Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Omega 3-6-9

Yaşam kalitesini ideal çizgide tutmak, daha sürdürülebilir bir kaliteye ulaşmak için vücudun üretmediği yağların, minerallerin ve vitaminlerin dışarıdan alınması gerekiyor. Efa ve Omega 3-6-9 vücut tarafından sentezlenemeyen yağ asitleri olarak kaliteli yaşam döngüsünün odak noktasında yer alıyor. Vücudumuzdaki sistemin düzenli çalışması, beyin fonksiyonlarının canlı kalması ve en önemlisi hafızamızı zamana karşı dinç tutabilmek adına balık yağı desteği almak elzem hale geliyor. Omega 3 kaynakları keten tohumu, ceviz, fındık, badem, semizotu gibi besinlerde bulunuyor. En yoğun bulunduğu alan ise deniz ürünleridir. Somon, hamsi, uskumru, morina balığı gibi birçok yağlı balıkta Omega 3 – 6 – 9 yoğun miktarda bulunuyor. Omega yağ asitlerinin hiçbiri vücudun üretebildiği ya da depolayabildiği yağlar değil. Bu nedenle sürekli dışarıdan beslenme ya da besin desteği şeklinde alınması gerekiyor. Efa balık yağı takviyeleri bu noktada yağ asitlerinden yararlanmak isteyenlerin kurtarıcısı oluyor. Depresyondan hafızaya, anne karnındaki bebek gelişiminden sağlıklı doğuma kadar birçok alanda faydaları bulunan Omega 3 yağ asitleri, günümüzde sıklıkla gıda takviyesi olarak alınıyor.      

EFA Balık Yağının Faydaları

Efa balık yağı takviyesi içerisinde Omega 3-6-9 içeriyor. Bu takviyelerin faydası şöyledir: Göz sağlığına iyi gelir, göz sinirlerini korur, görme bozukluklarına iyi gelir. Bağışıklık sistemini korur ve hastalıklara karşı mücadele etmesine yardımcı olur. Beyin gelişimini destekler. Eğitim sürecinde öğrencilerin odaklanmasına yardımcı olur, akademik başarılarının artmasını sağlar. Kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir ve kalp rahatsızlıklarının azalmasında etkide bulunur. Astım hastalığının etkilerini azaltır. Büyüme veya zekâ geriliği problemlerinin ortaya çıkışında riski düşürür, gelişimi destekler. Şeker tuz ve benzeri ürünlere karşı oluşan reaksiyonların azalmasını sağlar, diyabeti kontrol altına alır. Kötü kolesterolü düşürür. Cilt hastalıklarına iyi gelir; cilt kuruluğu, cilt döküntüsü, cilt lekesi gibi sorunlarla mücadele eder, cilde esneklik kazandırır. Öğrenme yetisini güçlendirir, beyni canlı tutar. Alzheimer, demans gibi rahatsızlıkların oluşumunu önlemede etkilidir. Omega 3 takviyelerinin en önemli etkilerinden biri de depresyon önleyici olmasıdır. Omega 3 – 6 – 9 takviyesi kullanan kişilerin depresif duygulardan uzaklaştığı yağ asitlerinin ise mutluluk hormonu salgıladığı biliniyor.   

EFA Balık Yağları Nasıl Kullanılır?

Efa günlük balık yağı takviyeleri, kutu üzerinde her türlü açıklamanın yer aldığı ürünlerdir. Kapsül, tablet, yağ gibi farklı formlarda üretilen takviyeleri, kullanım talimatına göre her gün önerilen dozda tüketmeniz önemlidir. Balık yağının etkilerini görmek için düzenli olarak besin desteğinden yararlanmalısınız.

EFA Günlük Balık Yağı Fiyatları

Günlük balık yağı takviyeleri farklı formlarda ve dozlarda Vitamin Kozmetik mağazasında alıcılarını bekliyor. Efa balık yağı satın almadan önce mağazamızdan fiyatları öğrenebilir, size en uygun EFA balık yağı ürününü satın alabilirsiniz. Yıl boyunca web mağazamızda indirimli ürün satışı gerçekleştiriliyor. Kullandığınız ürünleri indirimli fiyatlarla, güvenle satın alabilirsiniz.