Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Diş Sağlığı

Dişler, beslenme, yutkunma, konuşma, dil ve damak kullanımı gibi birçok işleve yardımcı olan dış kemiklerimiz olarak tanımlanırlar. Bu bağlamda diş sağlığı tahmin ettiğimizden çok daha önemli zincirin parçası olduğundan yaşamsal özelliklerimizle de bağlantılıdır. Dişlerin sağlıklı olması sadece dış görünüşle alakalı bir durum değildir. Aynı zamanda yukarıda sıraladığımız tüm işlevlerin yerine getirilmesi açısından da önemlidir. Dişlerde meydana gelecek bir iltihaplanma aslında vücudun geneli için zararlı ve riskli bir durumdur. Sağlıklı dişlere sahip olmak için dişler günde iki defa fırçalanmalı ve ağız sağlığı için gargara ürünleri ile ağız içi gargara yöntemi ile temizlenmeli. Diş sağlığı için yeterli Kalsium ve D vitamini alınmalıdır. Süt, yoğurt, yumurta, peynir gibi kalsium ve d vitamini bakımından zengin gıdalar tüketilmelidir. Eğer Bu gıdalar yeterince tüketilemiyorsa D vitamini ve Kalsiyum içerikli takviye gıdaları kullanmak faydalı olacaktır. Bu bilgiler ışığında diş sağlığı neden önemli sorusuna yüzlerce yanıt vermek mümkündür.

Diş sağlığını koruyabilmek ve daha sağlıklı dişlere sahip olabilmek adına ise birçok etkene dikkat etmek gerekir. Kemikli bir yapıda oldukları için diş sağlığı açısından doğru minerallerin ve vitaminlerin düzenli olarak alınması gerekir. Dişte mineral eksikliği gibi durumlar, dişlerin çürümesi ve hatta zamanla tamamen yitirilmesi gibi sorunlara sebebiyet verebilmektedirler. Bu gibi sorunların üstesinden gelebilmek adına da doğru mineral ve vitamin takviyelerine ihtiyaç duyulur.

Diş Sağlığı Ürünleri

Diş sağlığı ürünleri genel olarak medikal ürünler, vitamin - mineral takviyeleri ya da ağız bakım ürünleri olarak sınıflandırılır. Medikal ürünler daha çok doktor veya diş hekimi kontrolünde belirli durumlar dahilinde kullanılmaktadır.  Ağız bakım ürünleri ise diş macunu veya Listerin ağız bakım solüsyonu gibi kişisel bakım amacıyla da kullanılan çözümler olarak değerlendirilir. Fakat diş için vitamin takviyeleri gibi ürünler, yapısal olarak dişlerin daha sağlam bir şekilde gelişim göstermesine yardımcı olan bileşenlerdir. Aralarında organik diş macunu seçeneklerinin de yer aldığı kategoride; farklı ağız sağlığı sorunlarına yönelik ürün opsiyonları bulunabilmektedir.

Örneğin diş eti problemleri yaşayan kullanıcılar için özel diş macunu seçeneklerinin yanı sıra önceliği ferah nefes olan kullanıcılara yönelik de bakım solüsyonları mevcuttur. Yine aynı şekilde yine ağız bakımı ile alakalı bir durum olan kötü koku gibi etkenlerin giderilmesi için nane aromalı Cool Mint sprey seçenekleri de kategori genelinde bulunabilir. İhtiyacınıza yönelik onlarca ağız ve diş bakım ürünü arasından en uygun seçeneği sadece tek tıkla sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz.