Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Enginar (Artichoke)

Artichoke ya da Türkçe karşılığı enginar, sebzeler arasındaki en yararlı besinlerden biri kabul ediliyor. Avrupa, Amerika, Akdeniz gibi bölgelerde yetişen ve popüler olan enginar, ülkemizde taze sebze olarak tüketilebildiği gibi enginar özü yani gıda takviyesi formunda da ilgi görüyor. Özellikle enginar sevmeyen ancak enginarın müthiş faydalarından günlük yararlanmak isteyenler enginarın yoğun olduğu gıda takviyelerini severek kullanıyor. Enginar aslında sebze sınıfında yer alsa da başlı başına bir bitkidir. Üstelik deve dikeni familyasına ait bir türdür. Deve dikeni kadar faydalı ve etkili bir güce sahip olan enginar, gıda takviyesi markalarının vazgeçilmez besinlerinden sayılıyor. Besleyici yönü, sağlığa olan inanılmaz faydaları, bağışıklık sistemindeki koruyuculuğu ve sindirim sistemine olumlu etkileriyle enginar yaprak ekstresi, günlük yaşamı kurtarıyor. Gıda takviyelerinin amacı insan sağlığını korumak, önlemek odağından olduğundan doğadaki her bitki özel olarak ele alınıyor, incelenerek faydaları test ediliyor. Enginar yaprakları bu süreçten geçerek ekstre ürün şeklinde karşımıza çıkıyor. Enginarı takviyelerden bağımsız, sebze biçiminde tüketmek çok faydalı ancak enginarı hiçbir şekilde sevmeyen ya da düzenli tüketemeyenler ekonomik fiyatlarla enginar besin desteği satın alarak uzun vadede enginarın destekleyici gücünden yararlanabiliyor. Enginarın sağlık üzerindeki etkileri her geçen gün genişliyor. Takviyeler ise bu yararlar çoğaldıkça daha çok kişiye ulaşıyor.

Enginar Takviyesi Faydaları

Enginar özünün yararları şöyledir: Enginar takviyesi kalp krizi ve felç riskini ciddi oranda düşürür ve kişileri bu riske karşı korur. Bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıkları daha hafif geçirmemize yardımcı olur. Kolesterolü dengeler. Diyabet hastalığına iyi gelir. Kanser hastalıklarına yakalanma riskini düşürür, kanserli hücrelerle mücadele ederek bünyeyi güçlendirir. Lif içerdiği için sindirim sistemini rahatlatır, kabızlık problemini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Omega 3 desteği sağlar. Kalbi korur ve kalp krizi riskini düşürür. Enginarın özünde bulunan bazı maddeler karaciğerdeki toksik maddelerin dışarı atılmasını sağlar, karaciğeri dış etkenlerden korur. Enginardaki antioksidanlar zarar gören karaciğer hücrelerinin onarımında etkili sonuçlar verir. Hamilelik sürecini destekler, anne ve bebek sağlığını korur, düşük riskini azaltır. Bağırsakları hareketlendirir, enginarda bulunan lif oranı bağırsak ve mideyi korur, hazımsızlık, gaz, şişkinlik, kabızlık gibi günlük yaşamı kâbusa çeviren problemlerin yaşanmasını önler. Beyin fonksiyonlarını canlandırır, enginar takviyesindeki fosfor, bilişsel beceriyi artırır, hafızayı güçlendirir, beyin sağlığını korur.  Enginarın faydalı bir besin olduğu kabul edilen bir gerçektir. Ancak enginar hapı, enginar takviyeleri aynı faydalara sahip mi merak edilir. Uzmanlar, enginar desteklerinin faydalı olduğunu ve taze enginarla aynı etkiyi sunduğunu belirtmektedir.

Enginar Takviyesi Fiyatları

Vitamin Kozmetik, uygun enginar takviyesi fiyatları ile dikkat çekiyor. Yıl içerisinde birçok kampanya ve indirimlerle vitamin – kozmetik takviyesi alışverişini daha cazip hale getiren web sitemiz, güvenli ödeme sistemleriyle keyifli bir alışveriş yapmanızı sağlıyor. Uygun fiyatlara enginar ekstresi almak için hemen alışveriş sepetinizi oluşturun, birkaç dakika içerisinde siparişinizi verin. Ürünlerinizin size kısa sürede güvenle teslim edileceğinden emin olabilirsiniz.