Ducray

Ducray markası bir dermatoloğun oğlu olan Albert Ducray tarafından, 1960’lı yıllarda şampuan yapımında kullanılan toz yapının ve suda çözünür sabunların saçları matlaştıran ve zarar veren alkalin özellikleri olduğunu keşfetmesi ile başlayan bir hikayedir. Albert Ducray bu keşfin ardından Lik’s Savons adı verilen, çözüm sağlayan ve tekli doz şeklinde ilk şampuan olan ve kendi adını verdiği şampuan serisini geliştirdi. Albert Ducray yarattığı ürünlerin özelliği ile ürünlerinin tıbbi konumlandırmasına uygun, müşterilere ulaşmanın farklı bir yolunu keşfetti: Eczaneler. Albert Ducray 1969 yılında Pierre FABRE ile tanışması, markasını geliştirme imkanı buldu. Bu tarihten itibaren şampuanların tedavi edici özelliği ile Dermozkozmetik Ürünler kategorisinde yer alması sağlandı.  Ducray Saç ürünleri özellikle kepek önleme, saç dökülmesi gibi özel ürünlerden oluşmaktadır. Ducray markası sadece şampuanlar değil aynı zamanda cilt bakım ürünlerinde de uzmanlaşmış bir markadır.

Ducray Ürünleri

Saç Sorunları Saçlarımız söz konusu olduğunda, sağlıklı saçlar için genellikle en iyi niyetlere hareket ederiz. Nemlendirici ürünler, derin bakım uygulamaları, rutin saç kesimleri ile iyi bakmaya çalışırız. Ancak yine de çoğu zaman saçlarda birçok sorun ile karşılaşırız.

Peki saç hasarları tam olarak nedir?

Saç hasarı, saç yapısının bazı kısımları değiştirildiğinde meydana gelir, bu da saçı zayıflatır ve gözle görülür sonuçların domino etkisini ve sağlıksız, kuru saç gibi görünen ve hissettiren daha fazla hasarı tetikler. Saçın yapısındaki hasar, uygun olmayan yıkama ve kurutma, fön, düzleştirme ve çok sıkı at kuyruğu dahil olmak üzere şekillendirme ve saç boyası, ağartıcı dahil kimyasal / renklendirme hizmetleri gibi standart saç bakımı rutininin çeşitli kısımları yoluyla yapılabilir. Üç yaygın saç hasarı türü vardır:

  1. Donuk ve Asi Saç

Görünüm: Kıvırcık, kolayca karışan, parlaklıktan yoksun, yönetilemez

Nedeni: Hasarlı saç dipleridir. Kepek üretimi saçları da etkiler ve 2 çeşit kepek türü vardır. Yağlı ve kuru kepekli saçlar…Kuru kepek dökülürken, yağlı kepek, saç dibinde kalır ve gelişir. Saç tellerine zarar verir. Saç telleri hasar gördüğünde açılırlar ve saçlar donuk ve kıvırcık görünür, kırılgan ve pürüzlü bir his verir ve kolayca dolanır. Isı, UV ışınları, sürtünme, yüksek pH saç ürünleri

Kullanılabilecek Ürünler: Ducray Squanorm Şampuan Oily Dandruff 200Ml yağlı kepekli saçlar için kullanıma uygundur. Haftada 2 kez kullanmanız gereken bu ürüne 6 hafta süreyle devam etmeniz önerilmektedir.

  1. Kırılgan Saç

Görünüm: Bölünmüş uçlar, görünür saç kırılması

Nedeni: Kütikül ve korteks hasarı. Cortex (saç gücü ve renginden sorumludur) hasarı, saç tellerini zayıflatır ve onları kırılmaya ve ayrılmaya karşı daha savunmasız hale getirir. Açığa çıkan bir korteks ayrıca saçı ıslatma ve yıkama sırasında dökülmeye eğilimlidir. Saç rengi, kimyasal düzleştiriciler veya perma, ısı şekillendirme (fön, saç maşası, yassı demir)

Kullanılabilecek Ürünler: Ducray Extra Doux Şampuan 400ML Kırılgan saçlar için üretilen bu ürün, uzun süreli kullanımlarda oldukça iyi sonuç verir.

Ducray Nutricerat Repairing Shampoo 200Ml Saçı beslemeye ve onarmaya yardımcı olarak daha parlak ve yumuşak olmasını sağlar. Çok kuru, kırılgan ve zarar görmüş saçlar için idealdir.

  1. Saç Dökülmesi

Görünüm: Düzensiz veya yavaş saç uzaması, aşırı saç dökülmesi.

Nedeni: Hasar görmüş saç kökleri. Saç kökü, saçınızın canlı kısmıdır, saç derisine yapışır ve saçımızın uzamasına yardımcı olmaktan sorumludur. Ürün oluşumu, aşırı fırçalama ve tarama, kimyasal işlemler

 

Ducray Anaphase+ Anti-Hair Loss Complement Shampoo 400 ml bakım olarak kullanacağınız bu ürün saç dökülmesine karşı tamamlayıcı özellik taşır. Saçı güçlendiren vitamin kompleksi içeriği ile saçlarınız kısa sürede kalınlaşır. Bu sayede dökülmesi önlenir.

Özen gösterilmezse saçların ne kadar çabuk zarar görebileceğini görmek kolaydır.  Sitemiz üzerinden diğer Ducray ürünlerine bakabilir, size uygun olan ürünleri sipariş verebilirsiniz.