşılar.

·       Beyin sağlığını ve hafızayı güçlendirir.

·       Bağışıklık sistemini hastalıklara karşı dirençli hale getirir.

·       Vücudun ihtiyaç duyduğu değerli besinlerin alınmasına katkıda sağlar.

·       Güneşten yararlanamayan kişilerin günlük D vitamini ihtiyacını karşılar.

·       Enfeksiyon oluşumunu önler.

·       Sindirim sistemi sağlığını korur.

·       Hücre yenilemeyi sağlar, cildi onarır.

 

Besin Takviyesi Çeşitleri

 

Besin takviyesi çeşitleri ihtiyaca göre gruplara ayrılıyor. En çok öne çıkan takviyeler şöyledir:

Omega 3 takviyesi: Vücut tarafından üretilemeyen ve depolanamayan Omega 3 yağ asitlerini, beslenme ya da takviye şeklinde mutlaka almak gerekiyor.

Vitamin takviyesi: A, B, B12, Biotin, C, D, E, K ve multivitamin takviyeleri, en temel takviyelerdir. Dengeli ve sağlıklı beslenmeyen tüm bireylerin bu vitaminlerden yararlanması gerekiyor.

Probiyotik ve sindirim takviyesi: Sindirim sistemini rahatlatan ve bağışıklık sistemini koruyan probiyotik ürünler, modern çağın en güçlü takviyeleri arasında yer alıyor.

Mineral takviyesi: Demir, kalsiyum, magnezyum, çinko, iyot, selenyum, krom, multimineraller sağlığın temelini oluşturuyor. Kronik yorgunluktan depresyona kadar birçok soruna sebep olan mineral eksikliği, takviyelerle giderilebiliyor.


Besin Takviyesi Fiyatları

 

Günlük vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamada oldukça başarılı olan takviyeler, birçok çeşide sahiptir. Her takviyenin özellikleri, içeriği, dozu, gramajı, kullanım süresi farklıdır. Gıda takviyeleri fiyatları bu nedenle değişken bir çizgide ilerliyor. İhtiyacınız olan takviyeleri özelliklerine ve içeriğine göre inceledikten sonra fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Web sitemizden kolayca takviye ürün satın alabilir, güvenle teslim alabilirsiniz.