Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

 

 

E Vitamini

 

Yağda çözünen bir vitamin olan E vitamini, günlük beslenme programında yer alan besinlerden alınabiliyor. Dengeli, sağlıklı beslenen kişilerde eksikliği görülmeyen ancak öğün atlayan, fast-food tüketen, sağlıksız tempoya sahip kişilerde sık görülüyor. E vitamininin güçlü bir antioksidan olması, vitamini ekstra önemli hale getiriyor. Ağır diyetler, özel beslenme şekilleri vitamine olan ihtiyacı artırıyor. Tahıl, zeytinyağı, kabak, lahana, ıspanak, marul, balık yağı, ton balığı, yumurta sarısı, patates, ceviz, fındık gibi besinlerde eser miktarda E vitamini bulunuyor. Vitaminin bulunduğu besinlerin tüketilememesi, vitamin takviyelerinin kullanımını mecbur kılıyor. Uzmanlar, vitamin takviyesinin vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminleri gidermede etkili ve gerekli olduğunu belirtiyor.


E Vitamini Eksikliği

 

Kalp ve damar sağlığının, kas ve iskelet sisteminin sağlıklı çalışması, büyüme çağındaki çocukların sağlıklı bir gelişime sahip olması için gerekli olan vitaminlerden biri de E vitaminidir. E vitamini eksikliği yaşayan herkes birçok rahatsızlığı yaşamaya başlıyor. İşte E vitamininden yoksun olmanın belirtileri:

·       Çok çabuk hastalanma ve geç iyileşme

·       Kulakta uğultu ve çınlama

·       Denge problemi yaşama

·       Ciltte deformasyonlar

·       Cilt yaralarının geç iyileşmesi

 ·       Yorgunluk, halsizlik

·       Kas ve kemiklerde şiddetli ağrı

 ·       Görme yetisinde bozukluk

·       El, dirsek, topuk ve dizlerde kuruluk

·       Yeme bozukluğu, sindirim sistemi rahatsızlıkları

E vitamini yeterli miktarda bulunduğu sürece yukarıdaki rahatsızlıkların birçoğunu yaşamazsınız. Eksiklik olması halinde ise vitamin takviyeleri ile tedaviye başlayabilirsiniz.

 

E Vitamini Faydaları

 

E vitamini içeren besinler tüketmek ya da besin desteklerini düzenli kullanmak sizi birçok hastalıktan korur, sağlığınızı güçlendirir. İşte sizi bekleyen bazı faydalar:

·       A, K, demir ve selenyumun vücutta depolanmasını sağlar.

·       Bağışıklık sistemini güçlendirir.

·       Kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir; damar tıkanıklığını önler.

·       Kötü kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü dengede tutar.

·       Beyin sağlığını korur. Alzheimer hastalığına karşı koruyucudur.

·  Serbest radikallerle mücadele eder, bağışıklık sistemini güçlendirerek kansere yakalanma riskini düşürür.

·       Prematüre doğan bebeklerde kansızlığı önler.

·       Yaraların hızlı iyileşmesini sağlar.

·       Parkinson hastalığına iyi gelir.

·       Radyasyona karşı koruyuculuk sağlar.

·       Damar sertliğini önlemeye yardımcı olur.

 

E Vitamini Takviye Fiyatları

 

Sindirim sistemi, kalp ve damar hastalıkları, kanser, cilt, göz gibi birçok alanda faydalı olan vitaminler, eksiklik olması halinde doğrudan yaşamı etkiliyor. Günlük rutinin aksamaması için bedeninizin sağlıklı olması önemlidir. E vitamini takviyesi ile ihtiyaç duyduğunuz vitamin alımını düzenli gerçekleştirebilir; yorgunluk, halsizlik, kas ve kemik ağrıları şeklinde günlük yaşamınızı aksatan sağlık sorunlarından kurtulabilirsiniz. Düzenli besin takviyesi kullanmak etkisini gösteriyor ve eski sağlığınıza kavuşmanıza yardımcı oluyor. Vitamin takviyesi fiyatları ürünün içeriğine göre değişkenlik gösterdiğinden web sayfamızdan bizzat inceleme yaparak ürün sipariş etmenizi öneririz. Güvenli ödeme seçenekleriyle hemen sipariş verebilir, siparişlerinizi kısa sürede teslim alabilirsiniz.