Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

 

 

Emzik - Biberon 

 

Bebeklerin beslenme rutininde önemli yer tutan emzik ve biberonlar, onlarca farklı markaya, modele sahip. Yapısına, yumuşaklığına ve gelişim döneminde göre değişkenlik gösteren emzik çeşitleri, iyi bir inceleme sonrasında seçilerek kullanılır. Doğru emzik ve biberonu bulmak için yapılan araştırmalar neticesinde bebeğinizin ağız yapısıyla uyum sağlayan ürün sayesinde sağlıklı bir süreç geçirebilirsiniz. Bebeklerin beslenme rutini farklılık gösteriyor, bazen bebek doğduğu andan itibaren biberonla beslenmek durumunda kalabiliyor. Böyle anlarda biberon modelleri ekstra önem taşıyor: Kullanacağınız biberon ne kadar sağlıklı, emzik yapısı bebeğinizin damak ve ağız yapısıyla ne derece uyumlu dikkat etmek gerekiyor. Yanlış ürün bebeğin beslenmesini önlerken gaz sancısı çekmesine de sebep olabiliyor.

 

Emzik ve Biberon Çeşitleri

 

Yenidoğan bebekler için özel tasarlanan biberon ve emzik çeşitleri, bebeklerin gelişim sürecini takip ediyor. Biberonlar; bir aylık olan bebekler için 120 milim biberon, birkaç aylık olan bebekler için 250 milim, 4 – 5 ay ve üzeri için ise 350 milimin üzerinde biberonlar kullanılıyor. Biberon modelleri, genellikle kullanılan malzemelere göre çeşitleniyor, cam biberonlar en çok tercih edilen modellerken, silikon biberonlar ve plastik biberonlar alternatif oluşturuyor.  En çok kullanılanlar cam ve plastik oluyor. Cam olanlar evde kullanımı kolaylaştırıyor, ilk aylarda ebeveynlerin kontrolündeki beslenmede öne çıkıyor. Plastik biberon ise bebeğin kendi suyunu, sütünü ya da meyve suyunu içebilmesini sağlıyor. Emzik modelleri ya da biberon çeşitleri hammadde açısından incelendiğinde karşımıza polipropilen, silikon, cam ve kauçuk çıkıyor. Biberon emziği, ilk altı ayda az akışı olan özellikte olmalı, on sekiz aylık döneme kadar ise numaralı emzik uçları kullanılır. Bu sayede bebeğin gelişimine göre biberonlar tercih edilebiliyor.   

 

Emzik ve Biberon Seçimi

 

Cam biberon tercih etmek bebeğin beslenmesini sağlıklı yönde destekler ancak aynı kalite biberon emziğinde de devam etmeli. Bebeğin her öğününde içtiği mama ya da süt miktarına göre biberon ideal ölçüde olmalıdır. Emzik başlığı ise damak yapısıyla uyumlu olmalı, bebeğin solunum yolunu tıkamamalıdır. Bebekler büyüdükçe biberon emziği akışı artmalıdır. İlk altı aydan sonra bebekler biberonu tutarak içebildikleri için hafif olan plastik biberonlara öncelik verilmelidir. Biberonun anti-kolik özellikte olması, emzik bölümündeki delik sayısı, biberonun tasarımı, tutuşu bebeğin fiziksel gelişimine uymalıdır. Emzikler, emzik askısı ile sabitlenebilen yapıda olmalıdır. Askılar, emziğin yere düşmesini önler, bebeğin kendi emziğini alabilmesini sağlar. Bu detay emzik kullanımını kolaylaştırıyor.        

 

Emzik ve Biberon fiyatları

 

Biberon ve emzikler, bebek yaşamının vazgeçilmez iki öğesi olduğundan ilk alınan ürünlerdendir. Her iki ürün de çeşitleriyle öne çıkıyor. Cam biberon almak isteyenler her ölçüde biberon bulabiliyor, emzik kullananlar ise kauçuk emzikler başta olmak üzere silikon emzik gibi diğer malzemelerden yapılmış emziklere ulaşabiliyorlar. Vitamin Kozmetik mağazası olarak tüm emzik ve biberon çeşitlerine yer veriyor, uygun fiyat fırsatı, güvenli ödeme yöntemiyle keyifle alışveriş yapmanızı sağlıyoruz.